זקן רבני אבוחצירא לגר"ש עמאר: "תזכה להנהיג את עם ישראל עד ביאת המשיח"

ביקור מרגש אמש באשדוד: הגר"ש עמאר התארח אצל זקן רבני משפחת אבוחצירא, הגר"א אבוחצירא שבירכו "תמשיך להנהיג את עם ישראל עד ביאת המשיח". צפו בתיעוד מהביקור

ביקור מרגש ומיוחד התקיים אמש (ראשון) באשדוד בעת שביקר הראשון לציון הגאון רבי שלמה עמאר בביתו של זקן רבני משפחת אבוחצירא האדמו"ר הגה"צ רבי אליהו אבוחצירא בביתו שבאשדוד דודו של האדמו"ר הבבא סאלי זי"ע ורבה של נצרת לשעבר.

הגר"ש עמאר ששמע על חולשתו ביקש לערוך ביקור חולים קצר בביתו של הגר"א אבוחצירא אך מששמע על כך הגר"א אבוחצירא, קרא לבני משפחתו ומקורביו להשתתף בזכות הגדולה ומשנכס לביתו לבש בגדי לבן לכבודו ואף שלא יכל לעמוד על רגליו, קם מלוא קומתו וקיבלו בשמחה ובהארת פנים בפסוק זה היום עשה ה' והגר"ש עמאר הרעיף עליו בברכות כשרעיתוהרבנית עומדת במטבח ומשליכה סוכריות לרוב לכיוון הרבנים ויוצקת חלב לסימן ברכה כנהוג בארצות המערב לברכה ושפע.

הגר"א אבוחצירא אמר, "אשרך רבינו שאתה עטרת ראשינו ונזכה שהגאולה תגיע בימיך" הגר"אאבוחצירא מזג כוס עראק להגר"ש עמאר כפי שידוע אצל רבני המשפחה כלשון הכתוב, "כי למחיה שלחני אליכם". הגר"ש עמאר דאג שכל הנוכחים יקבלו שיריים מידיו של הגר"א אבוחצירא מהפירות ומיני התרגימא שהוכנו מבעוד מועד וזה "ברכת אליהו". "אני צריך לחפש את הזכות היום שכבודו הגיע לבקר אותנו" אמר הגר"א אובחצירא. ומיד הגר"ש עמאר נישק את ידיו וביקש את ברכתו.

הרבנים שוחחו יחד בדברי תורה כשמהלך דבריהם הציג הגר"א אבוחצירא לראשונה אגרות בכת"י שכתב לו האדמו"ר בבא מאיר בארוכה דברי תורה והערכה ושם הוזכר הגר"א בתוארים גדולים מאוד וידוע הידידות ביניהם. הגר"א אבוחצירא בענוותנותו ביטל בהינף יד את התוארים והגר"ש עמאר ענה לו, בזה אני חולק על כב' ובבא מאיר זצ"ל כל מה שכתב לכבודו, זה האמת! ונישק בחביבות את הכתבי יד.

חתנו ר' אברהם אפינג'אר שהוא ידוע כחזן גדול ניגן את הפיוט על הגאולה שתבוא במהרה 'אפתח פי בניב שפה ברורה לכבוד מורי אכסניה של תורה' שנכתב לכבודו של אבי המשפחה בעל האביר יעקב זיע"א.

בסיום, בטרם צאתו העניק האדמו"ר הגר"א אבוחצירא גביע מכסף מעוטר בעבודות יד כמתנה להראשון לציון ובירך את הגר"ש עמאר שימשיך להניג את עם ישראל עד ביאת המשיח וליוהו עד צאתו.

צפו בתיעוד מהביקור המרגש – באדיבות: הצלםDSCF6177

DSCF6101

DSCF6144DSCF6176

DSCF6175

DSCF6160

DSCF6161

DSCF6187 (1)

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. רק מרוקאים יכולים על דרעי המרוקאי

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב