'חברונר? לומד ב'עטרת'? – רישום נישואין בישיבה

מהיום לרישום נישואין יוכלו להירשם ב'פורת יוסף' 'חברון' 'חזון עובדיה' ו'עטרת' לנישואין בישיבה, בלי להגיע למועצה הדתית

הרפורמה החדשה בירושלים:מהיום לרישום נישואין  יוכלו להירשם ב'פורת יוסף' 'חברון' 'חזון עובדיה' ו'עטרת' לנישואין בישיבה, בלי להגיע למועצה הדתית

יו"ר המועצה הדתית בירושלים יהושע ישי הוציא השבוע הנחיה למחלקת רישום נישואין במועצה הדתית לאפשר לישיבות ואוניברסיטאות בעיר לערוך את הרישום הנישואין שלהם בישיבות ובאוניברסיטאות, ולהוציא את רשמי הנישואין של המועצה הדתית פעם בחודש לקמפוסים והישיבות  על מנת לרשום את הבחורים לנישואין באופן מרוכז.

מטרת ההנחיה של ישי נועדה להקל על הבחורים הצעירים העוסקים בלימוד לימוד תורה או תואר ולמנוע מהם את הצורך של כל אחד מהם להגיע באופן אישי למועצה ולעמוד בתור.

במכתב ששלח בימים האחרונים לישיבות מנהל מחלקת נישואין במועצה הדתית הרב דוד בנינו נכתב כי "בממסגרת הדיונים המתקיימים אצלנו כל הזמן לצורך שמירת קודשי הדת הוחלט לאפשר רישום מרוכז של הבחורים בישיבתכם, מה שיחסוך להם זמן וביטול תורה על ידי נציג שלנו שיבוא אליכם לפי תיאום, (כגון אחת לחודש או אחת לשבוע  וכיוצ:"ב). שירות זה אינו עולה תשלום כלשהוא, מלבד האגרה הקבועה בחוק"

 

בין הישיבות שהכינו במועצה הדתית מכתב עם ההצעה לרישום בישיבה נמצאות ישיבות 'חברון' 'פורת יוסף' 'עטרת' 'חזון עובדיה'  'מרכז הרב',  'ישיבת הכותל', וישיבות נוספות.

 

 

לדברי יו"ר המועצה הדתית יהושע  ישי בימים הקרובים יצא מכתב דומה גם לאוניברסיטה העברית ומקומות נוספים שיהיה בהם ביקוש לנושא.

בירושלים פועלת רק האוניברסיטה העברית החולשת על שני קמפוסים בהר הצופים ובגבעת רם בהם לומדים אלפי תלמידים, אולם מלבד האוניברסיטה העברית פועלים מכללות נוספות.

יו"ר המועצה הדתית הסביר כי "ציבור הסטודנטים נחשב לסקטור עסוק  ועמוס במטלות של לימודים ועבודה ולכן מצאנו לנכון לסייע להם ולאפשר להם שלא לעזוב את ספסל הלימודים, ולבוא אליהם במקום זה.

אנחנו מעוניינים להקל על הציבור, וזו הייתה עוד הזדמנות להרחיב את הרפורמה של שר הדתות נפתלי בנט וסגן השר הרב אלי בן דהן. במסגרת הדיונים שאנחנו מקיימים באופן שוטף כיצד לשפר את השירות לאזרח עלה הרעיון להקל על הסטודנטים ובחורי הישיבות ולהגיע אליהם באופן אישי ומרוכז, ובשל כך הנחיתי להוציא את זה לביצוע מיידי.  המטרה שלי היא להנגיש את השירותים לאזרח וזה המשך לשירותים נוספים שהמועצה נותנת, ביניהם פתיחת אולם שמחות בעלות מינימאלית של 250 שקלים עבור אנשים שמעוניינים להינשא באופן מיידי במועצה הדתית ולחסוך את העליות היקרות של אולמות האירועים ואפילו היו מוכנים לוותר על חתונה כדת משה וישראל".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. לשם מה נחוץ היום להרשם לנישואין???
    הקצבאות של חד הוריות עדיפות על קצבאות החרדים……..

    אבי |
    הגב