זקן רבני מרוקו הגאון רבי יהושע מאמאן: "צריך לקבל קבלה לזכות הילדים החולים"

"כל אחד צריך לקבל על עצמו קבלה לזכות הילדים החולים ובזכות זה נזכה לשמוע ולהתבשר על החלמת כל הילדים החולים בתוך שאר חולי ישראל",

"כל אחד צריך לקבל על עצמו קבלה לזכות הילדים החולים ובזכות זה נזכה לשמוע ולהתבשר על החלמת כל הילדים החולים בתוך שאר חולי ישראל", כך התבטא זקן רבני מרוקו הגאון רבי יהושע מאמאן שליט"א בעת שהרב אהרן אברמן יו"ר ארגון 'לב מלכה'-המטפלים בחולי סרטן שאל בקודש פנימה, במה צריך להתחזק לנוכח ריבוי הילדים החולים בשנים האחרונות.

הרב אהרן אברמן יו"ר ארגון 'לב מלכה' ציין בפני זקן רבני מרוקו הגאון רבי יהושע מאמאן שליט"א כי בעבר הרחוק כאשר הארגון היה מארגן מחנות נופש לילדים חולי סרטן ובני משפחותיהם, היה פעמים רבות קושי להשיג עשרות ילדים. אך למרבה הצער בשנים האחרונות יש ביקוש רב של משפחות חולי סרטן הפונות למשרדי הארגון בבקשה להשתתף במחנות הנופש, ופעמים רבות אף הארגון נאלץ להשיבם ריקם בשל הביקוש הרב. זקן רבני מרוקו הגאון רבי יהושע מאמאן שליט"א איחל רפואה שלמה מעומק הלב לכל החולים בעם ישראל בכלל ולילדים חולי סרטן בפרט.

בסיום הביקור העניק הרב אהרן אברמן יו"ר ארגון 'לב מלכה' לזקן רבני מרוקו את הספר שהוציא הארגון-  'בדמייך חיי', ספר ראשון מסוגו הנוגע כולו להלכות התרמת דם, אותן ריכז ר' אברהם יעקב גולדמינץ והציג אותן בעריכה נפלאה. הספר נכתב בהסכמותיהם הנלהבות של מרנן ורבנן גדולי ישראל. בספר מאות פרטים הלכתיים הקשורים ישירות לתורם הדם – גדרי הצלת נפשות שיש בפעולה זו, הקשר בין דיני הקזת דם שבתלמוד לבין תרומת הדם של ימינו, תרומת דם בשעת חירום בשבת, תרומת דם תמורת תשלום ודיני חובל בעצמו, מצות תרומת דם מול ביטול תורה, זמנים שבהם אין לתרום דם מסיבות הלכתיות או סגוליות, דיני צניעות בתרומת דם, הקזת דם להורים וכו'.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.