חברי המועצת של 'בני תורה' הורו: להרעיש עולם ומלואו

חברי הוועדה עלו למעונם של חברי המועצת ושמעו מהם את ההוראה הברורה כי ממשיכים את דרכו של מרן ראש הישיבה זצוק"ל שהורה "להרעיש עולם ומלואו"

בעקבות מעצרו של הבחור מאיר בורדיאנסקי, מישיבת קול תורה, (נכדו של משגיח ישיבת קול תורה הגאון רבי יצחק ירוחם בורדיאנסקי), נכנסו היום חברי הוועדה למעונם של מרנן ורבנן שליט"א, ושמעו מהם את ההוראה הברורה כי ממשיכים את דרכו של מרן ראש הישיבה זצוק"ל שהורה "להרעיש עולם ומלואו". וכי החובה כעת מוטלת על כל אחד ואחד לצאת ולהשתתף במחאות ההמוניות

מחר, בשעות הצהריים, תתקיים מחאה המונית בירושלים.

על שעת ההפגנה ומיקומה, תצא הודעה נפרדת.

מהוועדה להצלת עולם התורה נמסר: "הציבור החרדי ימשיך בכל הכוח את המאבק חסר הפשרות של רבינו ראש הישיבה זצוק"ל נגד גזירת הגיוס. רבינו ראש הישיבה זצוק"ל הורה לנו להיאבק נגד הגזירה שהפילה ומפילה חללים רבים מעולם התורה אל זרועות השמד הרוחני של הצבא, ואנו נמשיך את דרכו במאבק עיקש וחסר פשרות."

עוד נמסר: "במועצת גדולי עולם התורה שהתכנסה השבוע, הכריזו רבותינו כי הם נוטלים אחריות אישית והדדית על כל המפעלים הגדולים שהוקמו בשנים האחרונות – כולל את העמידה חסרת הפשרות בענין חוק הגיוס והעלאת הנושא לסדר היום הציבורי דרך מאבקים ציבוריים והפגנות. וחיזוק אי ההתייצבות בלשכות הגיוס – עד להחזרת החוק למתכונתו הישנה, ללא שום התנייה בעמידה ביעדי גיוס כאלה ואחרים".

אסיר עולם התורה השוהה בכלא הצבאי ענתות, הצהיר כי הוא מסרב ללבוש מדים, והוא ישהה באגף מבודד. רבינו ראש הישיבה זצוק"ל עודד בעבר את אסירי עולם התורה לשהות באגף המבודד, אך הדגיש כי מי שהדבר קשה עבורו יכול להימנע מכך. "זה לא עיקר המלחמה" אמר מרן.

מחר צפוי להתקיים הדיון בענינו של אסיר עולם התורה.

מאות תלמידי ישיבה המוגדרים כ"עריקים" – לאחר שבהוראת רבותיהם סירבו להתייצב בלשכות הגיוס, כבר הודיעו היום כי הם מוכנים להיעצר ולשהות בכלא הצבאי גם לפרק זמן ממושך. "נשב בליל הסדר בכלא הצבאי אם זה מה שצריך כדי לבטל את גזירת הגיוס" אמרו.

 

אסיר עולם התורה, נעצר אמש בפעילות שגרתית של משטרת מרחב מעלה אדומים. במהלכה, בדקו השוטרים את זהות הנוסעים ברכב בו נסע, ושמו עלה במסוף המשטרתי כדרוש למעצר בעקבות סירובו להתייצב בלשכת הגיוס. אסיר עולם התורה הועבר למטה מחוז ש"י, ומשם הועבר על ידי המשטרה הצבאית לכלא ענתות.

9 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. בעקבות חשיפת הקלטה בה נשמע הגאון רבי עזריאל אוירבך שליט"א מדבר נגד השתתפות תלמידי ישיבה בהפגנות 'הפלג', מבהיר הרב: "סילפו דבריי בזדון ופירסמו דברים שאמרתי לאחד בשיחה פרטית" אבל אני בעד הפגנות נגד הגיוס.

  בעקבות חשיפת הקלטה בה נשמע הגאון רבי עזריאל אוירבך שליט"א מדבר נגד השתתפות תלמידי ישיבה בהפגנות 'הפלג', מבהיר הרב: "סילפו דבריי בזדון ופירסמו דברים שאמרתי לאחד בשיחה פרטית" אבל אני בעד הפגנות נגד הגיוס.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. הנה: דברי אלוקים חיים מהגאון צדיק יסוד עולם ר' יעקב מאיר שכטער שליט"א

  דברי אלוקים חיים מהגאון צדיק יסוד עולם ר' יעקב מאיר שכטער שליט"א המתייחס למען לקיים העצרת, ולא למנוע את קיום העצרת ח"ו.

  הנה המכתב המכריע שיש לעשות העצרת: ידוע המצב הנורא השורר פה בארהק, אשר היהדות החרדית נמצאת בסכנה רוחנית גדולה לאין שיעור ה"י.

  עינינו נשואות אליכם אחינו שבגולה שתפעלו בכל יכולתכם להשמיע את זעקתנו קבל עם ועולם ושתעשו כל מה שבאפשרותכם שלא תאבד שארית יעקב, ואשרי מי שיהיה לו חלק בזה בעושה ובמעשה.

  ח"ו למנוע איזה פעולה או התאספות לצורך מצוה רבה זו ע"י שאומרים שאין גזירה על הדת או כל כיו"ב, שכל זה הוא מעצת חטאין ויחושו לנפשם כל עושה עול, כי לא רק שיש גזירה אלא כבר יצאה לפועל בהשמדת בחורי ובנות ישראל רבים ה"י ורבים נמצאים בצרה וסכנה גדולה.

  וכל המסייעים להגביר את זעקת היהדות החרדית באיזה אופן שהוא וכן כל המשתתפים עם הציבור בכינוס למען הצלת הדורות יתברכו בכל מילי דמיטב ולא יאונה להם כל רע. —– אמן כיה"ר בב"א——

  הנה מרן הגאב"ד גם במכתב תמיכת העצרת:

  בעקבות הדיווחים על רבנים מובילים שביטלו השתתפותם בעצרת המחאה המתוכננת… יוצא היום (חמישי) גאב״ד העדה החרדית בירושלים הרב יצחק טוביה ווייס בקריאה נרגשת אל גדולי התורה באמריקה שלא לפרוש מההפגנות אל יהדות הגולה בארה"ב בראשות ראשי גולת אריאל ומנהיגי קהילות הקודש פותח הגאב״ד את מכתבו.

  נוכח המצב הנורא אשר משנאי ד' נשאו ראש וחוקקו חוקי שמד אשר כתוצאה מכך נמצאים המוני יהודים חרדים בתוך צבא השמד של השלטון אשר עליו נאמר כל באיה לא ישובון, וסכנה גדולה אורבת על רבים הן מאלו אשר נמצאים בפחד בצר ומצוק מאימת המציק לגייסם לצבא, והן ממסלולי הגיוס באופני פיתוי כעצת בלעם, ועל כל אחד להזדעזע עד עומק השיתין, כי זאת גזירה וצרה על דרי ארצינו הקדושה אשר כמוה לא נהיתה״.

  הגאב״ד שליטא הדגיש כי הוא מבקש מכל מי שיכול לבוא ולהשתתף להגיע אל העצרת. בלב שבור קרוע ומורתח אבקש מכל אשר בידו להתכנס ולהתקבץ בהמון בעצרת וכינוס לשם שמים אשר נקבע בעזהשי"ת ע"י הגאוה"צ התאחדות הרבנים דארה"ב … להתריע על חומר המצב ולהתפלל לשם בחזקה לביטול הגזירה, ולמחות נגד מי אשר ידם במעל וחלילה לפרוש מן הציבור בשעה גורלית זו.

  והבוי"ת שמו ישפיע את חסדו על כל המשתתפים בצרת הציבור וישלח עזרו מקודש ומציון ישועתו בביאת משיח צדקינו ויתקדש שם שמים על ידכם.

  חותם הגאב"ד את מכתבו.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. הבנתי שר' עזריאל נגד ההפגנות!! נא לבדוק...

  גם המשגיח של חדרה נגד ההפגנות….
  במאה שערים , הם בעד ההפגנות….

  מוישה |
  הגב
  • בדקתי...... בעקבות חשיפת הקלטה בה נשמע הגאון רבי עזריאל אוירבך שליט"א מדבר נגד השתתפות תלמידי ישיבה בהפגנות 'הפלג', מבהיר הרב: "סילפו דבריי בזדון ופירסמו דברים שאמרתי לאחד בשיחה פרטית" אבל אני בעד הפגנות נגד הגיוס.

   בעקבות חשיפת הקלטה בה נשמע הגאון רבי עזריאל אוירבך שליט"א מדבר נגד השתתפות תלמידי ישיבה בהפגנות 'הפלג', מבהיר הרב: "סילפו דבריי בזדון ופירסמו דברים שאמרתי לאחד בשיחה פרטית" אבל אני בעד הפגנות נגד הגיוס.

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
 4. כהיום הסכנה הגדולה של הגיוס: אנו נמצאים כאן, מלבד הסכנה הגדולה של הגיוס, עם היעדים, ממש נופל פחד לראות תמונה כזו, של פנים חסידיות של בחור עם הפיאות המשתלשלות, והוא לבוש עם מדים, ממש לקחו את הטהורים

  כהיום הסכנה הגדולה של הגיוס: אנו נמצאים כאן, מלבד הסכנה הגדולה של הגיוס, עם היעדים, ממש נופל פחד לראות תמונה כזו, של פנים חסידיות של בחור עם הפיאות המשתלשלות, והוא לבוש עם מדים, ממש לקחו את הטהורים, כתוב בספה"ק, שהקליפות יש לה חיות מהקדושה, לכן הם לוקחים צעירים שעדין יש להם צורה יהודית, ולוקחים אותם למקומות ההם, איני יודע מה קרה עם הבחור, אך זה מקור היניקה של הקליפות וכחות הרע, בין באופן סגולי ובין באופן טבעי, שרואים שאפשר להיות בחור כאילו כהלכה, ולבוש מדים, וא"כ מה רע? סתם היה שטות מה שהתנגדו לזה כל השנים, איזה סוג של חששות יתירים (נערווין), כפי שרואים גם בדבר אחר (חיטוטי שכבי – חפירת קברי ישראל), שהיה פשוט שלחמו על כך ארבעים חמשים שנה, בהוראת רבותינו, ויכולים היום לומר שזה היה דבר של עבר, ולא בטוח כלל שהיה צריך להילחם על כך ח"ו, וכך גם בענין הגיוס, זה רק היה בזמן שהיו יכולים להילחם על כך, וזה היה דבר יפה שהמדינה הסכימה לכך, ויש על כך הכרת טובה גדולה מאוד למדינה על כך, אך אם אינם רוצים, מה בכך שהיה כך בעבר, הרבה דברים ונפסקו שהיו בעבר , ומקוים שמשיח יגיע תיכף ויתקן הכל , כאילו לא היה כלום.

  ולבסוף זה מגיע לדברים אחרים, לא רק על גיוס, אלא הרבה מצות אחרים, לקחת דברים שהיו מקודשים, שהיו בציפור נפשנו, שידעו תמיד שזה סכנה, כל הנוגע בו טמא טמא יקרא, ולומר אין ברירה, חייבים, נסתדר נעשה מסגרת טובה, ואם מישהו נופל ומתקלקל, מה בכך, הרי גם בישיבה יש נופלים, ומה הרעש הגדול, הרי אנו ממילא בדור של נושרים, אפשר באופן זה לומר על ימין ועל שמאל, איני רוצה אפי' לדמיין מה אפשר עוד לומר, לקחת את כל העבר ולעשות ממנו דבר שאינו מוכרח, ולא היה, ועי"ז מאבדים קשר עם מסורת הדורות, וזה הסכנה היותר גדולה.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 5. היכונו למערכה אדירה

  היכונו למערכה אדירה, "ארץ ישראל תתן קולה".

  באישון לילה הוסגר הבחור החשוב מאיר בורדיאנסקי מבחירי ישיבת קול תורה ונגדו של הגאון הצדיק ר' יצחק ירוחם בורדיאנסקי לידי המשטרה הצבאית. היהדות הנאמנה (בני תורה) תצא למערכה אדירה שטרם נראתה כדוגמתה – לאחר הכרעת מועצת גדולי עולם התורה.

  אמש בסביבות השעה 1.00 בלילה, ישב הבחור החשוב ברכב שנסע בכביש 90. במהלך הנסיעה עצרו שוטרים ממשטרת מעלה אדומים את הרכב, וכשבדקו את פרטי הנוסעים ברכב, גילו שבחור החשוב הוא בן עליה שאינו מתייצב בלשכת הגיוס ואינו משתף פעולה עם שלטונות הצבא.
  עסקני הוועדה המסורים נכנסו במהירות לפעולה, אך במשטרת מעלה אדומים נהגו כפי השטות שהם נהגו בעבר מספר פעמים, והעבירו את הבחור החשוב לידי המשטרה הצבאית.

  בשעות אלו דנים עסקני הוועדה עם גדולי התורה שליט"א, כיצד להגיב, אך אין ספק שהמערכה הקרובה תהיה אחת המערכות החשובות והקריטיות לעולם התורה – והמערכה תהיה כבדה וגדולה עד למאוד. "ארץ ישראל תתן קולה". "ארץ ישראל תתן קולה". "ארץ ישראל תתן קולה".

  "ארץ ישראל תתן קולה" ואין ספק שכל המדינה, על ראשי מערכת השלטון, ועל המשטרה בראשות שרי צבאה גלעד ארדואן והמפכ"ל הפסיחי אלשיך, עוקבים בשבעה עיניים אחרי התנהלות בני התורה בנושאים כה גורליים ליהדות הנאמנה אחרי פטירתו והסתלקותו של רבינו הגדול והקדוש זי"ע, והם מקווים וחולמים לראות שהמערכות האדירות נחלשות. אך צפויה להם אכזבה גדולה. "ארץ ישראל תתן קולה" משנתנו של רבינו זי"ע חיה וקיימת. ועתה יותר מתמיד, היהדות הנאמנה תתן קולה.

  נא לעקוב אחרי העדכונים.

  "ארץ ישראל תתן קולה" --- נא לעקוב אחרי העדכונים |
  הגב
  • החובה הברורה להשתתף במחאות. וזהו פסק ההלכה הברור שאין לסור ממנו עד ביאת גואל צדק בב"א

   "ארץ ישראל תתן קולה" להרעיש עולם ומלואו-כהוראת המועצת בני תורה. זו פסק ההלכה הברור שאין לסור ממנו שצריך להרעיש עולם ומלואו על גזירת גיוס השמד והזימה. החובה הברורה להשתתף במחאות. וזהו פסק ההלכה הברור שאין לסור ממנו עד ביאת גואל צדק בב"א.

   המוני בני היהדות החרדית מכל רחבי הארץ, צפוי להשתתף היום (חמישי) כ"א אדר החל מהשעה 4:30 אחה"צ במפגן מחאה חסר תקדים שטרם נראה כמותה "כנגד גזירת הגיוס וכנגד מה שלוקחים לכלא הצבאי את הבחורים מוסרי הנפש ובני העליה". נקודת ההתחלה במחאות הינה ברחוב ירמיהו פינת רחוב המ"ג בירושלם (ליד בית יהב) ממש מול סנטר 1 ברחוב ירמיהו בירושלם עיה"ק. ההפגנה של היום חשובה ביותר, וחובה גמורה על כל מי שיכול להשתתף.

   על קיום המחאה הורתה מועצת גדולי עולם התורה וכלשונו הזהב של הגאון הגדול הצדיק רבי עזריאל אויערבאך שליט"א, במכתבו אודות "החובה הברורה להשתתף במחאה", וז"ל "שלאחר שכבר הורה זקן הלא הוא מרן ראש הישיבה אחי הגדול זצוקללה"ה, א"כ זהו פסק ההלכה הברור שאין לסור ממנו. וכפי שכבר קיבלו עליהם חשובי תלמידי החכמים גדולי מרביצי תורה והוראה שנתכנסו במועצת גדולי עולם התורה והיתה הכרעתם הברורה להמשיך בדרכו בכל הענינים וגם בענין זה שצריך להרעיש עולם ומלואו על דבר זה" עכ"ל הזהב.

   ומה שנוגע להפגנה היום כ"א אדר, הערך שלה עולה על הערך של כל ההפגנות שהיו עד עכשיו, כל אחד מבין שצוררנו ואויבנו מבחוץ ומבפנים, חושבים: נו, הראש ישיבה זצוק"ל עלה למרום, עכשיו הציבור יחלש או מקוים שהציבור יתפורר, וממילא חובה גמורה על הציבור להראות שהדברים הם לא כך".

   בס"ד אנחנו נמשיך!
   בס"ד אנחנו נמשיך!
   בס"ד אנחנו נמשיך!

   הראש ישיבה ז"ל עלה למרום, אבל ההוראות שלו נמצאות כאן!
   ואנחנו נמשיך בדרכו. ולכן ההפגנה של היום חשובה מעל ומעבר.
   וברור שכל מי שיכול, עליו להשתתף בהפגנה היום."

   [היום כ"א אדר – יום הילולת האדמו"ר רבי אלימלך בן רבי אליעזר ליפמן מלִיזֶ'נְסְק זי"ע] יְהִי רָצוֹן מִלְּפָנֶיךָ וכו' שׁוֹמֵעַ קוֹל שַׁוְעַת עֲתִירוֹת וּמַאֲזִין לְקוֹל תְּפִלַּת עַמּוֹ יִשְׂרָאֵל בְּרַחֲמִים, שֶׁתָּכִין לִבֵּנוּ וּתְכוֹנֵן מַחְשְׁבוֹתֵינוּ וּתְשַׁגֵּר תְּפִלָּתֵנוּ בְּפִינוּ וְתַקְשִׁיב אָזְנֶיךָ לִשְׁמֹעַ בְּקוֹל תְּפִלַּת עֲבָדֶיךָ הַמִּתְחַנְּנִים אֵלֶיךָ בְּקוֹל שַׁוְעָה וְרוּחַ נִשְׁבָּרָה. וכו' וכו' וכו'

   במעמד המחאה ישתתפו גדולי תורה. ומי רואה אותם יוצאים ואינו יוצא.

   יְהִי רָצוֹן מִלְּפָנֶיךָ רִבּוֹנוֹ שֶׁל עוֹלָם קֵל מֶלֶךְ חַנּוּן וְרַחוּם, עוֹשֶׂה צְדָקוֹת עִם כָּל בָּשָׂר וְרוּחַ בְּכָל עֵת, הֵעָתֵר לָנוּ הַיּוֹם וּבְכָל יוֹם וָיוֹם בִּתְפִלָּתֵנוּ, וְתִּשְׁמַע קוֹלֵנוּ, וּתבַטֵּל מֵעָלֵינוּ בְּקָרוֹב גְּזֵירַת גִּיוּס הַשְׁמַד וְהַזִימָּה מֵעַל בְּנֵי בְּרִיתְךָ. אָבִינוּ מַלְכֵּנוּ כַּלֵּה דֶּבֶר וְחֶרֶב וְרָעָב וּשְׁבִי וּמַשְׁחִית וּשְׁמָד מִבְּנֵי בְּרִיתֶךָ. כִּי אַתָּה שׁוֹמֵעַ תְּפִלַּת כָּל-פֶּה בְּרַחֲמִים.

   החובה הברורה להשתתף במחאות. וזהו פסק ההלכה הברור שאין לסור ממנו |
   הגב
 6. להתפלל להקב"ה ............................................................................................................... יְהִי רָצוֹן מִלְּפָנֶיךָ רִבּוֹנוֹ שֶׁל עוֹלָם קֵל מֶלֶךְ חַנּוּן וְרַחוּם, עוֹשֶׂה צְדָקוֹת עִם כָּל בָּשָׂר וְרוּחַ בְּכָל עֵת, הֵעָתֵר לָנוּ הַיּוֹם וּבְכָל יוֹם וָיוֹם בִּתְפִלָּתֵנוּ, וְתִּשְׁמַע קוֹלֵנוּ, וּתבַטֵּל מֵעָלֵינוּ בְּקָרוֹב גְּזֵירַת גִּיוּס הַשְׁמַד וְהַזִימָּה מֵעַל בְּנֵי בְּרִיתְךָ. אָבִינוּ מַלְכֵּנוּ כַּלֵּה דֶּבֶר וְחֶרֶב וְרָעָב וּשְׁבִי וּמַשְׁחִית וּשְׁמָד מִבְּנֵי בְּרִיתֶךָ. כִּי אַתָּה שׁוֹמֵעַ תְּפִלַּת כָּל-פֶּה בְּרַחֲמִים.

  יְהִי רָצוֹן מִלְּפָנֶיךָ רִבּוֹנוֹ שֶׁל עוֹלָם קֵל מֶלֶךְ חַנּוּן וְרַחוּם, עוֹשֶׂה צְדָקוֹת עִם כָּל בָּשָׂר וְרוּחַ בְּכָל עֵת, הֵעָתֵר לָנוּ הַיּוֹם וּבְכָל יוֹם וָיוֹם בִּתְפִלָּתֵנוּ, וְתִּשְׁמַע קוֹלֵנוּ, וּתבַטֵּל מֵעָלֵינוּ בְּקָרוֹב גְּזֵירַת גִּיוּס הַשְׁמַד וְהַזִימָּה מֵעַל בְּנֵי בְּרִיתְךָ. אָבִינוּ מַלְכֵּנוּ כַּלֵּה דֶּבֶר וְחֶרֶב וְרָעָב וּשְׁבִי וּמַשְׁחִית וּשְׁמָד מִבְּנֵי בְּרִיתֶךָ. כִּי אַתָּה שׁוֹמֵעַ תְּפִלַּת כָּל-פֶּה בְּרַחֲמִים.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 7. זה קידוש שם שמים ברבים !!! ומחייב את כולנו לחזור להקב"ה.

  לצערינו הרב – ניצחו אראלים את המצוקים ונשבה ארון הקודש, ענק מארזי הלבנון נגדע, עלינו להתאבל על תלמיד חכם עצום, ועובד השם אמיתי, שהלך לעולמו: הגאון הגדול, מנהיג דור האחרון לפני ביאת המשיח, מרנן ורבנן, שר וגדול בישראל, רבי שמואל אוירבך זצוק"ל נולד בירושלם י' תשרי תרצ"ה, לאביו מרן פוסק הדור הגאון רבי שלמה זלמן אוירבך זצוק"ל. היה בן 87 בפטירתו, השאיר אלפי תלמידים שהיו כבניו, ר' שמואל נשא את עולם התורה מפטירת הרב שך, ובשנים האחרונות עלו אלפי תלמידיו למעונו והתייעצו אתו בכל צעד ושעל. היה רועה נאמן לרבבות תלמידים שזכה להעמיד במשך שנים רבות, במסירות נפש, ביגיעת התורה, ומתוך דאגה לכל עולם התורה. היה מנהיג החזק ביותר, מהיחידים בדורינו שחינך ותבע ממאמיניו מסירות נפש למען הדת, פשוטו כמשמעו. גם הייתה לו קרבה מיוחדת להרב מבריסק זצ"ל. זו אבידה גדולה לעולם התורה, אוי לה לספינה שאבד קברניטה. כמאה אלף איש ליוו למנוחותו.

  מאז פטירת מרן הרב שך זי"ע, הוא נשא את עולם התורה, עם גבורה עצומה ונקיות עצומה בכל השטחים. כמו"כ אמר עליו מרן הרב שך לאחר שר' שמואל הוציא את ספרו על אהלות 'דרכי שמואל' שלא האמין ששייך בדורינו אנשים כ"כ גדולים, ואמר שהיה שותה את המים שרוחץ בו את רגליו. והיום אין מי שיודע כמהו כל התורה כולה ואפשר לדבר איתו בכל מקום כאילו הוא למד את זה עכשיו. וידוע שהיה גאון הגאונים 'כל רז לא אניס ליה', העמקות שלו – פשוט לא מעלמא הדין, היה בקיא בכל התורה כולה – גם בתורת הסוד. פשוט גאון הגאונים בלי שום גוזמה, ידע את כל התורה כולה, ש"ס בבלי ירושלמי וכו' בצורה מיוחדת הכל לזכור ולדעת, בעיון והבנה, הגדלות שלו היה בכל שטחי התורה. ובתפילותו היה משתפך לפני קונו, כל כולו ברמ"ח איבריו ואני תפלה. התפלה – התלהטות והשתוקקות לאבינו שבשמים אויי, ריבונו של עולם.. אוי געוואלד, אויי, התורה בוכה, תורה תורה חגרי שק.

  הגר"א ז"ל אומר שבכל דור יש ת"ח שעליו נאמר משה שפיר קאמרת ודרכו מושפעים כל החידושי תורה של הדור. והסימן לכך לדעת מי זה הוא שהוא נרדף. ר' שמאול מסר נפש על כבוד שמים, ולעצמו לא היה כלום רק לכלל ישראל ולחינוך הטהור, ויש שועלים קטנים שחושבים שבגלל שהוא עשה נגד המנהיגים שהם בחרו לעצמם – הם רדפו אותו עד חרמה, וכל זה לא הפריע לו במלחמתו הקודש וכאילו כל מעשיהם זה של אדם זר, וזר כ"כ שלא צריך למחות בהם. הוא היה תלמיד חכם שלא מדורינו, וגם בדור הקודם זה היה חידוש. ועכשיו יתומים הינו ואין אב. ממש כצאן ללא רועה.

  זכינו בדורינו שאיש יהודי היה בארץ ישראל, ושמו רבי שמואל בן רבי שלמה זלמן, "האיש הזה – לא יכרע ולא ישתחווה". איש יהודי- יהודי של פעם, היחידי שעמד בראש המלחמה נגד הפרץ, עמד בראש בגזירות, שארית דור הקדמונים, למרות כל ההתנגדויות מסר את נפשו על זה כפשוטו. הוא נלחם על האמת בכל מחיר למרות המערכה הכבדה. היראת שמים שלו – לא ניתנה לתיאור כלל וכלל. גם לא השיח דעתו מלעזור ולשמח אלמנות יתומים ונדכאים בכל זמן.

  ר' שמואל היה המרן האמיתי. שזכה ללחום בכל כוחו בעמלקים של ימינו, עם אלו שמזנבים בנחשלים, ושולחים אותם לצבא השמד וגם נלחם עם אלו שקמו להטעות מהאמונה הקדושה, הם האפיקורסים רודפי הדעת והמחקרים שבימינו שמתגברים ומתפשטים בחכמתם ודעתם הרעה, ומרבים הבל וכפירה המלאים קיא צואה ואין סירחון וטינופת גרוע מהם בעולם. ומחנכים בני ובנות ישראל הקטנים והגדולים בדרכי אומות העולם ממש, ומלמדים אותם דברי כפירה וחכמות חיצוניות…

  {הוא ביקש שיזכרו את זה,- אמר שהיה פה רדיפה שמאז מתן תורה לא היה דבר כזה} ו"נצח ישראל לא ישקר" וברוך השם שגדל דור של אלפים ורבבות צאן שהולכים בעקבותיו ועודד אותם להתחזק באמונה הקדושה בד' ובמשה עבדו ובכל הצדיקים האמיתים, ולהתרחק מדרכי המינים והאפיקורסים ומספריהם הרעים. ובס"ד נמשיך בדרכו בכל כוחנו ללחום נגדם – וכָּל בֵּית יִשְׂרָאֵל יִבְכּוּ אֶת הַשְּׂרֵפָה אֲשֶׁר שָׂרַף השם.

  נחשב כ"גיבור חיל" לוחם מלחמת ד', ובעל השקפה קנאית, וניהל קו בדלני המתנגד להקמת מכללות אקדמיות לחרדים, ולהתערבות משרד החינוך בתכני הלימוד במוסדות הלימוד החרדים, והיה הפנחס של הדור הזה אשר קינא קנאת ד' צבקות כשהוביל את ההתנגדות לחוק טל ולכוונות לבצע שינויים בהסדר גיוס בני הישיבות. ועליו נאמר הֵשִׁיב אֶת חֲמָתִי מֵעַל בְּנֵי יִשְׂרָאֵל בְּקַנְאוֹ אֶת קִנְאָתִי בְּתוֹכָם וְלֹא כִלִּיתִי אֶת בְּנֵי יִשְׂרָאֵלבְּקִנְאָתִי ובזכותו יש כהיום לומדי תורה בארץ ישראל.

  הורה לתלמידיו למסור נפשם ולא להתייצב בלשכת גיוס-השמד לקבלת דיחוי במסגרת הסדר תורתו אומנותו. ובעת מעצר עריקים – שלא התייצבו כהוראתו, הורה לתלמידיו לצאת להפגנות במקומות רבים בחוצות א"י לקדש שם שמים ברבים. וזה פסק הלכה למעשה [לדורי -דורות] שלא יהיה שום קרירות ולא לחפש שום פיתויים מאיזה צד שיבוא, ולהמשיך בעמידה על המשמר שלא להתייצב ולא לשתף שום פעולה עם המגייסים של צה"ל. [תלמידיו לומדים תורה ושומרים על עם ישראל יותר מכל החיילים]

  אוי לה לספינה שאבד קברניטה |
  הגב