בתו של ראש ישיבה התחתנה עם גוי(הקלטה)

אחד מרבני ישיבת מיר חשף בשיחה שמסר: "בת של אחד מגדולי ראשי הישיבות בארה"ב חזרה בשאלה והתחתנה עם גוי"

הגאון רבי אהרן בירנצוויג מרבני ישיבת 'מיר' בירושלים נודע בשיחותיו ושיעוריו בין כותלי הישיבה המלאים עד אפס מקום. במהלך שיחתו השבועית אותה נשא היום (רביעי) בנוכחות מאות התייחס לניסיונות הקשים שעוברים על הציבור החרדי בכלל ובני הישיבות בפרט בכל הקשור לסכנת פגעי הטכנולוגיה.

את דבריו פתח הרב בדברי שבח לעמלי התורה שהתאמצו ולמדו שעות רבות במהלך חג השבועות כשלאחר מכן עבר הרב לדבר על הניסיונות הקשים מולם מתמודדים בחורי הישיבות: "בחוץ יש מבול של טומאה, רק השבוע שמעתי סיפור נורא ואיום – בת של אחד מראשי הישיבות הקדושים באמריקה, חלקם מכירים אותו, חזרה בשאלה ולא רק זה אלא התחתנה עם יהודי חילוני התגרשה ממנו והשבוע התחתנה עם גוי, כל העתיד שלנו תלוי בזה" זעק הרב.

להתחתן עם גויים? רחמנא ליצלן לאיפה זה לוקח אותך להתחתן עם גויים? איך יראה דור העתיד"?

[alooma ref="35a4eafb3465bccbb3485225bcabda01.mp3" src="1" autoplay="0" pid="0"]

המאבק נגד פגעי הטכנולוגיה הגיעה לשיא בכנס בניו-יורק לפני בדיוק 3 שנים בו השתתפו למעלה מ-42 אלף בני אדם, רבנים מהקהילה החרדית בישראל ממשיכים גם היום באותו הקו. במהלך החודשים האחרונים התקיימו עשרות כינוסים בקהילות החרדיות נגד פגעי הטכנולוגיה.

בתוך כך ל'קוקר' נודע כי קהילות חרדיות רבות הקימו יוזמה חדשה 'איגוד חבר' שחבריו יתחייבו להימנע מכל חיבור לאינטרנט שנאסר על ידי הרבנים. עבור המצטרפים יונפקו תעודות המצהירות כי הם נמנים בין "היראים לדבר ה'".

מטרת המהלך היא להפעיל לחץ חברתי בעניין, ולהביא להיבדלות של הנקיים מהקשר לאינטרנט לאלה המחוברים לרשת ומשתמשים בטלפונים חכמים. החזון: קבלה לאיגוד היא שתקבע "מיהו חרדי", כמוסכמה חברתית – לעניין חברות בקהילה, קבלת ילדים למוסדות חינוך, איכות הצעות השידוכים במשפחה ועוד.

8 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. קשה לי למצוא דרך מילוט מהמקום הכי גרוע בגיהנם למי שמזלזל בהרבה שטיינמן
  למה אין לאנשים שכל

  תולי |
  הגב
 2. בניכם ובנותיכם רואים הצביעות שלכם ומסיקים מסקנות קיצוניות לצערנו
  הם רואים שמענין אתכם רק כסף שאין לכם הכרת הטוב למדינת ישראל שמקיזה דם בשבילכם שנשותיכם נראות כגויות אז הגוי הוא יכול להיות חתן טוב
  אינני שמח לאיד אבל שמתי מולכם מראה
  היו אמתיים ולא תראו כאלה תוצאות

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. מי שלא רוצה חתן חוזר בתשובה יקבל חתן גוי
  משפיל גאים עד עפר

  תופעת דינה בתיבה |
  הגב
 4. סוגרים אותןן יותר מדי בסוף הן מתפוצצות ר"ל

  תופעת דינה בתיבה |
  הגב
 5. אולי זה קרה בגלל חינוך לקוי שנתן לילדיו. וערכים בעייתיים. מי אמר שזה רק בגלל האינטרנט? נורא קל להאשים את הסמארטפון בכל בעיות החברה. צריך גם לעשות חשבון נפש!!!

  משה |
  הגב
  • נכון זה יכול להיות בגלל מנהיגי הדור הערב רב

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
 6. חייבים לשפר הצניעות

  אלו דברי קדשו, דברי חיים, דברי נאמנות, ודברי אמת, של הרה"ג א.קוטלר שליט"א, "המכתב שהופץ בבתי הכנסת של העיירה הגדולה בלייקוד, על ידי קנאים, שמבקשים לשפר הצניעות, משום שלאחרונה ממש לא שייך ללכת ברחוב בלייקוד, והצניעות באמת צריך תיקון מיד בלייקוד, עשו מעשה חוצפה, וזייפו אותו" • ממש "מזוייף" והראיה לזה, בגלל שידוע שהרב הגאון שטיינמן שליטא שאמרו שהוא חתם על המכתב, הוא אף פעם לא מבקש מכלל ישראל שיהדרו וישפרו את הצניעות. וד"ל. ואם כן לא צריך להוציא מכתב הכחשה רשמי, משום שכולם יודעים שהרב לא מבקש שום הידור או שיפור בצניעות, אע"פ שהיום זה לכאורה כבר בגדר של "ושב מאחרך"

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב