חבילת ההטבות של נתניהו לפלסטינים

, על פי הפרסום ב'הארץ' נתניהו מגבש שורה של מחוות וצעדים בשטח כלפי הפלסטינים- לבקשתו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. { לבקשת טראמפ}

לא רק שנתניהו הולך להקפיא את הבנייה ביו"ש, על פי הפרסום בהארץ הוא מגבש שורה של מחוות וצעדים בשטח כלפי הפלסטינים- לבקשתו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ.

חבילת ההטבות תתבצע גם ביהודה ושומרון וגם ברצועת עזה, שיהיו בעלי השפעה על מצבם הכלכלי.

בעיתון "הארץ", דווח כי  במהלך ישיבת הקבינט המדיני-ביטחוני שהתקיימה ביום חמישי בלילה, ראש הממשלה עדכן את השרים כי ממשל טראמפ דורש מישראל לבצע שורה של מחוות עבור הפלסטינים.

שר החינוך נפתלי בנט התייחס להסכמת הקבינט לריסון הבנייה ביהודה ושומרון. בפתח ישיבת הממשלה הודה בנט כי "ביום חמישי בערב, הקבינט קיבל את המדיניות שראש הממשלה הציג, מדיניות מאוזנת של המשך הבנייה ביהודה ושומרון, ללא מגבלה דמוגרפית, אבל עם מגבלות מסויימות".

"על פניו, זה נראה הסדר ראוי. המבחן יהיה בביצוע. אמרתי לראש הממשלה שזה נשמע בסדר גמור אבל הוא ייבחן בביצוע", הבהיר בנט.

מנגד, ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, תקף את ההחלטת הקבינט ואמר  היום כי "אם יתברר שההודעות העמומות הללו היוצאות מממשלת ישראל בנושא בנייה, פירושן הקפאה, לממשלה הזו – ממשלת ימין הפועלת בעידן כזה – לא יהיה תוקף מוסרי וגם לא תוקף אלקטוראלי.

"אנחנו מצפים להחלת ריבונות ולתנופת בנייה. ולא נוותר על כך. אם תתווסף בניה נשמח. ואם לא – נאלץ להלחם על שלנו", הבהיר דגן.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.