חברי ה'"מועצת" עולים לביתו של דרעי בניסיון לבלום את התפטרותו – מתעדכן (הקלטה)

הטלטלה בש"ס: מועצת חכמי התורה של ש"ס התכנסה לדיון ארוך לאחר ההקלטות שגרמו למבוכה בתנועה כאשר במקביל הודיע יו"ר ש"ס דרעי על התפטרותו. חברי המועצת יצאו לביתו של דרעי בניסיון לבלום את התפטרותו.

יו"ר ש"ס אריה דרעי הציע למועצת חכמי התורה של המפלגה שמתכנסת הערב (שני) להתפטר מהתפקיד בעקבות חשיפת הקלטת אמש, ובה דברים קשים שאמר הרב עובדיה יוסף נגד דרעי.

לאחר דקות ארוכות של דיונים בין חברי מועצת חכמי התורה של ש"ס בכינוס מיוחד ברחוב הקבלן 45, יצאו חברי מועצת החכמים לביתו של יו"ר ש"ס אריה דרעי עם מכתב תגובה שכתבו למכתב ההתפטרות, מהלך הגעתם של חברי המועצת לביתו של דרעי עשוי ככל הנראה להניאו מההתפטרות.

גורמים בש"ס ששוחחו עם 'קוקר' העריכו כי ככל הנראה מדובר ב"תרגיל" פוליטי שיוזם דרעי כדי לקבל את גיבוי מועצת חכמי התורה של ש"ס, שתדרוש ממנו להישאר בתפקידו, הגורם הוסיף כי מדובר באמצעי להפעלת לחץ מצידו של דרעי והוא מקווה שבקשתו תידחה.

מכתב דרעי
.
במכתב שנכתב בכתב ידו של דרעי, ונחשף לראשונה בערוץ 10 נמסר: "הכאב שפילח את לבי אתמול היה קשה יותר מפטירתו של הרב עובדיה יוסף ז"ל. הלב נקרע לאור חילול השם הנורא, ביזיון כבוד התורה והפגיעה בכבודו של מר"ן. לכן החלטתי לבוא מול מעלת תורתכם ולהחזיר את התפקיד שהטלתם עליי".

עוד כתב דרעי במכתב: "מציע לצרף את הגר"ר אלבז למועצת (החכמים) ולהחזיר את אריאל אטיאס לפעילות ציבורית". אמשיך להיות חבר מסור לתנועה ולתמוך ככל יכולתי. הכאב שבליבי אתמול היה יותר קשה מפטירתו של מרן. רבותי הגדולים אל נא תקפידו עלי, תבינו אותי. אני לא יכול יותר לחיות בתחושה שבגללי יש מחלוקת וריב חלילה"

כזכור, אמש נחשפה בחדשות ערוץ 2 הקלטה המתעדת שיחה בין הרב יוסף לכמה מקרובי משפחתו ועוזרו המסור, צבי חקק, בה תקף הרב עובדיה יוסף במילים חריפות את אריה דרעי, והסביר מדוע אינו רוצה להחזירו להנהגת ש"ס.

בין היתר הביע הרב יוסף חשש שהחזרתו של דרעי להנהגת התנועה תפגע אנושות בכוחה של המפלגה, וטען כי דרעי איננו שומע לו. הרב יוסף כינה את דרעי "רשע" וסיפר כי בעקבות מהלך מסוים אותו נקט דרעי, בכתה רעייתו של הרב "בדמעות שליש".

 

עדכוני חדשות 'קול חי' של השעה 22:00
[alooma ref="32f8a73a59519794bcfb42a01fb34f29.mp4" src="1" autoplay="1" pid="0"]

 

עוד כתבות בנושא:

מועצת חכמי התורה: "אנחנו גוזרים על דרעי להישאר בש"ס מרן יתפלל עליו על יד כיסא הכבוד" (הקלטה)

חברי ה'"מועצת" עולים לביתו של דרעי בניסיון לבלום את התפטרותו

דרמה בש"ס: דרעי הציע למועצת לפרוש מהחיים הפוליטיים

הטלטלה בש"ס: סקר: 6 מנדטים. אלי ישי על גבול אחוז החסימה

בני אלבז עולה להתקפה: "ישי בוגד, קנאי, שיקר את מרן

רבי אמנון יצחק על ההקלטות: "הסיתו את מרן"

אמסלם: "צבי חקק מפיץ ההקלטות מבית הרב עובדיה יוסף"

מקורבי ישי מאיימים: "נחשוף את הקופסה השחורה האמיתית"

הרב דוד יוסף: "ישי חצוף". בר שלום: "סליחה אבא"

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.