חברי הכנסת: "פעולות תג מחיר הן טרור!"

המערכת הפוליטית סערה הבוקר (ג') בעקבות אירוע 'תג מחיר' שהתבצע בכפר אבו-גוש שבפאתי ירושלים. חברי כנסת ושרים רבים התייחסו לתופעה בחומרה, וביקרו את אי קבלת ההצעה להשוות מעשים מעין אלו לפעולות טרור.

יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט יצא האירוע ואמר שמדובר במעשה לא מוסרי. "יש קבוצה קטנה של חורשי רעה שרוצים להחריב כל סיכוי לחיי שכנות טובה בין ערבים ליהודים בארץ שלנו. זו קבוצה שנותנת כלים בידי שונאינו בעולם להשחרת פנינו. לא נאפשר להם להצליח". בנט הוסיף כי "השבוע הענקנו סמכויות נרחבות למשטרה ולשב״כ כדי לתפוס אותם (את מבצעי 'תג מחיר'). אני קורא לכוחות הביטחון לפעול בעוצמה נגד תופעה בזויה זו".

"תופעת 'תג מחיר' היא קשה, מסוכנת וחמורה ביותר. מדובר בטרור לכל דבר", ציין בכנסת השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ, שנאם בטקס השקת שדולה חדש למען השוטרים, הסוהרים ולוחמי האש. השר סיפר כי בדיון שהתקיים לאחרונה בקבינט הביטחוני הוא דרש להגדיר את פעולת 'תג מחיר' כטרור כדי לתת בידי גורמי האכיפה כלים טובים יותר להתמודד עם התופעה. אהרונוביץ' הוסיף כי בידי המשטרה חומרים מודיעיניים הנוגעים לפעולת 'תג מחיר', אך הבעיה היא להגיע לראיות. הוא הזהיר כי המשך פעולות כמו באבו-גוש "עלולות להביא להידרדרות לא פשוטה גם בירושלים וגם ביהודה ושומרון. יום אחד נתעורר למציאות אחרת לגמרי. חשוב מאוד להגדיר את התופעה כהתארגנות בלתי-חוקית ולטפל בה בחומרה".

יו"ר השדולה, ח"כ וניצב בדימוס דוד צור, העיר גם הוא על אותו הנושא ש"התעוררנו הבוקר עם אירוע דרמטי וקשה באבו-גוש. זהו מעשה טרור, וכך יש להגדירו. אני מקווה שהיחידה אשר הוקמה לטיפול בתופעה תביא מהר מאוד לתוצאות. אנו לא יכולים להרשות לעצמנו שקומץ של אנשים יעשה מעשים כאלה. חייבים לאכוף את החוק".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.