חברת החשמל פתחה בשביתת פתע

מיקו צרפתי: "הגיע הזמן להבהיר למקבלי ההחלטות מה עלול לקרות אם חברת החשמל לא תהיה פה מחר. ההשלכות מפיטורי מאות עובדים, הינן הרות אסון" ■ ח"כ אבישי ברוורמן: "אתה יושב ראש שקול, והלוואי שכל יו"ר ועד היה כמוך"

יו"ר ועד חברת החשמל החליט להשבית את החברה: "במצבה הנוכחי שלחברת החשמל אין ביכולתה לספק את השירות הנדרש לציבור", כך טען מיקו צרפתי בדיון שהתקיים היום (ג') בוועדת הכלכלה של הכנסת בראשות ח"כאבישי ברוורמן. הדיון אמור היה לדון בהארכת תוקף זיכיון חברת החשמל.

לדברי צרפתי, "קיומה של חברת החשמל נמצא על סף תהום וארגון העובדים אינו מתכוון להיות המבוגר האחראי כאשר כל נורות האזהרה נדלקו מזמן. במצבה הנוכחי, החברה אינה יכולה לספק את השירות הנדרש לציבור. הגיע הזמן להבהיר למקבלי ההחלטות מה עלול לקרות אם חברת החשמל לא תהיה פה מחר. ההשלכות מפיטורי מאות עובדים, הינן הרות אסון. מי ידאג שהחשמל במדינת ישראל לא יפסיק לזרום?".

לאור המצב הפיננסי הירוד של חברת החשמל, דן בימים אלו דירקטוריון חברת החשמל בתכנית התייעלות "אור יקרות" שבמסגרתה יופרשו מהחברה כ-400 תקני עובדים. מצב החברה עתיד להחמיר בקרוב בצל הודעת שר האוצר יאיר לפיד כי תעריפי החשמל יופחתו "בשיעור דו-ספרתי" מתחילת 2015.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.