זעם על תגובת לפיד בפייסבוק נגד היורדים מהארץ גם מחברי הכנסת: "תגובתו מחוצפת ומנותקת מהמציאות" – צפו בוידאו מנאומו בהונגריה

לפיד שכבר רגיל לייצר כותרות כל הזמן דרך דף הפייסבוק שלו, הגדיש את הסאה כשבחר לזלזל ביורדי הארץ הישראלים שנאלצו לעזוב בגלל יוקר המחיה והגזירות הקשות שהוא מטיל וכינה אותם "חבורה של בעלי דרישות מופרזות".

עוד כתב לפיד בתגובתו נגדם: "מילה לכל אלה שנמאס להם והם עוזבים לאירופה. אתם תופסים אותי במקרה בבודפשט. באתי לכאן לנאום בפרלמנט נגד האנטישמיות ולהזכיר להם איך ניסו לרצוח כאן את אבא שלי רק מפני שליהודים לא היתה מדינה משלהם, איך הרגו את סבא שלי במחנה הריכוז, איך הרעיבו את הדודים, איך ניצלה סבתא ברגע האחרון מצעדת המוות. אז תסלחו אם אני קצת חסר סבלנות לאנשים שמוכנים לזרוק לפח את הארץ היחידה שיש ליהודים כי בברלין נוח יותר".

ל

לפיד שבחר להתעמת בפייסבוק עם חבורת הישראלים שעזבו את הארץ, מקבל מתקפה מבית ומחוץ על התנהגותו המשפילה כלפיהם, וכעת גם מחברי הכנסת בממשלה, לאחר שספג מתקפות רבות מאזרחים זועמים, כעת, בעקבות הנתונים על יוקר המחיה.

ח”כ איתן כבל ממפלגת העבודה, אמר כי הוא פשוט לא מבין את לפיד איך הוא מעיז לזלזל באנשים האלה, והוסיף: כי “הנתונים שפורסמו מדברים בעד עצמם. קשה לחיות כאן, אלה לא קיטורים. אנשים אוהבים את המדינה ואת הארץ ורוצים לחיות פה, אבל הם גם רוצים להתפרנס בכבוד. אלה לא דרישות מוגזמות, אלא דרישות לגיטימיות ובסיסיות של אזרחים טובים שמשלמים מסים". לדבריו, “אין מקום לניסיון לצייר אותם כחבורה של בעלי דרישות מופרזות. הייתי מצפה ששר האוצר, שהחל את דרכו רק לפני חודשים ספורים כהבטחה ענקית בדיוק לאנשים האלה, ידבר אליהם בלשון רכה ומפויסת ויבטיח לשנות את המצב, במקום זאת הוא בוחר להתעמת איתם ולהלקות אותם בפומבי".

ח”כ תמר זנדברג אמרה כי “המתקפה של לפיד היא חצופה, מתנשאת ומנותקת. במהלך קמפיין הבחירות שלו הוא ידע היטב כיצד לשרטט את הקשיים הגוברים של מעמד הביניים, עליהם מלמדים גם הנתונים שהתפרסמו”.

צפו בנאומו בהונגריה:

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. יאיר לפיד, ע"פ דבריך: "מחובתו של אדם להגן על האדם האחר גם אם הוא שונה ממך".
  החרדים שונים ממך- ואיך בדיוק אתה מגן עליהם?!
  בגזירות , בהאשמות, בהשפלות…???

  קל לך להגיע לבודפשט הרחוקה, ושם- להציג את אחת מהצגותיך. כשכמובן, המילה שינוי לא פוסחת מהנאום…
  אולי תעבור לגור שם?

  מחיאות הכפיים, האהדה, טפיחות השכם-כל אלו הם חלומותיך…
  כאן בארץ-פספסת. אז אולי זהו השינוי שלך-בודפשט!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. יאיר לפיד, ע"פ דבריך: "מחובתו של אדם להגן על האדם האחר גם אם הוא שונה ממך".
  החרדים שונים ממך- ואיך בדיוק אתה מגן עליהם?!
  בגזירות , בהאשמות, בהשפלות…???
  קל לך להגיע לבודפשט הרחוקה, ושם- להציג את אחת מהצגותיך. כשכמובן, המילה שינוי לא פוסחת מהנאום…

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב