זעזוע: דיינים בכירים השתלחו בראשל"צ

בהקלטות שהגיעו לידי "ישראל היום" נשמעים ארבעה דיינים – משתלחים ברב יצחק יוסף, ומפקפקים בו

זעזוע: דיינים בכירים מאוד, התבטאו באופן חריף כנגד נשיא בתי הדין הרבניים הראשון לציון הרב יצחק יוסף – כך עולה מהקלטות שמפרסם הבוקר "ישראל היום".

בהקלטות שהגיעו לידי "ישראל היום" נשמעים ארבעה דיינים – משתלחים ברב יצחק יוסף, בנו של מרן הרב עובדיה יוסף ז"ל, ומפקפקים בו -וזאת בשל מינויים של דיינים צעירים יחסית לתפקידים בכירים של ראשי בתי אבות דין, שמונו בזכות קרבתם לרב יוסף ולמקורבו,  דוד עמר, שאחראי למינוי רבנים ודיינים.

אחד הדיינים מדבר עם רב עיר ואומר לו: "אסור שהרב יצחק יוסף יקבל מעמד. אוי ואבוי אם  יצליח לצבור מעמד משמעותי"

עמיתו הדיין השתלח והתבטא במילים חריפות שלא נוכל לפורטם מפאת כבודו. דיין שלישי תוקף בחריפות  את הרב יוסף. "הוא הרס את בתי  הדין מן היסוד".

בהקלטה נשמע אחד הדיינים כשהוא מתבטא בחריפות על הרב יצחק יוסף: "הוא בא אלינו לביקור. פעם ראשונה אף אחד לא  פספס, פעם שנייה אף אחד לא בא. התחילו לזלזל בו, אבל כולם מפחדים מדוד עמר שיסגור איתם חשבון".

עוד דיין נשמע בהקלטה: "אנחנו לא רואים אותו בשטח. נמצא  בבית הדין הרבני הגדול, לא מרגישים, לא מתייעצים איתו בפסיקה, הולכים  לדיינים מבוגרים, בעלי כוח ומשמעות, לא מתייעצים עם הרב יצחק כמו הרב עמאר, שהיה דיין ואז נהיה רב ראשי ויש לו  את כל הניסיון".

מנכ"ל בתי הדין, הרב  עו"ד שמעון יעקובי מסר בתגובה לישראל היןם: "לפני כשנתיים מינה הרב יצחק יוסף ‭ 17‬ אב"דים מכל המגזרים. לא זכור לי  שהובעה הסתייגות, התמרמרות או טענות על המינויים הללו שנעשו בצורה  מקצועית ועניינית". לגבי הביקורת על הרב יצחק יוסף, אמר הרב יעקובי כי היא "אינה משקפת את המציאות. הפניות מצד כל הדיינים לרב יצחק יוסף  הן פניות מכובדות. הרב יוסף ידוע כפוסק מקובל על כל העם, כתב פסקי דין רבים בנושאי יוחסין ושאלות הלכתיות  קשות. דיינים פונים אליו בשאלות. מערכת בתי הדין התברכה בפוסק חשוב, מהבולטים בדור הזה בנושאים שבהם עוסקים בתי הדין. בתקופה האחרונה אנחנו עדים ללחצים פוליטיים בקשר  למינוי אב"דים, לחצים שהרב יצחק יוסף דחה בתקיפות רבה. אני מקווה שלא על  רקע זה מגיעה הביקורת".

דוד עמר מסר לישראל היום: "במסגרת תפקידי כיועץ השר לשירותי דת הממונה על בתי הדין הרבניים, אני עוסק אך ורק במינוי דיינים חדשים ועניינים שבסמכות הוועדה למינוי דיינים".

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. ממה כולם מזועזעים.

  אכן זעזוע, לא מהדיינים אלא שכך נראית דמותו של הרב הראשי במדינה,
  רב שמונע תורה ממאות אלפי מאזינים של קול ברמה מטעמים פוליטים נמוכים, כאחרון התגרנים מסלק מקרופונים של קול ברמה, מרחק שמים וארץ בינו לבין אבא שלו, איש קטן עם גלימה.

  אשר |
  הגב
 2. מה זעזוע? כל הציבור קלט את זה

  אני לא הבנתי איך לא קמה זעקה עד היום שאדם בלי שום ניסיון בדיינות שולט שם

  צברי א |
  הגב
 3. הרב יצחק הוא רב מטעם דרעי ממילא הכל ברור

  מה ציפיתם דרעי מכתיר רבנים שיש לו עליהם חומר .כך הם ממושמעים אך ורק ל"דעת דרעי"

  לא סתם מרן לא רצה אותו רב ראשי אלא את הרב אברהם |
  הגב
 4. איך אדם שלא היה דיין מעולם נהיה הרב הראשי של כל הדיינים???????

  לדרעי הפתרונים?!!

  רוטל |
  הגב
 5. בסוף יתברר שהמשוחחים הם אנשים ממורמרים שלא קיבלו קידום

  שום חילול ה' ושום נעליים.

  החילול ה' היחיד הוא של המפיץ.

  בכל מקום יש ממורמרים, ואם זה נשמע מתוך הקלטה יש כאן נופך של מימד מסתורי ומאיים. |
  הגב
 6. שיחות פרטיות על חוסר מקצועיות ואינטרסים זרים בתחום הדיינות

  הרב אברהם יוסף הורשע בפלילים והאח הרב יצחק יוסף ע"פ מה שהדיינים הוותיקים אומרים גם הפך את הדיינות לעסק פרטי עבור מקורביו על חשבון הציבור הרחב.

  אם זה אמת על חילול ה' הזה ברבים אין מחילה.

  מגיע להם יישר כוח גדול שאיכפת להם באמת |
  הגב