זעזוע: חיילים חרדים אכלו בשר בחלב

חשיפה במהדורה המרכזית ב'קול ברמה': תקלות כשרות חמורות מאד ברבנות – חיילים חרדים אכלו בשר בחלב

חיילים מיחידת נצח יהודה ויחידות חרדיות נוספות אכלו בשבוע שעבר בשר בחלב בשל תקלה חמורה של הרבנות הצבאית ושל הרבנות המקומית.

בתחקיר שערך כתבנו יהודה עמרני מתברר כי החיילים שהיו בשבוע של סדנת חינוך בלטרון אכלו במסעדה אזרחית בכשרות רגילה של רבנות מטה יהודה, שם הוגשה לארוחה חלבית 'פסטה עם חתיכות עוף' אותה אכלו החיילים עם גבינה. תוך כדי הארוחה הבחינו החיילים בחתיכות העוף ומיד עזבו את המקום.

תשובות סותרות ברבנות: רבנות מטה יהודה ורב המועצה שנותנים הכשר למקום: "המוצר הבשרי שיצא מרבנות תל אביב יצא עם מדבקת פרווה". רבנות תל אביב בתגובה: "המוצר יצא עם תווית 'בשרי' והתקלה היתה במסעדה עצמה, בלטרון".

תחקיר 'קול ברמה' מעלה שאלות קשות באשר להתנהלות הרבנות המקומית, משום שגם לשיטתם, המפעל טרם הודה בתקלה, וחרף זאת גם היום מתקבלים המוצרים מאותו מקום. בנוסף אין ברבנות הראשית והמקומית נוהל סדור אותו יש לקיים כשקורות תקלות כאלה.
עוד מעלה התחקיר כי החיילים החרדים אכלו במקום אזרחי בכשרות רגילה במסגרת צבאית ולא בכשרות מהדרין, והדבר נעשה כבשגרה במתקן בלטרון. עוד חושף התחקיר כי גם בשנה שעברה סיפרו חיילים חרדים על תקלות כשרות באותו מקום.

תגובת דובר צה"ל: "הנהלים חודדו לרבני היחידות בהם משרתים חיילים חרדים בדבר ההקפדה היתרה על מזון מהדרין גם מקומות הסעדה אזרחיים".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. בשר וחלב

  וכשמאכילים אותם בשרי זה לא נבלות וטרפות אני מודיע לכם חד משמעית כשוחט מעל 20 שנה עזבתי את העבודה ואני עכשיו חופשי לדבר הפסוק אומר ושמת סכין בלועך אם בעל נפש אתה כל השחיטות התעשייתיות כולל כל הבדצים ללא יוצא מהכלל הם ספק חמור מאוד לכיון נבלות וטריפות וכאשר עושים רעש על חייל שאכל חלב ובשר מצחיק אותי מאוד ,הדברים נכתבים מתוך כאב תודה

  אבי |
  הגב
 2. עברה גוררת עברה

  אייפון , צבא , בשר בחלב , אסור נגיעה בבנות , חזיר , גויה , וכ"ו … ר"ל

  אחד העם |
  הגב