חילול השם: פקקי ענק וחסימות כבישים בשל הפגנות 'הפלג' •​ תיעוד

זעם רב בקרב חרדים רבים בעקובת ההפגנות הסוערות וחסימות הכבישים של אנשי 'הפלג הירושלמי'. פקקים גדולים נרשמו בבר אילן בירושלים, בצומת שילת ובכניסה לעיר אלעד. זה היום הראשון של תחילת זמן קיץ בו רבבות בחורי הישיבות שבים לתלמודם אך בשל חסימות הכבישים אלו מאחרים למקום תלמודם

זעם רב בקרב חרדים רבים בעקובת ההפגנות הסוערות וחסימות הכבישים של אנשי 'הפלג הירושלמי'. פקקים גדולים נרשמו בבר אילן בירושלים, בצומת שילת ובכניסה לעיר אלעד. זה היום הראשון של תחילת זמן קיץ בו רבבות בחורי הישיבות שבים לתלמודם אך בשל חסימות הכבישים אלו מאחרים למקום תלמודם.

מאות אנשי 'הפלג הירושלמי' הקיצוני הפגינו בעקבות מעצר הבחור שנעצר בעוון עריקות ונלכד לאחר בילוי במקום מפוקפק באילת, במהלך ההפגנות נרשמו עימותים בין המפגינים לכוחות המשטרה הרבים שאבטחו אותה.

בוידאו: התפרעויות בעת מעצר מפגין בכניסה לאלעד

דניאל, אחד האברכים שהיה בדרכו לרגל תחילת הזמן ונתקע שעה ארוכה בפקק בבר אילן שוחח עם 'קוקר': "ספק אם יש אויבים גדולים לעולם התורה כמו הקנאים המזוייפים הללו שמחפשים כל סיבה כדי להתפרע, להשתמש באלימות ולרמוס את ערכי היהדות". "כל מי שרוצה לשמור על בחורי הישיבות ואברכי הכוללים צריך לשבת וללמוד ביום הראשון של תחילת הזמן ולא להתפרע בכבישים".

בוידאו: התפרעויות בצומת בר-אילן בירושלים

אלעד 1 from Kooker on Vimeo.

במהלך ההפגנות התפתחו עימותים עם שוטרים, ובבר אילן אף יודו אבנים לעבר הכוחות, לא דווח על מעצרים המוניים או על פצועים, אך על פי הודעת המשטרה, השוטרים תחמו את האזור והדפו את המפגינים, תוך "שימוש בכוח סביר".

יצויין כי הצעיר בגינו נערכות ההפגנות נלכד לאחר שיחד עם קבוצת נערים נוספת התעמת עם נהג מונית מקומי. לאחר שהתבררה זהותו הוא הועבר לצה"ל להמשך טיפול. על פי הודעת המשטרה, סמוך לשעה 00:50 התקבל דיווח מנהג מונית מאילת כי חבורת צעירים מסרבת לשלם לו את מלוא דמי הנסיעה. מברור שערך השוטר במקום התברר שחבורת צעירים נסעו ממועדון ה"קריזי אלפנט" באילת אל מתחם הפאבים במרכז התיירות וסרבו לשלם עוד 5 שקלים לנהג המונית.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.