חברי ההגנה למען הר הזיתים גילו שקבר נכדתם חולל באשפה – (וידאו) (תמונות) – מזעזע

פייגי רוזנשטוק הילדה בת ה- 3 שטבעה למוות לפני יותר משבועיים בתוך אמבטיה בביתה בשכונת ארזי הבירה בירושלים, פרמדיקים וחובשים מתנדבים של 'איחוד הצלה' ומד"א הוזעקו בבהילות להציל את חייה אך למרבה הצער ההחייאה בוצעה אמנם בהצלחה, אך היא נפטרה בבית החולים ונקברה בהר הזיתים.

סבי הילדה דב פישהוף וד"ר פול רוזנשטוק חברי הוועדה הבינלאומית להגנת הר הזיתים, אשר מובילים את המאמץ לשמור על ההר המקודש. עלו לפקוד את קברה של נכדתם פייגי הקטנה בהר הזיתים בסיום השבעה והזדעזעו לגלות כי קבר הנכדה הטרי חולל בשפיכת אשפה לחלל השטח ע"י ערבים מרושעים.

יצויין כי חילול קברה של פייגי רוזנשטוק בא לאחר כחצי שנה שבה לא חוללו קברים בהר הזיתים וזאת הודות לפעילותם האינטנסיבית של אנשי הוועד להגנת הר הזיתים אל מול הרשויות, מה שהוביל להתקנת 147 מצלמות אבטחה על ההר. פעילותו של הוועד להגנת הר הזיתים מתבצעת במספר מישורים על מנת להשיג את האבטחה הראויה להר הזיתים. בין היתר התקיימו ביוזמת הוועד דיונים בוועדת הפנים של הכנסת והוגשו שאילתות במליאת הכנסת בידי חברי כנסת שהצטרפו ללובי להגנת הר הזיתים ועל מנת לקיים את הבטחת המשטרה להצבת אבטחה ממשית בבית העלמין.

ראש הלשכה לארגון ציוני אמריקה ג'ף דאובה אומר: "הכאב על פטירת הילדה עדיין גדול, ופתאום רואים שגם אחרי פטירתה אין באמת מי שרוצה להגן על קברה".

ודרש ממדינת ישראל וממשטרת ישראל למצוא את הפורעים ולמצות עימם את הדין: "לעשות הכול על מנת להגן הגנה אמיתית על הר הזיתים. לא ייתכן שיהודים לא יוכלו לנוח בשלום על משכבם בהר הקדוש כל כך, ושאנשים לא יוכלו להגיע לשם בבטחה. זה בזיון". אמר.

בשיחה שקיימנו עם הרב אברהם לובינסקי מארה"ב המכהן כיו"ר הוועד להגנת הר הזיתים ומקורב של בני המשפחה הוא אומר בעקבות חילול חלקת הקבר: "אמנם המשטרה התחייבה לאייש את הר הזיתים 24/7 באמצעות 24 שוטרים לאורך כל שעות היממה, אולם היא עדיין לא מקיימת את ההבטחה, ובמציאות למרות הצבת מצלמות האבטחה, יכולים עדיין הערבים לחלל קברים בהר הזיתים כמעט באין מפריע. אולי אם היו שם השוטרים כפי שהובטח יכול היה חילול הקבר המחריד להימנע", והוסיף: "אנו לא נפסיק את פעילותנו עד לקיום הבטחות המשטרה ואנשי השלטון כדי שהר הזיתים ייהנה מההגנה הדרושה".

וידאו מצמרר ממסע ההלויה
באדיבות מדברים ברשת

גלריית תמונות מהקבר שחולל
צילום: משה מזרחי חדשות 24
קבר חילול הר הזיתים צילם משה מזרחי 24 (3)

קבר חילול הר הזיתים צילם משה מזרחי 24 (4)

קבר חילול הר הזיתים צילם משה מזרחי 24 (5)

קבר חילול הר הזיתים צילם משה מזרחי 24 (6)

קבר חילול הר הזיתים צילם משה מזרחי 24 (7)

קבר חילול הר הזיתים צילם משה מזרחי 24 (8)

קבר חילול הר הזיתים צילם משה מזרחי 24 (1)

קבר חילול הר הזיתים צילם משה מזרחי 24 (2)

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.