חבלנים ומאבטחים: כך נערכת המשטרה לפתיחת שנה"ל במגזר החרדי

משטרת ישראל תגביר את הנוכחות בקרבת מוסדות החינוך ובכלל ברחבי הערים והישובים: בימים הקרובים יסיירו אלפי שוטרים, לוחמי מג"ב ומתנדבים על מנת לתת מענה נדרש לציבור בהיבטי אבטחה ותנועה. אל השוטרים ילוו חבלני מערך החבלה במטרה למנוע כל סיכון אפשרי

לקראת פתיחת שנת הלימודים במוסדות החינוך במגזר החרדי ובבתי הספר האחרים, שוטרי ומתנדבי אגף התנועה יפעלו החל מיום רביעי א' באלול למען ביטחונם ושלומם של מאות אלפי הילדים

במסגרת ההכנות לשובם ללימודים של מאות-אלפי ילדים בכל מוסדות החינוך, לרבות בבתי הספר ובתלמודי התורה במגזר החרדי, משטרת ישראל תגביר את הנוכחות בקרבת מוסדות החינוך ובכלל ברחבי הערים והישובים: בימים הקרובים יסיירו אלפי שוטרים, לוחמי מג"ב ומתנדבים על מנת לתת מענה נדרש לציבור בהיבטי אבטחה ותנועה. אל השוטרים ילוו חבלני מערך החבלה במטרה למנוע כל סיכון אפשרי.

הפעילות המבצעית תתמקד במספר מעגלי האבטחה, מקו התפר עד פנים הערים, לרבות הקמת מחסומים לבדיקת כלי רכב ואנשים, אכיפה מוגברת וממוקדת בתחום השהייה הבלתי חוקית. הפעילות תימשך בשבועות הקרובים והמשטרה תמקד את פעילותה מלינים של השוהים הבלתי חוקיים, מעסיקים ומסיעים.
בנוסף המשטרה מתגברת בימים אלה את מוקד החירום 100 ומוקד המידע הארצי של המשטרה שמספרו 110.

מאגף הדוברות למגזר החרדי של משטרת ישראל נמסר כי "באשר לנושא אבטחת מוסדות החינוך ברצוננו להדגיש שהמשטרה משמשת כגוף מקצועי המנחה את גורמי האבטחה ברשויות המקומיות, בדבר דרישות האבטחה הרצויות למען בטחון הציבור ופועלת בנושא בתאום מלא עם רשויות מקומיות ומשרד החינוך.

יחד עם זאת, זה המקום להדגיש, כי העסקת המאבטחים הינה באחריות הרשות המקומית, הנדרשת להתקשר במכרז עם חברת אבטחה לקבלת מספר המאבטחים הנדרש, בהתאם למימון המדינה ואיננה מתבצעת בידי המשטרה או במימונה".

בנוסף למערך האבטחה האזרחי משטרת ישראל מסייעת באבטחה היקפית, על מנת לאפשר את פתיחת שנת הלימודים בבטחה וכן פועלת לאורך כל השנה בבתי הספר באמצעות יחידות הסיור, שוטרים קהילתיים ושוטרי מערך הנוער.

עם פתיחת שנת הלימודים במוסדות החינוך החרדיים, ביום רביעי, א' באלול, צפויים לפקוד את מוסדות החינוך החרדים מאות אלפי תלמידים המלווים בידי הוריהם. הגעתם צפויה ליצור תנועה ערה של כלי רכב לצד תנועת הולכי רגל במעברי החצייה בצירים הנושקים, לפיכך – שוטרי התנועה יסייעו בהזרמת התנועה הבטוחה בסביבת מוסדות החינוך.

"ברצוננו להדגיש כי גם השנה שוטרי ומתנדבי אגף התנועה יפעלו למען ביטחונם ושלומם של הילדים על–ידי בדיקת רכבי הסעות, התקני ריסון וחגורות בטיחות וחלוקת חומרי הסברה בנושא. במהלך פעילות מקיפה בתחום שבוצעה על ידי אגף התנועה בשנה האחרונה, ניכר כי עדיין קיימים נהגי רכבי הסעות המסיעים ילדים בכלי רכב לא תקינים, ללא שימוש בהתקני ריסון ועם כמות הנוסעים שעולה על המותר באופן המסכן את הילדים ואת משתמשים אחרים שבדרך", נמסר מהמשטרה.

"לצערנו, לא רק רכבי הסעות חוטאים בכך אלא גם הורים לילדים. על נהגי רכבי ההסעות וכן על ההורים להבין שחיי הילדים בידיהם. מעבר לכך, שאי חגירת חגורת בטיחות או התקן ריסון לילדים מהווה הפרה של החוק, מדובר בסיכון חיים של ממש.

משטרת ישראל פונה להורים המלווים, לנהוג במשנה זהירות ולהקפיד על עצירה והורדת נוסעים בצורה בטוחה, שימוש נכון בהתקני ריסון מתאימים ונהיגה איטית וזהירה תוך מתן זכות קדימה להולכי הרגל בדרכם לבתי הספר והגנים. והכי חשוב- לעולם אל תשכחו ילד במושב האחורי".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.