בגלל אמברגו לעיתונאים: הודעת המל"ט פורסמה בשבת

צה"ל הטיל אמברגו על העיתונאים שלא לפרסם את ההודעה על הפלת המל"ט האירני עד לפני שבת

בצעד חריג, דובר צה"ל הוציא הודעה שפורסמה בערב שבת בשעה 20:00 בערוצי החדשות, לאחר שדובר צה"ל הטיל אמברגו על העיתונאים אותם חייב לפרסם את ההודעה על הפלת המל"ט האירני דווקא בשבת על מנת לספק למהדורות המרכזית חומר לצרכי רייטינג וזאת תוך כדי רמיסת השבת הקדושה.

בהודעה של דוברות של צבא הגנה לישראל נכתב כך: "מניתוח מסלול התעופה ומחקר מבצעי ומודיעיני שבוצע על חלקי המל״ט האיראני שחדר לשטחינו ב-10 בפברואר, עולה כי נשא חומר נפץ ומטרתו היתה לבצע פעולת חבלה. יירוטו ע״י מסק״רים סיכל פיגוע וכוונה איראנית לבצע פעולה בשטחינו. המל״ט זוהה והיה במעקב עד ליירוטו ולא היווה סכנה בשלבי המעוף בשטחינו".

בארגון התנועה למדינה יהודית ודמוקרטית זועמים על חילול השבת. "ביחידת דובר צה"ל שכחו שהם מדבררים צבא של מדינה שבה יום המנוחה הלאומי הוא שבת", נכתב בהודעת הארגון.

כמה דקות אחרי כניסת השבת בירושלים הופצה לעיתונאים הודעה המתירה לפרסום שהמל"ט האיראני שחדר לפני יותר מחודשיים היה מל"ט תקיפה. על ההודעה אפילו הוטל אמברגו לשעה 20:00, כדי שתפתח את מהדורות החדשות בטלוויזיה. בשעה שמונה בדיוק (שבת) דובר צה"ל גם הוציא עליה ציוץ בטוויטר. כל זאת תוך חוסר שוויון הזדמנויות לעיתונאים שומרי שבת.

"מה כל "בער" לדובר צה"ל לחלל את השבת", טוענים בארגון. "האם יותר מחודשיים אחרי התקיפה הציבור בישראל לא יכול היה לשרוד אם יחכה עוד יום אחד? גם אם היה מקדים את הפרסום בשעתיים – שום נזק לא היה נגרם לבטחון המדינה. אדרבה, חוסנה בשתיקתה".

גורם צבאי מסר כי "ההודעה יצאה ב 18:47, שבת נכנסה ב 18:48".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.