זעם על נקמת נשיא ארה"ב: "גישתו העויינת של אובמה היא חרפה" (וידאו)

ראש מועצת בית אריה ויו"ר וועדת הביטחון בשלטון המקומי זועם על פסק הדין בארה"ב: "גישתו העוינת של אובמה מזכירה את סירובם של האמריקאים להכיר בהשמדת העם היהודי במלחמת העולם השניה"

"גישתו העוינת של אובמה שמצאה ביטוי בפסק הדין שמתכחש לירושלים כבירת העם היהודי מזכירה את הטייסים האמריקאים שטסו במלחמת העולם השנייה מעל מחנות הריכוז וסרבו לראות את השמדת העם היהודי.

"מדובר בחרפה שזו רק שאלה של זמן עד שהממשל יכה על חטא ויתנצל בפני העם היהודי היושב בציון. ההחלטה היא שיא בעיוורון המדיני המאפיין את ממשל אובמה מתחילתו, עיוורון שהוא חולשה שלטונית שמחזקת ארגונים וגורמים פונדמנטליסטים בעולם כולו ומחלישה את ארה"ב והעולם השפוי.

"ישראל צריכה להגיב באופן מיידי, מעשי ודקלרטיבי, בחיזוק ירושלים בירת ישראל", אומר אבי נעים, ראש מועצת בית אריה ויו"ר וועדת הביטחון במרכז השלטון המקומי.

מוקדם יותר היום, ביוזמת ממשל אובמה, בית המשפט העליון בארצות הברית פסל חוק שנועד לאפשר לבעלי אזרחות אמריקנית שנולדו בירושלים לרשום את "ישראל" כמדינת המוצא בדרכון שלהם.

בעל האזרחות מנחם זיבוטופסקי, בן 13 שנולד בי-ם, שדרש לציין בדרכון כי נולד בישראל. השופטים החליטו שלא לפלוש לסמכויות הנשיא, לאחר שבממשל טענו: "ההחלטה תפגע במעמדנו כמשכיני שלום"‬

עם זאת הישראלים  שנולדו בירושלים יכולו לרשום את "ירושלים" כמקום הלידה שלהם, ללא ציון שם מדינה כלשהי.

החוק הועבר בשנת 2002 על ידי ממשל בוש  ולא נאכף מעולם. ממשל אובמה הפעיל לובי חזק לבטלו בטענה כי הוא חותר תחת כוונת הבית הלבן לשמש כמתווך בשיחות השלום הנערכות במזרח התיכון.

בבית המשפט, הוצגו מסמכים המצביעים לכאורה על "נזק בלתי הפיך" שייגרם למעמדה הבינלאומי של ארצות הברית כמתווכת בעלת מעמד ניטראלי בשיחות המשא ומתן.

ח"כ מייקל אורן (כולנו) טען כי הפסיקה "מהווה פגיעה בריבונות הישראלית ובברית של ישראל וארה"ב". אורן, שכיהן בעבר כשגריר בוושינגטון ופעל לקידום פנייתם של המשפחה, הוסיף כי מדובר בעיוות שיש לשנות. "אני וויתרתי בשעתו על האזרחות האמריקאית שלי, אך ביתי ליה, שעודנה אזרחית אמריקאית, נולדה בירושלים – ישראל, על אף מה שמופיע בדרכון".

שר הקליטה וירושלים זאב אלקין אמר בתגובה להחלטה כי "ירושלים המאוחדת היא בירתה של מדינת היהודים, מדינת ישראל, ותישאר ככזאת לעולמי עד. אני קורא לממשל האמריקאי לאמץ את חקיקת הקונגרס ולהכיר בעובדה פשוטה שהיא אבן היסוד של המורשת היהודית, ואגב גם של המורשת הנוצרית,- ירושלים היא לב לבה של ארץ ישראל ובירתה הניצחית של מדינת ישראל".

ראש העיר ירושלים ניר ברקת מחה על ההחלטה וכתב כי "כפי שוושינגטון היא בירת ארה"ב, לונדון בירת אנגליה ופריז בירת צרפת – כך ירושלים היתה ותמיד תהיה עיר הבירה של ישראל, אבל יותר מכך הלב והנשמה של העם היהודי. דווקא בימים אלו כשהאנטישמיות מנסה להרים ראש וה-BDS תומך בעמדות החמאס שמסכנות את שלום העולם ושוללות את קיומה של ישראל, אנחנו מצפים מארה"ב לחזק את מדינת ישראל ולהכיר בירושלים כבירתה".


(וידאו – באדיבות רשת)

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.