חב"ד נגד 'עוז והדר': "אל תקנו גמרות מהוצאת 'עוז והדר'

לקראת פתיחת שנת הלימודים בישיבות ותחילת 'זמן אלול' – מתפרסם בריכוזי חב"ד קול קורא שקורא לבחורים לא לקנות גמרות מהוצאת "עוז והדר" וזאת בשל כך שמערכת ההוצאה מעלימה באופן שיטתי את דברי כ"ק אדמו"רי חבד ואת דבריהם מכל ספריה.

בחב"ד טוענים כי בעוז ובהדר מעוניינים לקבוע לכלל ישראל מיהו גדול בתורה. ואלו שאינם לרוחם ילחמו בכל דרך על מנת להוציא את דברי רבותינו נשיאנו מכל ליקוט ומכל מקום מתאים, משום שלדעתם אין זה ענין עבור כלל ישראל"  במכתב קול קורא נכתב:  "ומכאן ולהבא אף חסיד לא ישלח את ידו לקנות ספר מהוצאתם, ופרי הוצאתם לא ייראה ולא ימצא בבתינו, ישיבותינו, ובתי מדרשינו" .

מפרסמי המכתב לא חותמים את שמם אולם מבהירים: "קודם לפירסום מכתב נעשו התייעצויות ארוכות וממושכות עם רבנים ומשפיעים העוסקים עשרות שנים בתחום הכאוב".

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. ב"ה
  איך אתה קורא לעצמך חסיד חב"ד?
  בשעה שאתה יודע את העובדות

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. הכל עסקנות ופוליקה של כסף
  בגלל זה אני מחרים את מוסדות הדת במדינה
  ובכלל זה את כל השירותים שהם נותנים

  gddg@hfh.com |
  הגב
 3. חברים יקרים.
  במהלך היום האחרון אנו עדים למתקפה של אדם עלום שם נגד חברת עוז והדר ונגד הגמרא החב"דית.

  מאחר ואני עובד בחברת "חיש הפצת המעיינות אשר מוציאה לאור את הגמרא החב"דית יחד עם עוז והדר, אני מקבל מהבוקר עשרות טלפונים ופניות בעניין.

  ארור מכה רעהו בסתר. אמר הרבי על כותבי פאשקווילים שמפחדים לחתום את שמם.

  כותב המכתב (שכבר תקופה ארוכה מאיים שיכתוב נגד הגמרא, וכל זאת משיקולים אישיים, כלכליים ופוליטיים) מתבייש לחתום את שמו ואף כותב שהתייעץ בעניין עם רבנים שהורו לו לצאת נגד הגמרא אך הוא לא מביא את שמם של "הרבנים"

  בשונה מכותב הפאשקווילים, אני לא מתבייש בשמי ובמעשיי ולהפך.

  הגמרא החב"דית יוצאת לאור זו השנה השלישית בשיתוף עם עוז והדר והם שמים על הגמרא את שמם ואת הלוגו שלהם בגאון ואף משווקים את הגמרא ומפרסמים אותה בקטלוג שלהם.

  מעניין למה בחר הכותב לצאת במלחמה נגד עוז והדר ולא נגד חברות אחרות שלא מוכנות בשום פנים ואופן להזכיר את חב"ד (רש"י כפשוטו למשל, שהפך ללהיט גם בחב"ד)?

  בשונה מכותב המכתב. אני מחזיק בידי מכתב חתום על ידי כל חברי בית דין רבני חב"ד המברכים על הפרוייקט

  בשונה מכותב המכתב אני שוחחתי ונפגשתי כמעט עם כל ראשי הישיבות בארץ ועם עשרות מגידי שיעורים שמברכים על הפרוייקט.

  כל המכתב כולו נכתב כעת מתוך מטרה לנסות ולהרוס את פרוייקט הגמרא החבדית שב"ה מתקיים כבר שנה שלישית ברציפות. וכל זאת מתוך אינטרסים צרים ואישיים וכלכליים של אדם מסויים.

  החותם בגאון
  מאיר אשכנזי

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב