חברת ג'ימס ריצ'רדסון זכתה במכרז להפעלת חנות הדיוטי פרי בנתב"ג

הזוכה ישלם תמלוגים לרש"ת בגובה של 176,588,000 $ לשנה

חברת היינמן הגרמנית יחד עם ג'ימס ריצ'רדסון זכו במכרז  החדש להפעלת חנות   ה"דיוטי פרי" המרכזית בנמל התעופה בן גוריון בטרמינל 1 וטרמינל 3:

הזוכה ישלם תמלוגים לרש"ת בגובה של 176,588,000 $ לשנה.

אמש הסתיים המכרז להפעלת החניות המרכזיות למכירת מוצרי ה"דיוטי-פרי", לטרמינל 3  לטיסות בינלאומיות ולטרמינל 1  לטיסות ה "לואו-קוסט" הבינלאומיות.
 

עם חתימת הסכם השמים הפתוחים והגידול בתנועת הנוסעים הבינלאומית  ופתיחתו המלאה של  טרמינל 1 לטיסות "לואו-קוסט"  ופתיחת חנויות דיוטי פרי לרבות LTP לנוסעים היוצאים מטרמינל 1  בנמל התעופה בן גוריון.  מטרמינל 3 צפויה לעבור את ה 8 מיליון נוסעים בשנה ומטרמינל 1 צפויים לעבור מידי שנה כמיליון וחצי נוסעים.

במסגרת המכרז נגשו שתי חברות בינלאומיות בעלות  ניסיון בתחום שירותי  מכירת  מוצרי "דיוטי פרי" בשדות תעופה  ורשתות  מקומיות בהן נמכרים במכירה קמעונאית בשמים קוסמטיקה ומוצרי פארם.

דיוטי פרי אמריקה בהצעה משותפת עם חברת פונטה קנה ניגשו למכרז וכאמור חברת היינמן יחד עם ג'ימס ריצ'דסון שזכו  במכרז.

רשות שדות התעופה הורידה במכרז זה את שיעור ההצמדה לשיעור השינוי בתנועת הנוסעים הבינלאומית של התמלוגים לרשות מ 70% הצמדה ל40% וכן נקבעה מגבלה של שיעור שינוי בתנועה של לא יותר מעשרה אחוז בשנה.

עוד במסגרת המכרז הרחיבה רשות שדות התעופה  את מתחמי מסחר  ה" דיוטי-פרי" בזרועות העלייה למטוס והכפילה אותם בכדי לאפשר לנוסעים חווית קניה מהנה בעת ההמתנה לטיסה.

רשת ג'יימס ריצ'רדסון המפעילה את החנויות לממכר מוצרי ה – LTPCCD בנמל התעופה בן גוריון תסיים את חוזה ההתקשרות להפעלת החנויות בנתב"ג עם סיום השנה הנוכחית ב 31.12.17. היינמן עם ג'יימס ריצ'רסון יחתמו על החוזה החדש ויחלו את פעילותם ב 1.1.2018.

בין החברות  שנרשמו למכרז ולקחו חלק בתהליך המכרז ל"דיוטי-פרי" בנמל התעופה בן גוריון  נמנו  גם  החברות הגדולות בעולם  עם מחזורי מכירות  למוצרי "דיוטי פרי" העולים על 2 מיליארד איורו כל אחת.

החוזה החדש להפעלת חנויות ה"דיוטי פרי" לממכר אלכוהול טבק בשמים קוסמטיקה שוקולד ופארם הינו ל 10 שנים.

במסגרת המכרז תאפשר החברה הזוכה קנייה מקוונת בטרם הנסיעה לחו"ל .

נמל התעופה בן גוריון  זוכה להימנות  בסקרי איכות השירות ושביעות רצון הנוסעים, על נמלי התעופה הטובים בעולם, בין השאר בשל  ה"דיוטי פרי"  המקנה חווית קניות ייחודית לנוסעים המבקרים בו  ומתחם הפועל  במהלך   כל שעות היממה.

בעקבות הסכם השמיים הפתוחים תנועת הנוסעים השנתית  בנמל התעופה בן גוריון עולה מעבר לכל תחזית  ושנת 2017   צפויה להסתכם עם מעל 19 מיליון נוסעים בשנה. לאור הרחבת מגוון ומספר הטיסות המופחתות החברות והיעדים  אשר הובילו להוזלת מחירי הטיסות לצרכן הישראלי והגדלת  שעות והיקף  הפעילות של הטיסות מטרמינל 1 החל בעונת הנסיעות   של 2017 נפתח ה"דיוטי –פרי" לנוחות הנוסעים בטרמינל 1  בנתב"ג.

השנה הוכפל מספר  הנוסעים בטרמינל 1  בהתאם למדיניות  ה"שמיים הפתוחים" אותה מוביל שר התחבורה והמודיעין השר ישראל כ"ץ משרד  תוך הרחבת  השירות   לחברות  ה "לואו-קוסט" המבקשות  להגיע לישראל .

בעשור האחרון הוכפלה  תנועת הנוסעים  הכוללת בנתב"ג, וה"דיוטי פרי" הינו חלק  מהותי מהשירות לנוסעים היוצאים לחו"ל  הנהנים מחוויית הנסיעה והקנייה ב"דיוטי פרי", ומחוויית קניות ובילוי  אטרקטיבית ומהנה כשהנוסעים מתחילים את חופשתם כבר בנמל התעופה בן גוריון.

מתחמי ה"דיוטי פרי"  שבמכרז נפרשים על שטח של כ 4,000 מ"ר.

שטחי מסחר  ב"דיוטי פרי" נפרשים על כ- 12,000  מ"ר , מכילים  כ- 70% חנויות ו- 30% מזון ומשקאות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.