חבר 'העדה הספרדית': "חתימתי על מכתב תמיכה ברב יוסף נעשתה בגניבת דעת"

רבני מרוקו ממשיכים להכחיש: חבר בד"ץ העדה החרדית הרב רפאל רוזיליו פרסם השבוע מכתב חריף נגד מכתב רבני מרוקו עליו כביכול חתם הקורא לבטל את מנהגי מרוקו וללכת אחר פסיקותיו של הרב יצחק יוסף.

רבני מרוקו ממשיכים להכחיש: חבר בד"ץ העדה החרדית הרב רפאל רוזיליו פרסם השבוע מכתב חריף נגד מכתב רבני מרוקו עליו כביכול חתם הקורא לבטל את מנהגי מרוקו וללכת אחר פסיקותיו של הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף.

לאתר 'קוקר' נודע כי במקביל גם רבה של יקענם הרב מיכאל ועקנין והרב פנחס אדרי רבה של גבעתיים הוסיפו כי כלל לא חתמו על מסמך הרבנים המרוקאים ולא יודעים במה מדובר.

במכתב שכתב חבר בד"ץ העדה החרדית הרב רפאל רוזיליו והגיע לידי אתר קוקר נכתב כי "מחמת שזה מקרוב הוציאו ממני חתימה בגנבת דעת. לסיבת היותי נחוץ בזמן וסמכתי על מגיש המסמך מבלי לקוראו, הרינו להודיע בשער בת עמי שאנו בני עדת המערבים קבלנו ע"ע לקיים את דברי רבנו יוסף קארו רק בספריו שולחן ערוך ובית יוסף, ולא במה שפסק בספרים אחרים אפילו נגד אלף פוסקים".

9b044172-1247-4127-ad93-ec1914fb68ae

במכתב כותב הרב רוזיליו "וכל מי שמורה לשנות מנהגי אבות יהיה מי שיהיה הבל יפצה פיהו, לא תאבה לו ולא תשמע אליו. ואין לסמוך על שום דבר מדבריו.קבלה זו דווקא במקום שאין מנהג אבותינו נגדו. אבל במקום שמנהג אבותנו נגדו, בני עדת המערבים וכן כל עדה ועדה חייבים על פי דין תורתנו הקדושה להמשיך ולקיים את מנהג אבותיהם גם בזמן הזה וגם בארץ ישראל. ואין להיגרר אחר שום מסיתים ומדיחים לשנות או לבטל שום הלכה או מנהג שהוא".

בסיום מכתבו מוסיף הרב רוזליו דברים קשים נגד מנחסי המכתב וכותב "ומי שמשנה הלכות או מנהגים שנהגו אבותיו בחוצה לארץ גם בזמן הזה בארץ ישראל, עובר ב'ואל תיטוש תורך אמך' ו'באל תבוז כי זקנה אמך אלו המנהגות'".

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. פנייתי להנהלת האתר:
  ליד הידיעה המעציבה הזו מתפרסמת מודעה לסכין גילוח האסור מדאורייתא…!!! זה אתר דתי/חרדי או מה?
  ההתדרדרות שלכם בזמן האחרון ממש מקוממת!!! בושה לכם!

  יעקב |
  הגב
 2. מי בכלל האמין מלכתחילה. הרי החבר'ה האלה אלופים בזיופי מכתבים וחתימות.

  אבי |
  הגב
 3. דרעי תבכה דרעי תבכה היח"צ לא עובד

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב