זעם בבית היהודי על ההסכם עם ש"ס: "נקשיח עמדות גם אם נלך לאופוזיציה"

יממה גורלית: בבית היהודי זועמים על החזרת משרד הדתות לש"ס ודורשים מנתניהו "פיצוי הולם". בכירים במפלגה מזהירים את נתניהו כי אם לא יעניק להם פיצוי בדמות תיק בכיר – הם ילכו לאופוזיציה. דרעי: "יש לנו הרבה משותף עם הבית היהודי"

יש טוטו – אין מזל: במפלגת הבית היהודי זועמים מאוד על רה"מ שהחזיר את תיק הדתות לש"ס באופן חד צדדי. בכירים במפלגה הביעו הבוקר תסכול מ"ההישגים החיורים" – כלשונם – של המפלגה במהלך המו"מ. לדבריהם, אופן העברת משרד הדתות לש"ס היה משפיל. "העיקר שקיבלנו את האחריות על הטוטו", הם מוסיפים במרמור גלוי.

אמש בשעת לילה הוסמך יו"ר המפלגה, נפתלי בנט, לנהל באופן אישי את המגעים מול ראש הממשלה בנימין נתניהו, ולקבל החלטה על הצטרפות לממשלה או הליכה לאופוזיציה. משמעות הדבר היא ביטולו של צוות המשא ומתן.

במפלגה אומרים הבוקר כי בנט צפוי לדרוש שמפלגתו תקבל את תיק המשפטים. מנגד, בליכוד חותרים לפשרה שלפיה מינוי הדיינים ייעשה בהסכמה בין ש"ס והבית היהודי.

בכירים בבית היהודי החריפו במהלך הבוקר את הטון והבהירו כי "אם רה"מ לא יעניק למפלגה פיצוי הולם – נלך לאופוזיציה". ח"כ זאב אלקין (ליכוד) הגיב לדברים ואמר ש"הבית היהודי עוד עלולה להמליך את הרצוג".

כזכור, אמש חתמה מפלגת ש"ס על הסכם קואליציוני עם הליכוד. לאחר החתימה פורסמה הודעה של הליכוד שקראה לבית היהודי להצטרף לממשלה. בהודעה פורטו התיקים והתפקידים שהוצעו למפלגה, בהם: תיק החינוך, התפוצות, החקלאות והתרבות והספורט, סגן שר הביטחון (שיהיה אחראי על המנהל האזרחי ביהודה ושומרון ועל החטיבה להתיישבות) וכן יו"ר ועדת חוקה, חוק ומשפט בכנסת. בנוסף לכך.

לפי ההצעה, יוגדל משמעותית תקציב משרד החינוך ומאות מיליוני שקלים יוקצו למוסדות החינוך של הציונות הדתית ולשורה של פעילויות שיבצע שר החינוך המיועד.

בליכוד המשיכו במלחמה הפסיכולוגית מול "השותפה הטבעית" וטענו כי אם זו לא תצטרף לקואליציה הרי שהיא תוביל להקמת ממשלה בראשות הרצוג.

יו"ר ש"סף אריה דרעי, שיגר אמש מסר מרגיע לבנט ו'הבית היהודי' כשאמר לאחר החתימה על ההסכם הקואליציוני: "יש לנו הרבה משותף עם הבית היהודי ואני בטוח שנעבוד יחד עם בנט ונהיה קואליציה טובה וחזקה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.