חברי שס בירושלים ביקרו במוסאיוף: "מזועזעים מחילול הקודש"

בעקבות הפוגרום הלילה בבית הכנסת המרכזי 'מוסאיוף', הגיע סגן רה"ע ויו"ר סיעת 'שס ירושלים' הרב צביקה כהן למקום בכדי לראות ולטפל בנזק ובחילול הקודש, חברי ש"ס מגנים את הונדליזים וקוראים לרשויות לטפל בהקדם בחקירת נסיבות האירוע

בעקבות הפוגרום הלילה בבית הכנסת המרכזי 'מוסאיוף', הגיע סגן רה"ע ויו"ר סיעת 'שס ירושלים' הרב צביקה כהן למקום בכדי לראות ולטפל בנזק ובחילול הקודש.

צבקיה כהן אמר: "הגעתי למקום לאור בקשתו של יו"ר התנועה שר הפנים הרב אריה דרעי שקיבל את האינפורמציה בשעה מוקדמת, אני מזועזע לראות איך בית כנסת הפנימי הושחת וחולל ע"י גורמים חסרי צלם אנוש ששברו וניתצו את בית ה'. פתח הכניסה, החלונות וגג בית הכנסת אשר שופץ לא מזמן נהרס והושחת וכן הושלכו ספרים לרצפה והושחתה הפרוכת. קשה להאמין למראה ענינו ועל זה היה דווה ליבנו, אני מקווה שלא הייתה כאן יד יהודית שהרי אין מחילה וסליחה לחילול מקום קדוש. תמונות דומות מהעבר הרחוק, מארצות ומדינות שנמצאים שם שונאי ישראל זעזעו אותנו. בתיאום עם שר הפנים הרב אריה דרעי אני מתכוון לפנות לממ"ר ירושלים ולבקשו שיקח את הנושא ברצינות וברף הגבוהה ביותר ולמצות את הדין עם הפושעים ובכך למנוע שמקרה זה ישנה שוב חלילה. בטוחני שלאור מעורבותו של שר הפנים הנושא יקבל טיפול מהיר והולם. בית הכנסת המפואר מוסאיוף הינו סמל לעדות המזרח, לפני שלוש שנים חגגנו 100 שנה לקיומו וקשה מאוד לראות את המראות המזעזעים והפוגרום בבית ה'.

יו״ר ש״ס השר אריה דרעי הגיב אף הוא: ״נחרדתי הבוקר לשמוע על מעשי הפוגרום שהתחוללו הלילה בבית הכנסת ׳מוסאיוף׳ בירושלים תוך חילול הקודש ובזיון בית מקדש מעט. קשה לתאר את תחושות הכאב והזעזוע לנוכח מראות כאלו בבית הכנסת ההיסטורי שהפך לסמל של הרבצת תורה בירושלים.
הורתי הבוקר לסגר"ע הרב צביקה כהן לפנות לממ"ר ירושלים כדי שהנושא יטופל ברצינות רבה וברף הגבוה כדי למצות את הדין עם הפורעים ולוודא שמקרים כגון אלו לא יישנו״.

חבר מועצת העיר י-ם אברהם בצלאל שהגיע גם הוא למקום אמר: "קשה לראות את חילול הקודש, אני מזועזע מההרס והחורבן במקום. כיליד השכונה וכמי שמתפלל במקום, אין מילים שיכולות לתאר את הפשע הנורא והמתועב. בית הכנסת מוסאיוף הינו בית התפילה המרכזי של תושבי השכונה ולא יעלה על הדעת שבמקום קדוש שכזה יסגרו חשבונות בין אישים שונים. מחובתנו לטפל ביד קשה במקרים מעין אלו שחלילה לא ישנו שוב".

חבר מועצת העיר פיני עזרא אמר במקום: "הגעתי לבית הכנסת לראות את ההרס והבזיון מקרוב, זעזוע והלם עמוק. אין לי מילים שיכולות לתאר פשע שכזה. בית הכנסת מוסאיוף הינו מבתי הכנסת הוותיקים והמפוארים של יהדות ספרד וע"כ ההרס במקום וביזוי מקום הקודש מזעזע מאוד. שר הפנים הרב אריה דרעי הנחה אותנו לפעול ולסייע לבית הכנסת, לא נשתוק עד שהאחראים לכך יעמדו לדין, משטרת ישראל מחוז ירושלים מטפלים בנושא ואני מקווה שיגיעו לתוצאות מהירות".

חבר מועצת העיר שמואל מרציאנו הגיב לחילול בית הכנסת ואמר: "ראיתי הבוקר את המראות המזעזעים מבית הכנסת מוסאיוף, פשע בל יתואר. כמי שנולד וגדל בגולה, אינני זוכר מקרים מזעזעים ואיומים שכאלה. לא נתפס איך בארץ הקודש ועוד בירושלים קורים דברים מעין אלו, חובה לטפל בפושעים ביד קשה. בהוראת שר הפנים הרב אריה דרעי אנו פועלים לטובת בית הכנסת, משטרת ירושלים מטפלת כרגע בנושא ואני מקווה שימצו את הדין עם הפושעים עד תום".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. דרעי מנצל את חילול הקודש בשביל לקושש קולות

    לא יעזור לדרעי כלום הציבור קולט את ניצול חילול הקודש

    מוטי ב |
    הגב