זעקת האם: גזענות, שקרים ורשעות

בלעדי: למרות המודעות והמדיניות הברורה של משרד החינוך נדמה כי שום דבר לא עוצר את מנהלי ומנהלות הסמינרים ובתי הספר מלהמשיך בסלקציה גזענית ורישום מפלה למוסדות הלימוד

״רק בגלל שאנחנו ספרדים״ אומרת א׳ אשה חרדית מאזור ירושלים שקיבלה היום מכתב סירוב על ״חוסר התאמה״ של בתה בת השש מבית הספר בית יעקב בו לומדת בתה הבכורה ״אין שום סיבה אחרת שלא יקבלו את הבת שלנו אם אחותה הגדולה גם לומדת שם, אלא אם כן בית הספר עבר את ״מכסת״ הספרדיות שהקציב לעצמו.

א׳ ובעלה (הפרטים המלאים במערכת) תושבי אחת ההרים החרדיות באזור ירושלים מנהלים אורח חיים חרדי אדוק, הבעל אברך האמא במשרה חינוכית ושניהם מחזיקים במכשירים ניידים כשרים כפי שמתבקשים הורים לתלמידי בתי ספר חרדיים, ההורים עברו את סאגה דומה גם בשנה החולפת  כאשר ניסו לרשום את ביתם הבכורה למוסד, רק לאחר שהקימו זעקה גדולה ובזכות תיעוד התבטאויות גזעניות ואומללות של מנהלת המוסד שהוכיחו כי מדובר באפליה גזענית פסולה הצליחו א׳ ובעלה לרשום את הבכורה אל בית הספר.

השנה נדמה כי בהנהלת בית הספר למדו מהטעות בשנה שעברה ובשיחה עם מנהלת המוסד התעקשה המנהלת כי הסיבה היחידה לסירוב היא שאין מקום בבית הספר למרות שהמשפחה והילדה מתאימים ללמוד בו.

אלא שהיום קיבלו הזוג מכתב בו נאמר כי לצערם של הנהלת בית הספר בקשתם לרשום את הבת נדחתה עקב ״אי התאמה״ במכתב הם מאפשרים להורים להגיש ערער על ההחלטה ומזהירים כי מספר המקומות מוגבל ״אנו משוכנעים שביתכם תמצא מקום לימודים בבית ספר ראוי ומתאים ואנו מאחלים לה בהצלחה בלימודיה לתפארת משפחתה״ כך מסיימת ההנהלה את מכתב הסירוב ומציבים רף חדש לרשעות והציניות שאופפת את התחום ממילא.

המכתב המלא

 

מוקדם יותר היום דיבר יושב ראש וועדת החינוך חבר הכנסת יעקב מרגי, מי שמונה מטעם ש״ס לפקח על הסמינרים כי החלום שלו להגיע לרישום אזורי. (רישום על פי מגורים ד.א.) אלא שהוא מוגבל. ״מנהלי הסמינרים מלומדי מלחמה, יותר מתוחכמים מכם אלופי העולם בקומבינות ובתחמנות״ טוען מרגי ואומר כי למרות המצב הקשה במצב הרישום לסמינרים ובתי הספר החרדיים, אין ספק שיש שיפור.

שיפור שעוד לא הגיע לפתחם של הזוג מבית שמש שכל ״חטאם״ הוא היותם ספרדים. פנינו אל מנהלת בית הספר לקבלת תגובה אך היא סירבה להגיב על הדברים, אם נקבל תגובה נפרסם אותה במלואה.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. האשכנזים תמיד נגד

  האשכנזים תמיד נגד……
  זה לא קשור לדת…זה קשור מעצם היותם אשכנזים….
  חיים וולדר סופר אשכנזי אמר את זה……
  תמיד מי שיזרוק אבנים על חרדק זה אשכנזי ןלא ספרדי…..
  תמיד מי שיהיה נגד דת זה אשכנזי ולא ספרדי…..
  וגם היטלר שנה את האשכנזים בגלל זה שהם רצו להשתלט על הכסף ועל הממשלה הגרמנית……
  בקיצור……
  האשכנזים הם הבעיה של הצווילזציה…..

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב