זעזוע: חילול שבת וברית מילה בלילה

במהלך שיעורו השבועי נזעק הגאון הרב יצחק ברדא שליט"א על חילול שבת ואיסורי לאוין שמתקיימים בחסות פסיקה מוטעית בעם.צפו

כבר שנים רבות יוצא חוצץ הרה"ג יצחק ברדא שליט"א כנגד הפסיקה המוטעית שלפיה שיטת רבינו תם היא שקיעה מאוחרת, אחרי צאת הכוכבים, מה שבפסקי הרמב"ם רואים בדיוק את ההפך.

בשבוע שעבר ביום חמישי התקיימה ברית באולם באשקלון, כשהמוהל היה צריך למול את התינוק בשעה רבע לחמש, עשרים דקות לפני צאת הכוכבים, אך הסנדק שהיה צריך להגיע מנתניה נתקע בפקק והגיע רק לראשון לציון.

המוהל ירא ה' אמר להורים שחייבים לקיים את הברית מיד על מנת שלא למול אותו בלילה שזה איסור חמור, לעומתו טען הסנדק שאפשר לחכות מכיון שיש את דעת רבינו תם ואפשר למול אחרי צאת הכוכבים.

לא עברה דקה והמוהל ברח מהאולם כדי לא לעבור על איסור של מילה בלילה.

בשעה 18:00 הגיע הסנדק ובאולם ערכו את המילה בלילה!!!

על כך נזעק הרה"ג יצחק ברדא שליט"א שבעבור טעות לימודית בסיסית ופסיקת הלכה מוטעית עוברים על איסורי תורה "אסור למי שלא למד אצל רב מובהק לפסוק הלכה…"

בנוסף סיפר הרב כי בהונגריה מבשלים לשבת ביום שישי שעה אחרי צאת הכוכבים בעקבות דעת רבינו תם.

"מי ישא את כל הדברים האלה? אסור לומר מילה, למה אסור? כי הרב הגדול אמר. במקום שיש חילול ה' אין חולקים כבוד לרב – יהיה מי שיהיה. תורה לא תפוג, תורה לא חדשה, תורה כבר נגמרה ונכרעה והלכה כדברי המכריע הרמב"ם שהוא פסק שאחרי השקיעה באופק זה השקיעה האחרונה ואחריה לילה…"

כעת שהדברים עומדים כטעות בעם ישראל ומביאים לחילול שבת ועבירות לאוין חמורות מהתורה, הגיע הזמן לשנות את הפסיקה "כי רבים חללים הפילה…"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.