אפשטיין מבהיר: "לא קיללתי אף חייל חרדי" (האזינו)

בשבוע שעבר נחשף בקוקר כי נציג סיעת "בני תורה" בעירית י-ם מתריע: סגרה"ע חיים אפשטיין: "ניאבק נגד כל נסיון לניצול המצב הבטחוני לצורך הקמפיין ההרסני שנועד לעודד "גיוס חרדים" הוא אמר, היום נחשפה ההקלטה {האזינו}

בשבוע שעבר נחשף בקוקר כי נציג סיעת "בני תורה" בעירית י-ם התריע: סגרה"ע חיים אפשטיין: "ניאבק נגד כל נסיון לניצול המצב הבטחוני לצורך הקמפיין ההרסני שנועד לעודד "גיוס חרדים"

"עולם התורה והציבור החרדי כולו ייצאו חוצץ וימנעו כל נסיון לניצול המצב הבטחוני לצורך הקמפיין ההרסני שנועד לעודד 'גיוס חרדים', כי בנפשנו הדבר" – כך הבהיר בשבוע שעבר נציג סיעת "בני תורה" בעירית ירושלים, סגן ראש העיריה חיים אפשטיין, בשיחה קשה שקיים בנושא זה.

האזינו לדברים של אפשטיין:

היום נחשפה הקלטה,  מתוך ראיון שנתן לקו נייעס שאותה הביא הכתב לענייני חרדים בגלי צהל אוריה אלקיים שם נשמע אפשטיין כשהוא מזהיר את הרשויות מלהציב חיילים חרדים בשכונות החרדיות "הדבר יגרום שהמשטרה תהיה עסוק בשכונות החרדיות במקום במה שקורה מסביב"

מעיריית ירושלים מסרו כי הדברים שאמר סגן ראש העיר אינם על דעתו, ובצבא אף הכחישו את הכוונה להציב חיילים חרדיים כדי לאבטח שכונות חרדיות.

בניגוד לפרסומים כביכול אפשטיין קילל את החיליים, אפשטיין עצמו מבהיר כי "הוא לא קילל חלילה  את החיילים", אלא ביקש במפורש שלא להביא חיילים חרדים לשכונות החרדיות".

 

10 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. הרב שך הלך עם עניבה צהובה ?
  זה כנראה מסורת קדומה יותר
  של מי אני מעוניין לדעת

  ראובן |
  הגב
 2. נו איך הוא נראה בתמונה ? אה קנאי אמית אפילו להסתפר הוא לא מוכן טוב מובן אסור לשנות כלום
  אבל עיקר העקרים הגיוס נגמר חיבים להעיר אותו מיד
  ובכך רואים את חכמת החיים של הגאון הגדול ר' אברהם יהושע סולובייציק שליט"א ראש ישיבת בריסק שהתבטא באופן חריף ביותר על פסטיבל החדש של כת המחבלים.
  הגרא"י סולובייציק שליט"א בשמחת אופרוף לבנו, באחת ההזדמנויות במהלך השבת החגיגית התבטא ראש ישיבת בריסק בפני קבוצת מקורבים איכותית ומצומצמת את דברים הבאים (תורגם מיידיש): "… גאון אחד נכנס לביקור בביתו של ר' יחזקאל אברמסקי זצ"ל וראה על השולחן בסמוך אליו ספר שעוסק ב"ציפייה למשיח" שחיבר אדם בן זמנינו, מיד הוא פנה אל ר' חצקל' ושאל: "מה הספר הזה עושה אצלך על השולחן"? השיב לו ר' חצקל': לפניך נכנס כאן יהודי שאיני מכיר והביא לי את הספר הזה שהוא חיבר.
  והוסיף ר' חצקל': פעם נכנס לרוגוטשובער יהודי שהיה מאוד מוטרד ושאל מה עושים ואיך מחזקים בציבור את העניין של אמונה בביאת המשיח? השיב לו הרוגוטשובער: פרנסה כבר יש לך? אוכל לאשתך ולילדים אתה נותן? קודם כל תדאג לעניינים הללו אחר כך תדאג למשיח.
  סיים ר' חצקל': גם אני רציתי לשאול את היהודי שחיבר את הספר הזה האם פרנסה כבר יש לך? אוכל לאשתך ולילדים אתה נותן? אלא שנמנעתי רק מפני שחסתי על כבודו.
  ראש ישיבת בריסק המשיך תוך שהוא מכנה את הפג הירושלמי בכינוי באנדיטים: "הבאנדע חברה (- כנופיית הבנדיטים) האלו, נעבאך, הרסו להם את כל ה"קנאות". לפי החוק החדש של הממשלה, בשלוש השנים הקרובות נושא הגיוס לא יהיה על סדר היום הציבורי. אוי ווי, מה עושים? איך מכניסים לציבור שהכל זה רק "קנאות" ו"קנאות" אם אף אחד כבר לא מדבר על הגיוס לצבא? הנה הם מצאו רעיון חדש! לדבר על משיח! קנאות על משיח!
  מה אתם חושבים, ייגמר העניין של משיח הם ישתקו? תשכחו מזה! מחר הם ידברו על "שמיטה", שנה הבאה זה כבר שמיטה, מה רע להיות קנאי על "שמיטה"? אולי זה ימצא חן בעיני אנשים מסוימים ויגדיל להם את המפלגה! אבל אל תדאגו, ייגמר שמיטה הם יעברו לדבר על "קברים".
  המשיך ר"י בריסק: "אתרא קדישא" עוד יהיו פשרנים לעומתם! ייגמר "קברים" הם יפגינו על "שבת", ייגמר שבת הם ימצאו עניינים חדשים. רק אל תדאגו להם! קרוב לחמישים שנה אני מכיר את הבאנדע חברה האלו , הם לא יבחלו בשום אמצעי! עד שלא יישארו ילד וילדה שלא יפקפקו בביאת המשיח, הם לא יירגעו! בלי שום אחריות על הציבור! ממש הפקרות! כל ילד צריך לדעת שיש מחלוקת אם יש משיח או אין משיח והכל כדי שכולם יידעו שהם הקנאים שפוסקים שיש משיח! ב"ה שיש משיח! שרעקלאך! מופקרים ממש!
  להם כמובן זה מיותר לומר שידאגו קודם לפרנסה שלהם לפני שהם דואגים למשיח! כי אצלם הדאגה החדשה למשיח זה גופא הפרנסה שלהם! פרנסה כידוע יכולה להתחלף כל הזמן. אז הם באמת דואגים רק לפרנסה שלהם! מה יש לומר להם? תחליפו פרנסה? הם מחליפים כל הזמן!".

  שולם |
  הגב
 3. כמה צדקו דברי מרן שר התורה בעל הדרך אמונה שכתב עליהם סעיף קטן
  וז"ל
  הנה בשנים האחרונות", כותב הגר"ח ותוקף את אנשי הפלג הירושלמי, "קמו אנשים מתוכנו ריקים ופוחזים בעלי מחלוקת ומקהילים קהילות ברבים ופוערים פיהם לבלי חוק בכל הקדוש לנו, ומדברים סרה וזלזול על גאון ישראל קודש הקודשים, גדול דורנו מרן הגראי"ל שטיינמן שליט"א, ומערערים על הנהגתו".

  מרן שר התורה ממשיך ותוקף את אנשי 'בני תורה': "ובאמת שכל כוונתם ומזימתם לכפור במושג שגדולי הדור ינהיגו את הדור כפי שהיה ויהיה בכל הדורות, ומכריזים ואומרים אין לנו חלק בדוד ולא נחלה לנו בבן ישי איש לאוהליו ישראל הישר בעיניו יעשה".

  "ועתה הגדילו לעשות לפתוח מפלגה, אוי לנו שכך עלתה בימינו שכבוד התורה מושפלת עד שאול תחתית רח"ל וסופה מי ישורנה, איך נכניס אהבת תורה לדור הצעיר", כותב הגר"ח בכאב.

  "והנה העולם אינו הפקר", מתריע מרן הגר"ח, "וכבר אמרו חז"ל כל המבזה תלמיד חכם אין לו חלק לעולם הבא אין רפואה למכתו, וצריך להתרחק מהם פן תספו בכל אשר להם ח"ו ולא לסייע בידם בשום אופן להיות שותף למבזי ת"ח

  צבי |
  הגב
 4. יש לי עצה חיים
  לפני ראיון צריך להתכונן
  שכחת לומר שאתם תישלחו מתאבדים שיש לכם מהקבוצה שמוכנה להיתאבד כמו שאמר איך קוראים לו?
  שכחתי
  בככר המרד בגודלי ישראל

  אריה |
  הגב