חברת החשמל פוגעת בבריאות הציבור

אנחנו לא מקבלים את בקשת חברת החשמל לדחיית לוחות הזמנים בתוכנית הסולקנים. מחויבותה של חברת החשמל לוודא כי בריאות הציבור לא תיפגע"
עוד אמר: "אני קורא לשר האנרגיה לא לחכות ל-2030 כדי להוציא לפועל את מדיניות 'אפס פחם', ולעשות זאת מיד לאחר שיחובר מאגר לוויתן; ובכלל, אפס פחם זה רק ההתחלה. אחת מהתעשיות המזהמות ביותר בישראל היא תעשיית הזיקוק, ואנחנו מעריכים שבעוד כתריסר שנים כבר לא תהיה תעשיית זיקוק בישראל"
מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה, ישראל דנציגר, אמר הבוקר (ד') בוועידת איגוד ערים לאיכות הסביבה נפת אשקלון, בהתייחסו לפרויקט התקנת הסולקנים של חברת החשמל ברוטנברג באשקלון, כי "לצערי הרב, חברת החשמל מבקשת כל הזמן דחיות. לפני מספר ימים הם ביקשו דחייה נוספת והדבר אינו מקובל עלינו ואינו ראוי. מדובר בחברה רצינית בישראל, שצריכה לעמוד בלוחות הזמנים שהיא מתחייבת להם. המענה שלנו לחברת החשמל הוא שאנחנו לא יכולים להיענות לבקשה כפי שהוגשה, מכיוון שבריאות הציבור בראש מעיינינו. כדי שבכלל נוכל לשקול זאת, עליהם להציג לנו תוכנית מפורטת וברורה כיצד גם עם דחייה בלוחות הזמנים, לא יעלו הפליטות ולא תיפגע בריאות הציבור. יש להם את כל האמצעים לעשות זאת. נלך עם זה עד הסוף, כי עם בריאות הציבור לא משחקים".
עוד הוסיף דנציגר: "לפני שלוש שנים עמדתי בחדרה ודרשתי משר האנרגיה לעבור למדיניות של 'אפס פחם'. אמרתי שזה אפשרי, הסתכלו עליי כמשוגע. אני רוצה להחמיא לשר האנרגיה, ד"ר יובל שטייניץ, אבל גם קורא לו מעל במה זו: אל תחכה ל-2030. תתחייב כבר עכשיו שמרגע שלוויתן תזרים גז לישראל, תיישם את מדיניות אפס פחם שהכרזת עליה. לא ב-2030, אלא בתחילת שנות ה-20. לא צריך לחכות אפילו דקה מעבר לכך".
דנציגר ציין ש"אפס פחם מעבר לפינה, אבל זו רק ההתחלה. אחת מהתעשיות המזהמות ביותר בישראל היא תעשיית הזיקוק, בנוסף לחשמל. אנחנו בוחנים את השווקים בעולם ורואים שבעוד כתריסר שנים כבר לא תהיה תעשיית זיקוק בישראל. אלה דרמות שישנו לטובה את פני מדינת ישראל והאזור הדרומי, האוויר ישתנה והכלכלה איתו".
דנציגר הוסיף: "מדינת ישראל מתחדשת ומתעצמת. אנחנו מתמקדים במשרד להגנת הסביבה בהצלת חיים ובשיפור בריאות. זה הדבר הראשון במעלה בעיסוק שלנו, וזה נושא שלא רק 'נחמד שיהיה', אלא הוא במרכז ובליבת העשייה של ישראל ברמה המקומית והארצית. הפכנו את הדברים, וכשמתמקדים בהצלת חיים זה הופך להיות הדבר הכי חשוב, ודבר מרכזי סביב שולחן הממשלה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.