זק"א ת"א בפעילות מסביב לשעון

מפקד היחידה נחום קהלני: "לצערנו, במקרים רבים אנו מוצאים את הנעדרים ללא רוח חיים, כפי שקרה השבוע, ואז נכנסים מתנדבי זק"א ת"א בכובעם השני לזירה ופועלים לשמירה על כבוד הנפטר"

יחידת הג'יפים של ארגון זק"א תל אביב ידועה בהצטיינותה וזוכה לשבחים רבים מצד גורמי הביטחון וההצלה.
היחידה מונה עשרות בעלי רכב הנעה 4*4 ונותנת מענה בעיקר בעת חיפוש נעדרים באזורים מורכבים ללא גישה לרכב רגיל. מתנדבי היחידה הם ג'יפאים שמתמחים בחיפוש וחילוץ בשטחים בלתי עבירים, כמו באזורי דיונות, חוף הים, פרדסים וכד'. רובם מצוידים בציוד תאורה וציוד ייעודי למשימות חילוץ והצלה. היחידה הצליחה בשנים האחרונות להביא להישגים שמשמעותם הצלת חיים של נעדרים בסיכון גבוהה שהצליחו להביא למציאתם טרם יהיה מאוחר. בשנת 2015 זכתה היחידה כיחידה מחוזית מצטיינת לשנת 2015 מטעם משטרת ישראל.
לא תמיד מסתיימים החיפושים במציאת הנעדרים בחיים. במקרים שבהם נמצאים הנעדרים ללא רוח חיים, נכנסים מתנדבי ארגון זק"א תל אביב לפעילות בכובעם השני, ועושים את כל הסידורים הנדרשים על מנת להביא את הנפטר בכבוד אל מקום קבורתו.
כך היה גם בחודש האחרון בעת שאנשי יחידת הג'יפים הצטרפו למשטרת ישראל בחיפושים אחר נעדרים רבים, בשלושה מקרים נמצאו ללא רוח חיים. מקרה אחד של חולה אלצהיימר שנמצא על כביש אם המושבות מאחורי בני ברק. מקרה שני של אשה חולה שנמצאה בגבעתיים והמקרה האחרון של אשה שנמצאה בתוך רכב ללא רוח חיים.
לדברי מפקד יחידת הג'יפים נחום קהלני "אנשי יחידת הג'יפים פועלים ללא לאות בהתנדבות מלאה לאיתור נעדרים ולפעילויות חילוץ והצלה. לצערנו, במקרים רבים אנו מוצאים את הנעדרים ללא רוח חיים, כפי שקרה השבוע, ואז נכנסים מתנדבי זק"א ת"א בכובעם השני לזירה ופועלים לשמירה על כבוד הנפטר".
קהלני מוסיף ואומר "אני רוצה להודות לכל המתנדבים שעושים את כל פעילותם בהתנדבות מלאה כדי לעזור ולסייע לעם ישראל".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.