זעזוע: פלסטינים הציתו הלילה את קבר יוסף (וידאו)

זעזוע: 100 פלסטינים ניסו להצית לפנות בוקר את קבר יוסף שבשכם. השריפה כובתה וההתקהלות במקום פוזרה עוד בטרם כוחות צה"ל הגיעו למתחם התפילה, על ידי גורמים פלסטיניים.

זעזוע: על רקע ההסתה החמורה ברשת שמנהלים חמאס – כמאה פלסטינים הציתו  לפנות בוקר (שישי) את קבר יוסף שבשכם.

דובר צה"ל, סיפר כי האירוע הסתיים עוד לפני שכוחות הגיעו למקום, לאחר שהאש כובתה, הפלסטינים השליכו כמה בקבוקי תבערה על כוחות הביטחון שמיהור לפזר את המפגינים.

השר אורי אריאל הגיב על ההצתה בקבר יוסף הלילה ואמר כי ״הצתת אחד האתרים הקדושים לעם היהודי הוא שפל נוסף ותוצאה של ההסתה הפלסטינית. בעוד הפלסטינים משקרים במצח נחושה על פגיעה בסטטוס קוו בהר הבית הם בעצמם שורפים ומחללים את קודשי ישראל ואין על כך מחילה. אני קורא לראש הממשלה להחזיר את השליטה בקבר יוסף לידי ישראל".

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון אמר כי "כיהודי אני חייב להביע זעזוע עמוק מהמעשה הנורא הזה. שאני מאמין שאין אדם מן העולם החופשי שלא יראה בו מעשה ברברי ונפשע. הצתת אחד המקומות הקדושים לעם היהודי. נכס היסטורי לעולם כולו.

"זוהי ברבריות של הרשות הפלשתינית והעומד בראשה. מעשה נוסף המוכיח שלא ניתן לסמוך על 'הפרטנר' הזה", אמר דגן והפנה קריאה לראש הממשלה "להחזיר לאלתר את כוחות צה"ל לקבר יוסף. שכן ברור שאם לא כן. אין מי שישמור על נכס צאן הברזל הזה עבורנו. האחריות היא שוב של אבו מאזן, מכחיש השואה, והוא צריך לתת את הדין על כך"

VID-20151016-WA0012 from Kooker on Vimeo.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.