חאלד משעל: "נתניהו משחק באש" (וידאו)

בכיר חמאס בראיון לרשת "סקיי ניוז": "הטרור שמבצעים פלסטינים בירושלים הוא תוצאה ישירה של מדיניות ממשלת ישראל ועלייתם של יהודים להר הבית"

בריאיון ראשון לרשת טלוויזיה זרה מאז מבצע "צוק איתן", התייחס הבוקר (שישי) ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, למתיחות הגוברת בירושלים וטען כי פיגועי הטרור שמבצעים פלסטינים בבירה הם תוצאה ישירה של מדיניות ממשלת ישראל ועלייתם של יהודים להר הבית.

צפו בדברי משעל (באדיבות רשת)

בריאיון בלעדי שהעניק לרשת "סקיי ניוז" אמר משעל כי ראש הממשלה בנימין נתניהו משחק באש והזהיר כי "הפגיעה במסגד אל-אקצא עלולה להביא לכאוס באזור".

"לעם הפלסטיני אין יותר מה לאבד לאור המשך הכיבוש ובניית ההתנחלויות", הבהיר בכיר החמאס. "הישראלים גונבים מהם את האדמה, תוקפים את הנשים והילדים שלהם וגם את האתרים הקדושים להם".

משעל גם התייחס לפיגועי הטרור האחרונים בירושלים ואמר כי הם קשורים באופן ישיר לפעולות של ישראל במזרח העיר. "התגובה של הפלסטינים תושבי ירושלים היא ספונטנית", ציין משעל. "ההתעקשות הישראלית, יחד עם חוסר היכולת של הקהילה הבינלאומית לפתור את הבעיה הפלסטינית ולסיים את הכיבוש יובילו לאסון אזורי ולמרחץ דמים".

לטענת ראש הלשכה המדינית של חמאס, המאמצים של ישראל והרשות הפלסטינית להרגיע את השטח בכלים צבאיים ינחלו כישלון צורב. "אלה שחושבים שצעדים ביטחוניים כמו ציד ראשי חמאס ועצירת משלוחי נשק לארגון יובילו לפתרון המצב משלים את עצמם", הבהיר משעל.

"כבר הוכח שהמדיניות הזאת לא עצרה את המתיחות, מאחר וכשהזעם של העם מגיע לשיא לא ניתן לעצור אותו והמצב הזה יוביל לפיצוץ שיפתיע את כולם", אמר משעל, שסירב להודות שארגונו עומד מאחורי הפיגועים האחרונים נגד ישראלים

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.