חב"ד סוערת בעקבות 'האלוקסטית'

חסידות חב"ד סוערת בעקבות הכתבה על הכת האלוקסטית שפרסמה אתמול כתבת 'ידיעות אחרונות' אריאלה שטרנבוך, בקבוצות הווטסאפ החרדיות התקיפו את שטרנבוך שמצדה הדפה את הטענות. { הכפשות ומבוכה}

חסידות חב"ד סוערת בעקבות הכתבה על הכת האלוקסטית שפרסמה אתמול כתבת 'ידיעות אחרונות' אריאלה שטרנבוך- על קבוצה קטנה  של חסידות שבטוחות שהרבי חי ושהגאולה כבר כאן – ולפיכך הם לא צמים בתשעה באב וגם לא ביום כיפורים, וגם לבושות בפריצות. בחסידות חב"ד מתנערים מהם בתוקף אך בקבוצות הווטסאפ של חב"ד התחוללה רעידת אדמה.

בקבוצות הווטסאפ החרדיות, יש מי שתקפו את  שטרנבוך, שכביכול הכפישה את חסידות חב"ד.  בקבוצת  הווטסאפ 'תקשורת וחסד' פרסם אחד הגולשים פוסט נוקב כנגד שטרנבוך, וכך כתב: "דיברתי עכשיו באריכות עם מכרת ילדות שלי, שהינה ידידה קרובה של הגברת שרה קנייבסקי. ידיי רועדות על המקלדת. כמה נמוך ניתן לרדת. לתומי חשבתי שהזוהמה שהוקרבה על מזבח הרייטינג הינה עדכנית. לא כך חשבתם למקרא הכתבה? ומה מסתבר?שלא רק שהציטוטים הינם מתקופה לפני כמה שנים בהם לא הייתה שפויה, ובזמנו מספיק היה לדבר איתה שנייה כדי להבין זאת. אלא שלפני זמן מה פנתה אריאלה לשרה אמרה שהולכת לפרסם וביקשה תמונות. לא רק ששרה סרבה לשתף פעולה. היא ביקשה ממנה חד משמעי להמנע מלעשות לה בושות. יש לה כיום ילדים נשואים . מחותנים. תגובת הגברת בעלת לב "הזהב" הייתה " אין דבר כזה. נתת לי את הרעיון מותר לי לפרסם". ושוב אלו תיאורים מיד ראשונה כפי שנאמרו לי מפי אדם מהקרובים ביותר לשרה. תחליטו לבד האם ניתן ליפול נמוך יותר.

התגובה של שטרנבוך, חברת הקבוצה לא איחרה לבוא,  "בוקר טוב גם לך. זה מקסימום הכישרון והיצירתיות שלך לנסות להכפיש אותי? ידייך רועדות? למה? מדאגה לשרה? ואולי מפחד שאחשוף בקלות את השקרים והדיבה שאתה מוציא עליי?!" פתחה.

שטרנובך הדפה את הטענות  כי מדובר  בסיפור ישן,  "הראיון עם שרה נערך לפני כחודש באישורה המלא. אני מצרפת כאן הודעה ששלחה לי רק אתמול ביום הולדתה והיום תוכל לשמוע אותה גם בתוכנית של אראל סגל בגלצ. להבא כשאתה מנסה ללכלך לפחות תבנה את הרפש היטב.

בנוסף, לידי 'קוקר' הגיעו הקלטות שבה מודה קנייבסקי לשטרנבוך על הכתבה.

הבוקר (רביעי) פורסמה הבהרה מצד הרב מנחם ברוד בידיעות אחרונות בו הוא מבהיר כי מדובר ב"קומץ" קטן , וכי כל חסידות חב"ד מתנערת ממנה בצורה מוחלטת – פרט שהודגש גם בכתבה של שטרנבוך.

%d7%91%d7%a8%d7%95%d7%93

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

כאמור, בכתבה שפורסמה בידיעות אחרונות  נכתב כי קבוצת הבנות יושבות בתשעה באב ומרימים כוסית וגם אוכלים לסעודת תשעה באב. מדובר בפלג קטנטן בחסידות חב"ד, שלקחו את הכתרתו של הרבי כמשיח צעד אחד יותר מידי.

 

בכת החדשה  סבורים שהמשיח מגיע המצוות בטלות ולפיכך, שרה קנייבסקי, כבר הספיקה לטעום בשר חזיר – ואף בירכה. שרה  גם אכלה ביום הכיפורים, חזותה החיצונית לא מעידה על כך שהיא חרדית.  גם יואל קראוס,  הזוי נוסף,  העלה לרשת את סרטון סעודת תשעה באב ומאמין באמונה שלמה שהמשיח כבר איתנו, ולכן  המצוות בטלות.

על פי הפרסום בידיעות, בחב"ד מזועזעים מהכת. "אלו האלוקיסטיות", אמרו,  "אסור לך לדבר איתן. הרבנים בשכונה הורו להתעלם מהן".

שרה,  רוצה שכל העולם יידע שהגאולה כבר כאן. "הכי היה לי קשה לאכול ביום כיפור, פחדתי ממש", סיפרה לידיעות,  "החזקתי חתיכת עוגה ביד ולא הצלחתי להכניס את היד לפה. אז פתחתי שוב את השיחה של הרבי וממנה הבנתי שהצום בטל. קראתי אותה, התבוננתי בתמונות של האדמו"רים שהיו תלויות לי כאן בסלון, ומהם קיבלתי את הכוח לאכול ביום כיפור".

את הרבי היא רואה בתור מלך המשיח, "אני ידעתי שהוא חי!" היא אומרת לידיעות. "אני יודעת שזה רק ניסיון. לא הבנתי למה אנשים בוכים. רצתי לנקות את הבית והייתי בטוחה שמיד הרבי יתגלה כמשיח. היו עוד אנשים בלוויה שצעקו שהרבי חי ואפילו רקדו עם תופים".

"גם ביום כיפור עשיתי את זה. באתי עם בשר, לחם וקולה שקניתי בדרך וישבתי בין הנשים המתפללות ואכלתי. היה לי קשה לעשות את זה, אבל הרגשתי שזה מה שנדרש ממני. שכולם יידעו שהגאולה כבר כאן והצומות בטלים".הכת  החבדית  הפסיקה להקפיד על לבוש צנוע, משום "שאין יצר הרע "ולכן אפשר להסתובב כמו לפני חטא עץ הדעת  בעירום. "היה לי מאוד קשה להוריד את הפאה", אומרת  שרה לידיעות. "אחרי שנים שהשיער מכוסה הוא לא נראה טוב, והעדפתי להיות עם פאה. היום אני משתמשת בה כמו ליידי גאגא. היא שמה פאה ליופי, אז גם אני".

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. ככה זה שאין רבי. לא יתכן קבוצת אנשים ללא רבי ! זה נגד פרקי אבות עשה לך רב כתוב! כאן בעולם הזה מקרב אחיך שום תשים עליך מלך!!!!
  גם כשמשה רבנו נפטר מונה יהושע בן נון
  אנשי חבד אתם בעצמכם על ידי העקשנות שלכם מעצימים המתנגדים שלכם ונותנים לתופעות כאלה לצמח מתחת לאפכם
  חייבים רבי עכשו

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. זה אפילו לא קבוצה קטנטן זה לא קבוצה בכלל 3 -4 משוגעים זה הכל

  יאהו |
  הגב