קוני דירות חילונים זועמים על "מובילי המאבק בחריש" כי מחטף נעשה על גבם

בשנה האחרונה התנהל  מאבק קשה נגד התוכנית  חריש  למגורי חרדים, ולדאבון לב הם אכן הצליחו בכך, אך מתברר כי שומו שמים, מארגני קבוצת הרכישה החילונית "חריש הירוקה", חמי בר אור ונועם הלל הרוויחו עמלות עבור הדירות שמכרו לרוכשים החילונים של מיליוני שקלים.

הפרשה החלה כשהממשלה החליטה על בשורת "חריש לחרדים", שר הבינוי והשיכון דאז אריאל אטיאס החל לפעול במרץ לקידום התוכנית של בניית העיר חריש.

אך צרי עין מבין התושבים במקום עליהם נמנים חמי בר אור, צייר במקצועו, וגיסו, נועם הלל העוסק בהיי-טק. בתחילת הליך שיווק הקרקעות, החלו לפעול במרץ לגיבוש חברים בקבוצת הרכישה "חריש הירוקה". יצוין כי לפני מספר שנים עמד בר אור בראש עמותה שניהלה מאבק נגד התחרדות חריש, ולדבריו הוא קיבל שכר בשנה האחרונה לפעילותו. ובאמת, בר אור הוא הדמות המזוהה ביותר עם חריש החילונית, וזה שהוביל את המאבק נגד החרדים מול מוסדות השלטון.

"לא ידענו בשום שלב שלמעשה מדובר בשני משווקים או מתווכים, שמכרו לנו דירות ומרוויחים מזה", טוען בפני כתב ynet חבר בקבוצה שרכש דירה במסגרת קבוצת הרכישה. "יש כאן בעיה של מצג שווא: חשבנו שהם רוצים לפעול לטובת צביון היישוב כאנשים שמגדלים שם משפחות – וכך הדבר הוצג. בפועל, גילנו שהם משווקי דירות. למה לא אמרו לנו את זה? למה לא יצרו גילוי נאות? למה להסתיר את זה?".

רוכש נוסף אומר כי מדובר פה בהונאה למען אידיאולוגיה שקרית: "מכרו אותנו בכסף. כשאדם מציג את עצמו כמנהל מאבק אידיאולוגי, אתה חושב שהוא רוצה בטובת היישוב, אתה מאמין לו שהוא בונה קבוצת רכישה, שהוא ידאג לך ויבחר את חברת הניהול הטובה ביותר. כשהוא משווק של דירות זה 'כבדהו וחשדהו'. במייל שהוועד שלח לנו, הבנו בפעם הראשונה שחמי ונועם הם בעלי אינטרסים עסקיים ולא מנהלים מאבק אידאולוגי".

בתגובה מיתממת אומר חמי בר אור מנהל המאבק: "אני מניח שאנשים מודעים לעובדה שאנחנו מרוויחם כסף. לא הסתרנו את זה. בהסכמים לא כתוב השכר שלנו מכיוון שאנחנו משווקי משנה של חברת מינהל מגורי ישראל. אני לא רוצה לדבר על סכומים, אבל אני יכול לומר שסחבנו על גבנו לא מעט הוצאות. ניהול ההליך המשפטי עולה כסף, ושכר הטרחה שנפסק לטובתנו לא מספיק. אנחנו מרווחים כמו משווק סטנדרטי. 'חריש הירוקה' תירשם בקרוב כחברה ובינתיים אינה עמותה".

 

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.