זעם בעקבות תחרות קריקטורות להכחשת השואה באיראן

שגריר ישראל באו"ם יו"ר הכנסת פנו למזכ"ל האו"ם בדרישה לגנות את תחרות הקריקטורות להכחשת השואה אשר תתקיים באיראן, כאשר הזוכה בתחרות יקבל פרס של חמישים אלף דולר. {תחרות השנאה}

מי חשב שאיראן תשתנה בעקבות החתימה על הסכם הגרעין עם מעצמות המערב? כפי שנהגו מספר פעמים בעבר, הכריזו אתמול באיראן, שבועיים לפני ציון יום השואה הבינלאומי על תחרות נוספת של קריקטורות להכחשת השואה, כאשר הפעם אף העלו את הפרס לזוכה לסכום של חמישים אלף דולר.

שגריר ישראל באו"ם, דני דנון, פנה בדחיפות למזכ"ל האו"ם, באן קי-מון, בדרישה לגנות את איראן על קיום תחרות קריקטורות בינלאומית להכחשת שואה בחסותה. "מדובר במעשה אנטישמי שמהווה את הרוע בהתגלמותו", כתב דנון. "הכחשת שואה היא הביטוי החזק ביותר של אנטישמיות המעניק לגיטימציה לרצח של 6 מיליון יהודים".

השגריר דנון הוסיף בפנייתו: "האו"ם יציין בסוף החודש את יום השואה הבינלאומי, בזמן שמדינה החברה בארגון מייצרת תחרות בינלאומית שכל תכליתה הכחשת שואה. האיראנים מנסים לחלל את זכרם של 6 מיליון יהודים שנרצחו בשואה ועל האו"ם לעמוד לצדה של ישראל ולגנות את המעשה הנתעב הזה".

גם יו"ר הכנסת, יולי (יואל) אדלשטיין יוצא היום במתקפה חריפה נוכח החלטת הרשות המוניציפאלית של טהרן, לקיים תחרות בינלאומית ליצירת קריקטורות על השואה, עם מוטיב של הכחשה וגיחוך של השואה בחסותה. אדלשטיין שלח הבוקר מכתב חריף למזכ"ל האו"ם באן קי מון.

"מילים לא תוכלנה לתאר את גודל הסלידה והמחאה של מדינת ישראל ועם ישראל ואני משוכנע שגם מצד רבים וטובים בעולם, מול ההוכחות החוזרות ונשנות של איראן להמשיך במדיניות הכחשת השואה שלה גם תחת משטרו של רוחני", כתב אדלשטיין. בהמשך המכתב דרש אדלשטיין ממזכ"ל האו"ם שיפעיל את סמכותו המוסרית ויודיע בפומבי על גינויו וסלידתו ממדיניותה של איראן.

במקביל פנה הבוקר אדלשטיין לכל חברי הכנסת בקריאה לפעילות מתואמת ברשתות החברתיות לרגל יום השואה הבינלאומי. בפנייתו כתב אדלשטיין לח"כים: "אנו עדים לצערנו לתופעות קשות, חוזרות ונשנות, של אנטישמיות גוברת ברחבי העולם. בימים אלו הוכרזה בטהרן תחרות בינלאומית נושאת פרסים כספיים גבוהים, של קריקטורות בנושא הכחשת והגחכת השואה".

בהמשך ביקש אדלשטיין להירתם למהלך ניו-מדיה משותף, שיביע באופן נחרץ וללא הבדלי השקפה פוליטית את סלידתנו מתופעות אלו, באמצעות פרסום תמונה מתקופת השואה ברשתותיהן החברתיות, בליווי כיתוב שייפתח במלים "זיכרון השואה שלי" ותיאור קצר של משמעות יום זה עבורם. בצעד נוסף, הורה אדלשטיין לגורמים האחראיים בכנסת לקיים ביום השואה הבינ"ל שיצוין במשכן, תערוכה רחבה שבה תוצגנה תמונות וכרזות הנוגעות לזיכרון השואה.

אדלשטיין אמר כי: "תם עידן "הפרוטוקולים של זקני ציון" וה"דר שטרימר". העם היהודי והנהגתו צריכים לצאת למתקפת נגד לביעור ילקוט הכזבים. אסור לנו להחריש נוכח אנטישמיות גואה והלכי רוח שטופי שנאה וארס כלפי העם היהודי. בעת הזו אנו משיבים מלחמה שערה בכל הכלים ההסברתיים, הדיפלומטיים והפרלמנטריים העומדים לרשותנו כדי להבהיר שלא נבליג ולא נשלים עם הסתה נבזית וגזענית".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.