זעזוע: בחורה יהודיה לאדמו"ר מקאלוב: "החתן שלי מוסלמי"

האדמו"ר אמר בכאב: "המקרה הנורא הזה, מראה לנו עד כמה יכול להגיע חסרון הידיעה ביהדות, אצל בנות ישראל שלא מקבלות חינוך יהודי"

כ"ק מרן האדמו"ר מקאלוב שליט"א, הזקוק לרפואה שלמה בשל שיתוק קשה בגופו, סיפר השבוע בזעזוע על מקרה נורא שארע אצלו בחדרו לפני כמה ימים: נערה יהודיה הגיעה אליו לקבל ברכה להצלחת השידוך, וכששאל אותה מי הוא זיווגה ענתה ללא חשש כי הוא גוי מוסלמי.

וכך סיפר האדמו"ר כמו שהודפס בגליונות של חצר קאלוב "לקח טוב": "היום (י' טבת תשע"ט) הגיעה אלי בת ישראל שהתחנכה בפאבליק סקול (בי"ס ציבורי) כאן בניו יורק, וביקשה ברכה שתצליח להינשא עם הזיווג שמצאה, ושהוא יתקבל וישתלב במשפחתה על צד היותר טוב. כששאלתי אותה מי הוא הזיווג שלה, סיפרה לפי תומה, שהוא גוי מוסלמי".

האדמו"ר הוסיף כי "המקרה הנורא הזה, מראה לנו עד כמה יכול להגיע חסרון הידיעה ביהדות, אצל בנות ישראל שלא מקבלות חינוך יהודי, שעוד יכולות לחשוב שיקבלו ברכה מרב יהודי להצליח בנישואי תערובות רחמנא ליצלן. מצב זה הולך ומתדרדר משנה לשנה, ובפרט בתקופה האחרונה, שמתרבה ההתבוללות באופן מבהיל, עד כדי כך שיכולים להגדיר זאת כשואה רוחנית".

לדברי הרבי שליט"א: "שורש שואה זו כבר התחילה תיכף עם סיום השואה באירופה, כשהרבה יהודים צעירים שהיגרו לארה״ב ושאר מדינות מערביות, נטשו מסורת אבותיהם, ולא שלחו בניהם ובנותיהם ללמוד בבתי ספר יהודיים, ולכן התגדלו עם בורות מוחלטת בעניני תורה ומצוות. הבנים והבנות האלו עוד ידעו קצת על מושגי יהדות מתוך מה ששמעו מאביהם, אך הנכדים שלהם, בני הדור הרביעי ליהודים החרדים של תקופת טרום השואה, כבר לא יודעים ולא מעניין אותם משמעות היותם יהודים, וחלקם אף לא יודעים כלל שהם יהודים, ולכן בתקופתנו שהם מגיעים לגיל הנישואין, מתבוללים בהמוניהם.

"ובפרט אצל הבנות מצוי יותר מכשול זה, כי גם הורים שומרי תורה ומצוות השולחים בניהם לבית ספר יהודי ללמוד תורה ומצוות, לפעמים לא רואים לנחוץ לשלם מכספם לשלוח בנותיהם דוקא לבית ספר יהודי, שחושבים שהבנות לא צריכות לחינוך יהודי מיוחד. אבל האמת היא, שנחוץ מאוד להתאמץ שגם הבנות ילמדו באופן קבוע בבית ספר כל עניני היהדות הנוגע להם, שבלא זה יכולות להגיע עד להתבוללות", סיים האדמו"ר בכאב.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.