חבר הפרלמנט חבש 'כיפה' לאות מחאה (וידאו)

מאיר חביב, יהודי וחבר הפרלמנט הצרפתי, הגיע היום לבית הנבחרים עם כיפה. "היה חשוב לי לשים את הכיפה שלי היום בתוך הפרלמנט ולהגיד שאם יהודי לא יכול לשים כיפה בצרפת, זו לא רק בעיה יהודית, זו בעיה של צרפת כולה", אמר . { סערת הכיפה }

בעקבות סערת הכיפה נשיא צרפת פרנסואה הולנד התייחס הערב (רביעי) להחלטה של מרבית אנשי הקהילה היהודית שלא ללכת עם כיפה מחשש לאנטישמיות ואמר כי המצב הזה "בלתי נסבל". "לא ייתכן שאזרחים בארצנו ירגישו כה מותקפים בעקבות בחירתם הדתית עד שהם יסיקו שעליהם להתחבא", אמר.

הדברים נאמרו בעקבות דברים שמסר ראש הקהילה היהודית במרסיי צבי עמאר שקרא ליהודים בקהילתו להסיר את הכיפה כדי לשמור על ביטחונם.

בתגובה, מאיר חביב, יהודי וחבר הפרלמנט הצרפתי, הגיע היום לבית הנבחרים עם כיפה. "היה חשוב לי לשים את הכיפה שלי היום בתוך הפרלמנט ולהגיד שאם יהודי לא יכול לשים כיפה בצרפת, זו לא רק בעיה יהודית, זו בעיה של צרפת כולה", אמר לחדשות 2 Online.

ולא רק חביב, לצידו ‏חבר הפרלמנט (הלא-יהודי) קלוד גואזגן חבש כיפה לאות מחאה.

 

"היום זה כיפה – מחר זה יהיה צלב. בדמוקרטיה כל אחד יכול להאמין או לא להאמין ולהאמין כולל את האפשרות לשים כיפה על הראש בביטחון. לצערנו זה לא מה שקורה עכשיו בצרפת. הג'יהאד מתפשט בכל העולם, והיהודים בצרפת תמיד בקו הראשון".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. זה לא קשור לעם הצרפתי. זה קשור לאיסלם. הם הרוצחים יהודים. אני חושב שבאותה מידה היהודים יכולים לפגוע בכל אחד המתעטף בכפיה וכל אשה הלובשת בורקה.

    אופיר |
    הגב