זעם בצפת: חגגו ל"ג בעומר – ו"חטפו" דו"חות

צפת: חוגגים שהגיעו לל"ג בעומר למירון ולצפת וחנו ברחובות צפת, קיבלו דו"חות חניה. עיריית צפת בתגובה: הם חנו על המדרכות

זעם בציבור החרדי הצפתי: חוגגים שחנו ברחובות צפת במהלך ליל ל"ג בעומר, הן כאלו שהגיעו לצפת והן כאלה שהגיעו למירון וחנו בצפת – קיבלו דו"חות חניה ע"ס 250 ₪, זאת ללא התחשבות ביום המיוחד, כפי שמקובל בעיריות השונות בימים מעין אלו.

כעת, יוזמה בעיר של מספר פעילים מנסה להילחם בדו"חות הללו, והפעילים המקומיים החלו לאסוף את כל מי שקיבל דו"ח ולפנות יחד לעירייה בכדי שיבטלו את הדו"חות.

דודי גולדשטיין, אחד מהפעילים, מספר ל'אקטואליק': "עשרות אנשים קיבלו דו"חות חניה בעיר צפת ביום ובליל לג בעומר על סך 250 / 500 ₪ ללא רחמנות וללא התחשבות בעובדה שמגיעים לחגוג ולו לכמה שעות אצל התנא רשב"י במירון, וכשחזרו מהתפילה נדהמו לראות שזה עלה להם ביוקר".

לדבריו, "במוצאי ל"ג בעומר, בסביבות השעה 9 בערב, התארגנה מיני הפגנה של כ-20 אברכים מאוכזבים מה"מתנה" שהעניקה להם עיריית צפת על העבירה הגדולה של העמדת רכב ביום חג במקומות שאינם מורשים.

"אגב, זאת למרות שלפי הפרסומים שלהם שהיא לא תאכוף כלל את החניה בעיר בשעות החגיגה".

עוד אומר גולדשטיין: "דיברתי עם אחד הנציגים בעירייה, והוא אמר לי חד וחלק: זה נטו שנאת חרדים. בזמן הכלייזמרים לא ניתן שום דו"ח, אבל בל"ג בעומר ובה' אב הם עובדים שעות נוספות".

במקביל, התארגנה קבוצה לתביעה ייצוגית נגד העירייה על האטימות כלפי החוגגים בעיר, שכל מבוקשם היה להתפלל אצל התנא במירון.

בתגובה אומרים בעיריית צפת: "לא הוטלו דו"חות על חנייה בכחול לבן. כל הדו"חות ניתנו בגין חנייה במקומות אסורים, דוגמת גינות ציבוריות, חנייה בתחנות אוטובוס ועל גבי מדרכות".

 

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. חוצפנים

  ממתי מנהג מהווה אישור לעבירה על החוק?
  ומה יגידו למי שרוצה ללכת על המדרכה? יום חג לך על הכביש.

  יואב |
  הגב
 2. ידען

  זה חוצפה של עירייה שנתנה אכיפה חניה לחברה נצלנית שרודפת לקנוס ככל הניתן

  נותנת הקנסות היא זכיינית שרוצה להגדיל את הכנסותיה !!! |
  הגב