חברי כנסת חרדים מתאגדים למען קווי הנייעס

האם משרד התקשורת ידחה את סגירת קווי הנייעס של הציבור החרדי? לפחות כך מקווים בעלי הקווים. סגירת הקווים נדחתה בכמה ימים, בנתיים, חברי כנסת נרתמים למען קווי הנייעס

האם משרד התקשורת  ידחה את סגירת קווי הנייעס של הציבור החרדי? לפחות כך מקווים בעלי הקווים.

כזכור, קבוצה של בעלי קווי מידע וקווים קהילתיים הגישה עתירה בבג"צ נגד החלטת משרד התקשורת לפעול לסגירת קווי הנייעס על ידי ביטול דמי הקישוריות שהופך את הקווים ללא רווחים. כעת בשל העתירה משרד התקשורת עיכב את תשובתו וכך יצא שהקווים שהיו אמורים להיסגר ב-15 לחודש ימשיכו להנות לכמה ימים עד לתשובת משרד התקשורת.

בעתירה נטען בין היתר כי: "מדובר בשימורו של מצב קיים, אשר נמשך לאורך למעלה מעשור, בו פועלים אלפי קווי מידע קולי בתעריף רגיל לרווחת הציבור העצום המשתמש בהם, באופן חוקי לחלוטין ובאישור משרד התקשורת ומבלי שנגרם מכך כל נזק. מאידך גיסא, משמעות כניסת ההחלטה לתוקף ביום 15.2.2015, הינה הרסנית ובלתי הפיכה עבור העותרים, ותפגע באופן קשה בציבור רחב הנאמד במאות אלפי תושבי המדינה עקב חיסולו של אמצעי תקשורת חיוני. לפיכך, יש ליתן צו ביניים וצו ארעי על מנת למנוע מהמשיבים לשנות את המצב הקיים ולגרום לנזק בלתי הפיך ולא מידתי לעותרים לגופים ומוסדות הדומים להם.

 

באי כוחו של משרד התקשורת ביקש מבית המשפט ליתן ארכה של שבוע נוסף עד שתוגש תגובתם בנושא.

יוסף לנצ'נר שמפעיל מאות קווי מידע וקהילה אמר  'קול חי' "הוגשה בקשה להארכת מועד להגשת תגובת המדינה עד ליום שני 16.2. כאשר יש הסכמה שמועד כניסת ההחלטה לתוקף ישונה מה15.2 עד למתן החלטה בבקשה לצו הביניים.

עדיין אין החלטה על הבקשה להארכת מועד, אבל היא צפויה להתקבל מכיוון שהוגשה בהסכמת הצדדים. כך שבפועל, הקווים לא יסגרו במוצ"ש, וזה עדיין ללא שהיה דיון או החלטה של בג"ץ בנושא".

לנצ'נר מספר לקול חי: "פנינו לחברי כנסת, קיבלתי תשובות מאלי ישי ומעוד חכי"ם שהבטיחו לעזור ולסייע במניעת סגירת קווי התוכן – זאת בגלל שהם מבינים שרוב מוחלט של השימוש שנעשה במערכות הוא עבור ארגוני צדקה וחסד, ישיבות וכוללים, בתי ספר וסמינרים, מידע קהילתי וחסידויות וגם סתם "דברי חולין" כמו זמני הגעה לאוטובוס ותחזית מזג אוויר. השימוש של קווי הנייעס בקווי התוכן הוא שולי וזניח לעומת היקף השימוש המועיל בקווים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.