חברה חרדית שהוקמה ע"י תלמידי הרב גינזבורג: "מעסיקים רק יהודים" (וידאו)

פעילי ימין מפעילים אתר אינטרנט שמאגד אלפי עסקים שמצהירים כי הם מעסיקים רק יהודים – בניגוד לחוק. כעת מנסה משרד הכלכלה לפעול נגד האתר הזה

ממשלת ישראל מובילה בשנים האחרונות קמפיין לעידוד קבלת ערבים לעבודה. חסמים כמו אפליה, פערי שפה ותרבות, מקשים על שילובם בשוק העבודה הישראלי וכדי להילחם בכך קבעה המדינה תמריצים כלכליים למעסיקים שיקלטו עובדים ערבים וגם חוקקה את חוק השוויון, האוסר אפליה בקבלה לעבודה.

אלא שבאתר "עבודה עברית" – שהוקם על ידי תלמידי הרב יצחק גינזבורג, נשיא ישיבת עוד יוסף חי ביצהר ומטרתו לאגד עסקים שפועלים על טהרת העבודה היהודית בלבד – נמצאו בעלי עסקים שמצהירים כי לא יעסיקו ערבים.

הסיבות להקמת המאגר, שמאכלס יותר מ-2,000 בעלי עסקים שמצהירים כי הם מעסיקים יהודים בלבד, כך על פי הכתוב באתר, הן כי קיימות "סכנת ביטחונית בהעסקת אויבינו", נכתב שם, "ובעיית התבוללות הנוצרת במגע יום-יומי עם כאלו שאינם בני ברית".

בשיחה לחדשות 2 אמר אחד מבעלי העסקים: "אנחנו חברה חרדית. מעסיקים רק יהודים ברוך השם. לא היה אף פעם עובד ערבי וגם לא יהיה".

צפו בכתבה

(באדיבות רשת)

יצוין כי מדובר באפליה אסורה על פי חוק ורוב העסקים שמפרסמים באתר הם קטנים ובינוניים. אלא שנמצאה שם גם חברה ציבורית גדולה – "סולל בונה" – שעליה נכתב באתר: "חברה זו אינה עבודה עברית, אבל יכולה לספק עבודה עברית על פי דרישת הלקוח".

בנציבות שוויון הזדמנויות בעבודה במשרד הכלכלה פנו באחרונה לבעלי עסקים המפרסמים באתר והזהירו אותם מעבירה על חוק השוויון.

מ"סולל בונה" נמסר בתגובה: "הופתענו לגלות אזכור ל'סולל בונה באתר'. הנ"ל הועלה ללא ידיעתנו וללא אישורנו. נפנה למנהלי האתר בבקשה להסיר את שמה של 'סולל בונה'".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.