חבר ה'מועצת': "לא להחמיר באופן אוטמטי"(גלריה)

הגר"ד יוסף בשיעור למוצי"ם: יש היום הרבה חומרות מיותרות של גורמים כלכליים שרוצים להרוויח כסף ולכן אנחנו צריכים להיות זהירים, ללמוד הרבה ולא להחמיר באופן אוטומטי" {לקראת החג}

הגר"ד יוסף בשיעור למוצי"ם: יש היום הרבה חומרות מיותרות של גורמים כלכליים שרוצים להרוויח כסף ולכן אנחנו צריכים להיות זהירים, ללמוד הרבה ולא להחמיר באופן אוטומטי".

קו ההלכה הספרדי בנשיאות בעל ההלכה ברורה הגאון הגדול רבי דוד יוסף התכנס בבית המדרש יחווה דעת לקראת ההיערכות לחג הפסח והעלייה במספר השאלות.

לדברי מנהל קו ההלכה הרב אליהו ששון, מידי יום פונים לקו ההלכה הספרדי למעלה מאלף אנשים עם שאלות בנושאים שונים על סדר יומו של הציבור הרחב. "לקראת חג הפסח גובר קצב הפניות לקו ההלכה הספרדי בנשיאות בעל ההלכה ברורה חבר מועצת החכמים הגאון הגדול רבי דוד יוסף ולכן אנו מגדילים את מספר המוצי"ם שזמינים לטלפונים של הציבור הרחב".

בכנס מיוחד שנערך היום בבית המדרש 'יחוה דעת' אליו הגיעו עשרות מוצי"ם המשיבים לשאלות בקו ההלכה קרא הגר"ד יוסף לעשות מאמץ למצוא פתרונות ולהקל על הציבור הרחב הפונה עם בעיות הלכתיות.

הגר"ד יוסף אמר למוצי"ם כי מרן הגר"ע יוסף זצוק"ל נהג למצוא הקלות ופתרונות ולא להכביד על הציבור הרחב. "החכמה והבקיאות היא למצוא פתרונות להקל. יש היום הרבה חומרות מיותרות של גורמים כלכליים שרוצים להרוויח כסף ולכן אנחנו צריכים להיות זהירים ולא להחמיר באופן אוטומטי".

הגר"ד סיפר כי מו"ר אביו הדריך אותו תמיד כי יש לחפש ללמוד ולהתאמץ כמה שיותר בהלכה כדי ללמוד אותה על בוריה ולא להחמיר מחוסר ידיעה.

קו ההלכה הספרדי 2

קו ההלכה הספרדי 1

קו ההלכה הספרדי 2

קו ההלכה הספרדי 1

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.