זעזוע: חברת שטראוס מתכננת לפתוח מפעלים בשבת

זעזוע ושאט נפש נפש ביהדות החרדית מכוונת חברת שטראוס לפתוח סניפים בשבת באישור משרד התמ"ת.

מנכ“ל חברת שטראוס, גדי לסין, הציע לשר נפתלי בנט לאפשר לו לפתוח מפעלים בשבת, בהם יועסקו גויים, לטענתו להצעתו זו. את ההצעה הגיש לסין בפגישה עם בנט, בטענה כי היא תביא לירידת מחירים בשוק הישראלי.

 במהלך כנס ”מזון בעידן החדש“ שהתקיים בכפר המכבייה, אמר לסין כי ”המוצרים בישראל יקרים בגלל המע"מ הגבוה ובגלל שמפעלים מושבתים 15% מהשבוע, בשל שמירת השבת“. לכן  פניתי לבנט כדי שישקול לאפשר לשטראוס ולמפעלים נוספים לייצר גם בשבת ולהתבסס על עובדים שאינם יהודים.

 "יבוא לא יוריד מחירים, כי השוק פה פתוח לחלוטין לייבוא למעט מוצרי חלב. תראו כמה מותגי שוקולד יש פה. גם תחרות נוספת לא תוריד מחירים. ישראל היא סופר תחרותית. צריך להוריד מע"מ ב-10% ואז המוצרים יוזלו וצריך לתת לנו לעבוד בשבת, מה שיוריד בעוד 8% את המחירים לצרכן ובנט קשוב לזה“, אמר לסין, ”יש לנו 40 מפעלים בעולם – רובם עובדים בשבת. רובם עם כשרות מהודרת לחרדים. למשל מפעל סברה בארה"ב“.

 מלשכת בנט נמסר:  ”אנו מודים ללסין על ההצעה אבל השר בנט דחה אותה על הסף. עמדתו של השר בנוגע לשבת הינה ידועה, שבת זה יום שבתון ולא יום עבודה ותפקידנו לדאוג לחיזוק הצביון היהודי במדינה. לא ניתן יד לתהליך הפוך“.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.