זקוק למאחז יד למדרגות? 5 טיפים לבחירה

אנשים רבים במצבים שונים עשויים להזדקק לעזרה של מאחזי יד בעת הליכה, קימה, עלייה וירידה במדרגות ועוד. מצבים אלה יכולים להתרחש בבית הפרטי, בדירה או במקום ציבורי כלשהו – משרד, מקום שמקבלים בו קהל ולקוחות או כל בית עסק אחר. חשוב מאד שיהיו מאחזי יד כאלה במקום שבו יש סבירות גבוהה לצורך בהם וחשוב עוד יותר להקדיש תשומת לב ומחשבה בבחירה נכונה של מאחזי היד המתאימים ביותר.

מי שבעיקר זקוק למאחזים אלה – אלה אנשים בגיל השלישי המתקשים בהליכה עצמאית או שצריכים באופן תדיר להישען על המאחז, אנשים המוגבלים בתנועה – ויכולים להיות אלה אנשים בכל הגילאים, כולל אפילו צעירים, בני נוער וילדים או כל אדם אחר הנמצא בבעיה רפואית ומתקשה להתהלך, להתנייד, לקום מישיבה לעמידה או שקשה לו לשאת את משקל גופו שלו.

איך לבחור את בעל המקצוע שיבצע את הפרויקט?

כמו בכל פרויקט שצריך לבצע – חשוב למצוא את בעל המקצוע המנוסה והמיומן ביותר גם בתחום של התקנת מאחזי יד. לא רק ההתקנה עצמה היא שחשובה אלא גם המידע, הטיפים וההמלצות לייעול העבודה שניתן לקבל ממנו. בנוסף לכך, ישנם כמה וכמה סוגים של מאחזים הנבדלים זה מזה בחומרי הגלם שמהם הם עשויים וחשוב לקבל סקירה מלאה ומקיפה אודות חומרי גלם אלה על מנת לקבל את ההחלטה הנכונה והמתאימה ביותר לכל לקוח ולכל מצב.

כאשר בוחרים בעל מקצוע שיש לו התמחות ספציפית בתחום מאחזי היד אפשר להיות בטוחים שהוא ייתן את כל המידע הדרוש ויבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר. פרט זה חשוב במיוחד עבור מי שאינו מכיר את התחום, לא יודע בדיוק מה ההבדלים בין הסוגים השונים ולא יוכל לבחור בעצמו את הסוג המתאים.

אילו סוגים של מאחזי יד קיימים?

כאמור, הסוגים השונים נבדלים זה מזה ברוב המקרים בחומרי הגלם שמהם הם עשויים. להלן חלק מחומרי הגלם שמהם ניתן לייצר כיום מאחזי יד והם נמצאים בשימוש רב בקרב הציבור:

  • נירוסטה – מצטיינת בחוסר חלודה ובתחזוקה שוטפת נמוכה.
  • פלדת אל חלד – בעל עיצוב יוקרתי ומרהיב.
  • שילוב של חומרי גלם – מאפשר הוספת צבע או עיצוב מיוחדים המתאימים לעיצוב המבנה כולו.
  • פלסטיק – ברוב המקרים אינו עומד בפני עצמו אלא בשילוב עם חומרי גלם אחרים על מנת ליהנות מהתכונות של שילוב בין החומרים.

כיום ניתן לבחור מתוך מגוון עצום של דגמים ולהתאים את הגובה והאורך בדיוק על פי הדרישות והצרכים של כל לקוח ולקוח. בעצם ניתן לומר שהתחום של מאחזי היד הוא תחום של עיצוב בהתאמה אישית מלאה ובדרך כלל לא מוצאים מאחזי יד זהים, שכן הן כאמור חייבים להתאים לדרישות מסוימות של כל מקום, לקוח או תנאים סביבתיים.

איך בוחרים מאחזי יד?

כאשר הגיע הזמן לקחת את ההחלטה צריך לחשוב על כמה משתנים:

  • מזג אוויר – האם המאחז אמור להיות מותקן בחלק החיצוני של המבנה או בחלק הפנימי.
  • גובה – ישנו גובה סטנדרטי מקובל להתקנה על מנת שאנשים בעלי מבנה גוף ממוצע יוכלו לעשות שימוש במאחז. כך הדבר גם בנוגע לילדים.
  • חומר גלם – כאמור, הבחירה תתבצע בסיוע איש המקצוע שימליץ על חומר הגלם המתאים ביותר.
  • עיצוב – החלטה שגם כן כדאי לקחת בסיוע איש המקצוע או אפילו בסיוע אדם הבקיא בתחום של עיצוב פנים על מנת להתאים באופן מושלם את המראה הסופי להשקפת העולם של הלקוח.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.