ז' אדר: מתנדבי זק"א ת"א עלו לבתי העלמין

בסיום היום השתתפו מתנדבי זק"א ת"א בסעודת המצווה שערכה חברה קדישא ת"א יפו אשר הזמינה את המתנדבים שעושים לילות כימים למען שמירת כבוד הנפטר

מתנדבי זק"א תל אביב עלו לבתי עלמין בתל אביב ביום ז' באדר, המקובל בקהילות ישראל כיום צום לאנשי גמילות חסד של אמת. אמרו סליחות ובקשו סליחה מן הנפטרים בהם טיפלו במהלך השנה שחלפה.
כמקובל משנות דור, ביום ז' אדר – יום פטירתו (ולידתו) של משה רבינו, מקבלים על עצמם כל העוסקים בחסד של אמת – החברות קדישא וארגון זק"א, כיום תענית ותפילות, לבקשת סליחות מן הנפטרים, שמא לא נהגו בהם כראוי ביום פטירתם בעת ההלוויה ועריכת הקבורה.
בסיום יום התענית התכנסו מאות אנשי גמילות חסד של אמת לסעודת מצווה מסורתית שנערכה ברוב עם על ידי חברה קדישא תל אביב יפו, באולמי כתר הרימון בבני ברק. לסעודה הוזמנו גם מתנדבי זק"א ת"א, כהוקרה על שיתוף הפעולה הפורה במהלך כל השנה בגמילות חסד של אמת.
במהלך האירוע השמיע דברי כיבושין רבה הראשי של תל אביב רבי ישראל מאיר לאו שליט"א וכן נמסרה סקירה על מצב הקבורה על ידי יו"ר הנהלת חברה קדישא עו"ד יעקב שינברג ומנכ"ל החברה הרב אברהם מנלה שאף שיבח בדבריו את פועלם של מתנדבי זק"א תל אביב וציין כי כבוד הוא לחברה קדישא לארחם עם יתר אנשי חברה קדישא בהווה ובעבר.
בסיום הערב חולק למשתתפים ספר חדש שיצא ביוזמת המכון להלכה שע"י זק"א תל אביב "משה רעיא מהימנא", בו כלול כל הנושאים סביב משה רבנו ופרק מיוחד על יום ז' באדר, מנהגים ותפילות שנערך ע"י רב חברה קדישא וזק"א ת"א הרב יעקב רוז'ה שליט"א.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.