זעם על נשיא המדינה: "ריבלין הפקיר את אזריה"

סערה במערכת הפוליטית בעקבות החלטת נשיא המדינה רובי ריבלין שלא לחון את החייל היורה אלאור אזריה. שרת התרבות מירי רגב תקפה את נשיא המדינה ואמרה כי "הוא פגע במוסד החנינה ובחר גם הוא להפקיר את אלאור

סערה במערכת הפוליטית בעקבות החלטת נשיא המדינה רובי ריבלין שלא לחון את החייל היורה אלאור אזריה.

"הנשיא סבור כי במכלול השיקולים הקלה נוספת בעונש תפגע בחוסנם של צה"ל ושל מדינת ישראל", כתב בנימוק ההחלטה. ערכי צה"ל ובתוכם טוהר הנשק הם יסוד מוסד בעוצמתו של צה"ל", נכתב. "תמיד עמדו לנו במאבק הצודק על זכותנו לבית לאומי ובטוח ובבנייתה של חברה איתנה".

התגובות במערכת הפוליטית על ההחלטה האטומה של הנשיא, לא איחרו לבוא. שר הביטחון, אביגדור ליברמן, אמר בתגובה על החלטת נשיא המדינה בעניין החייל אלאור אזריה: "אני מוקיר ומעריך את נשיא המדינה, אך מביע צער על החלטתו לדחות את בקשת החנינה של החייל אלאור אזריה. לנשיא ריבלין הייתה הזדמנות לשים קץ לפרשה זו אשר טלטלה את החברה הישראלית. מעבר למחיר האישי ששילמו החייל ומשפחתו, סברתי ועודני סבור כי במקרה ייחודי זה היה מקום לשקול גם את האינטרס הציבורי, את הצורך באיחוי הקרעים בחברה ואת השפעת האירוע והמשפט על חיילי צה"ל ועל הנוער העומד בפני גיוס.  גם בשעה זו, אל לנו לשכוח שמדובר בחייל מצטיין ובמחבל שבא להרוג".

‏שרת התרבות והספורט מירי רגב התייחסה להחלטת הנשיא ריבלין לדחות את בקשת החנינה של אלאור אזריה: "נשיא המדינה פגע במוסד החנינה ובחר גם הוא להפקיר את אלאור".

סגנית שר החוץ ציפי חוטובולי צייצה בטוויטר כי "צר לי מאוד שהנשיא דחה את בקשת החנינה של אלאור עזריה. היה ראוי להעניק חנינה לאלאור שפעל בתנאים לא פשוטים באירוע בו תקף מחבל".

אורן חזן תקף אף הוא את הנשיא "ריבלין, איבדת את הלגיטימיות להמשיך לכהן כנשיא המדינה! מחובתך לשמור על האחדות, וסמכותך היחידה לתת חנינה – אך במקרה של אזריה כשלת בתפקידך".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.