סוף עצוב: נמצאה גופתו של אור אסרף ז"ל

משלחת הסיוע של קרן ישראלייף לנפאל איתרה את גופתו של הישראלי אור אסרף בנפאל

לאחר שבוע של חיפושים אחר הישראלי הנעדר באסון רעידת האדמה בנפאל, בארגון זקא מדווחים על קצה חוט בפרשה.

 

משלחת הסיוע של קרן ישראלייף לנפאל הכוללת מתנדבים מעמותת פירסט, "איחוד הצלה" וזק"א מצאה לפני כשעה את גופתו של המטייל הישראלי אור אסרף שנעדר מאז רעש האדמה שאירע בשבת שעברה. צוות החיפוש מצא את גופת המטייל הישראלי במסלול טרק ברכס לנגטנג.

 

בראשית החיפושים הונחת הצוות במקום באמצעות מסוק. הם נעו בשטח מסוכן מאוד ובו מפולות בוץ פעילות תחת גשם וברד ללא הפסקה, אך היו נחושים למצוא את אור.

 

אלי ביר, מייסד קרן ישראלייף ונשיא "איחוד הצלה" אמר עם היוודע על מציאת גופתו של אסרף כי: "אנחנו עצובים מאוד שמשימתנו הסתיימה באופן הזה. בכל ימי החיפוש אחר אור היתה לנו התקווה שנמצא אותו בחיים ונחזיר אותו אל חיק משפחתו. לצערנו למרות המאמצים מצאנו את אור כשהוא אינו בין החיים. אנו מתנחמים בכך שבזכות פעילות מתנדבינו אור יגיע למנוחות בקבר ישראל".

 

צוות עם ציוד של זק"א יעשו את דרכם למקום כאשר הדבר יתאפשר בשל תנאי מזג האוויר. בית חב"ד בקטמנדו בראשותו של הרב חזקי ליפשיץ נחלץ לסייע בהבאת גופתו של אור אסרף לקבר ישראל.

מתנדבי משלחת ישראלייף הכוללת את פירסט, זק״א ואיחוד הצלה יצאו לחיפושים אחר אור אסרף, וכן העניקו  סיוע ראשוני בכפרים מרוחקים נוספים שטרם קיבלו סיוע (טווח 5 שעות נסיעה).

 

המיקומים נקבעו יחד עם צבא נפאל לאחר שמופו אזורי ההרס רוב האזורים המרוחקים מנותקים מתשתיות תקשורת.

מתנדבי המשלחת הגיעו לכ-17 כפרים במרחק של כ-150 ק״מ צפונית ומזרחית מהבירה, והיו הראשונים להגיש סיוע לתושבי אזורים אלה מאז רעידת האדמה בשבת.

 

צוותי המשלחת מתניידים ב- 6 ג'יפים שהותרמו ע"י נפאלים מקומיים בוגרי קורס חקלאות בערבה.

 

צוותי המשלחת פועלים בתיאום מלא עם השגרירות הישראלית וכוחות הסיוע, הרפואה והחילוץ הנוספים בנפאל מישראל ומהעולם.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.