זעזוע: עיתון 'מעריב' פוגע ומזלזל במרן הגר"ע יוסף – הנהלת העיתון: "טעות סופר"

תלמידיו ומקורביו של מרן הגר"ע יוסף שליט"א, נדהמו לראות את שער עיתון 'מעריב' הבוקר.

ברור אמנם למי שייך עיתון מעריב (לאיש העסקים הסרוג שלמה בן צבי), אבל אף אחד לא האמין שניתן להידרדר לשפל שכזה: בשער העיתון, בהפנייה לכתבה על התגובות על דבריו של הגר"ע יוסף על הרב דוד סתיו, נכתב כך:

"ארגון צהר לעובדיה: חזור בתשובה ובקש מחילה מהרב סתיו".

הבנתם? לא מרן, לא הרב, לא כלום. מי הוא כן הרב? הרב סתיו, ממקורבי בעל השליטה בעיתון, שאך לפני כשבוע היה חתום בעצמו במאמר שפרסם דווקא בעיתונו השני, מקור ראשון, בעד הרב סתיו.

גם בכתבה עצמה, בכותרת המשנה שלה, חזרה החוצפה למקומה: "גינויים חריפים לדבריו של עובדיה יוסף, שכינה את הרב סתיו "אדם רשע שלא ראוי להיות כלום".

גם כאן לא כונה הגר"ע יוסף הרב, והאדם היחיד שזכה לכינוי "הרב" הוא הרב דוד סתיו.

מי שכמובן כבר שמו לב לדברים הם פעילי 'צעירי ש"ס', הבוקר פרסמו הודעה בזו הלשון: "עיתון מעריב השמיט הבוקר את התואר הרב למרן פאר הדור רבינו עובדיה יוסף שליט"א, וכינה אותו – עובדיה, כשבאותה כותרת הוא מכנה את סתיו בתואר "הרב סתיו". כולנו מזועזעים ומוחים על כבודה של תורה. מספרו של שלמה בן צבי, עורך העיתון והבעלים, למחאות: 052-8119810".

הפרסום והלחץ עובד, זה מה שכתבו בפייסבוק באתר מעריב:

 

7 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. "במקום שיש חילול ה' – אין חולקים כבוד לרב" כדברי חז"ל. לא יתכן שמרן הרה"ג עובדיה יוסף שליט"א יקלל ויגדף רב ודיין מוסמך בעל זכויות רבות כמו הרב דוד סתיו שליט"א מבלי שפגש אותו כדבריו. כמו כן, דבריו הם בגדר הוצאת שם רע על רב ישראל לעיני שבעה מיליוני יהודים, ועל כך אין כפרה כדברי הרמב"ם. אין חסינות לשום יהודי ואפילו משה רבנו נענש ולא נכנס לארץ ישראל, בגלל שכך לא מתנהגים עם "בני אל חי" כדברי רבנו אברהם אבן עזרא ורבנו "אור החיים" הקדוש המוסיף על דבריו שחסיד לא מבייש שום יהודי… שפת הרחוב היא לא שפת התורה. בעל "המשנה הברורה" התקבל על עם ישראל בגלל "מי האיש החפץ חיים… נצור לשונך מרע" אותה קיים החפץ חיים. מרן הראשל"צ שלמה עמאר שליט"א שומר על שפה נקייה. כנ"ל הראשל"צ מרדכי אליהו זצ"ל, ודבריהם נשמעו והתקבלו באהבה. מי שאינו מסוגל לדבר בשפה נקייה כדברי הגמרא בפסחים בעניין "הבהמה הטהורה וכו', שלא יופיע בפני קהל היות וזה גורם רק לחילול ה' נטו. תפילה לקב"ה שיביא לנו רועים הנאמנים לתורת אמת אשר דרכיה דרכי נועם.

  משה שמיר |
  הגב
 2. מגיע לו ! הוא לא ראוי ליותר מזה.
  ככה צריך להתייחס אליו . רב שמנבל את פיו בצורה כזו, מוציא לשון הרע, לא יצפה שיחבקו אותו .אתם רוצים מלחמה ?
  תקבלו !!!1

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. הפגיעה האנושה היא בציונות הדתית אשר הפכה את הציונות "לדת" הקריבה ( קרבה) את התורה לחילוניים, במקום לקרב חילוניים לתורה.
  אני כותב הקריבה במכוון.
  יותר משקרבה חילוניים ליהדות קרבה את בניה ובנותיה לחילןניות.
  האקדמיה הפכה להיום סם חיים והוגים בה כאילו עליה נאמר והגית בו יןמם ולילה.. ואז תשכיל במה תשכיל בהוויות שבעולם דניתנו לעשיו.
  ואילו התורה זו הסטוריה ומנהגים.
  מחמירים בשטחים משרתים בצבא, וקוראים לעצנם ציונים הכל בשל תקציבים זו היצה המטרה הראשית עד שהפכה זמנית למחלה משיחית שלצאת ממנה זה חולה בולמיה.

  yeshurun |
  הגב
 4. אולי כדאי שימנה את "הרב סתיו" לרב של העיתון מעריב. זה באמת מתאים…!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב