חבר מועצת החכמים במתקפה נגד בן דהן: רוצה להפוך את הרבנים לפקידונים? הוא יהיה בעל הבית של הרבנים? (הקלטה)

חוק ועדת בדיקה לרבני ערים של סגן שר הדתות אושר בכנסת. חבר מועצת החכמים הגר"מ מאיה תוקף את אנשי משרד הדתות: "מי יכתיב לרבנים מה לעשות". על כניסת ש"ס לממשלה: "אין מטרה להיות בכנסת, אין מטרה להיות שר".

אמש עברה בכנסת בקריאה ראשונה הצעת חוק ועדת בדיקה לרבני ערים שהגיש סגן השר לשירותי דת, הרב אלי בן דהן, בשיתוף פעולה עם הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו. הצעת החוק – לפיה תוקם ועדה שתוכל להדיח רב שאינו מתפקד – נועדה על פי בן דהן להחזיר את אמון הציבור ברבנים, אך נראה שבסופו של דבר, למרות הרצון הטוב, היא תתקשה לעמוד ביעדה, כיוון שהיא אינה נוגעת בשורש הבעיה.

על פי נוסח הצעת החוק, יוסמך השר לשירותי דת למנות בהתייעצות עם נשיא מועצת הרבנות הראשית, ועדת בירור שתורכב מדיין, רב עיר ויועץ משפטי לבדיקת תפקודו של רב עיר אם קיים חשש שרב אינו  מתפקד כראוי. הצורך בהצעת החוק נובע מכך שעל פי נתונים שפרסם בתקשורת סגן השר לשירותי דת רק בשנה האחרונה התקבלו תלונות על חוסר תפקוד של 50(!) רבני ערים, כאשר בסך הכול מכהנים 120 רבני ערים בישראל.

חבר מועצת חכמי התורה הגאון רבי משה מאיה יצא למתקפה נגד אלי בן דהן המוביל את החוק, בדבריו אמר, "אני מתפלא עליו הוא רוצה להפוך את הרבנים לפקידונים של מי? מי יכתיב להם מה לעשות? האם הם פקידים של שר הדתות ממרצ הוא יהיה הבעל הבית של הרבנים? היהדות סבלה רבות מרבנים מטעם שיפסיקו למנות רבנים מטעם".

האזינו לראיון המלא (באדיבות קול ברמה)
[alooma ref="e3fc778abd6deacccf8722d502bbce4a.mp4" src="1" autoplay="1" pid="0"]

הרב מאיה הקפיד לא להזכיר בדבריו את צמד המילים "הבית היהודי", לשאלת המראיין מדוע הזכיר הרב מאיה את האמירה החריפה של הגר"ע יוסף בית של גויים שכוונה נגד הבית היהודי. והוסיף: הגר"ע ראה ברוח הקודש תמונה בהירה יותר מה שאחרים לא ראו, בין היתר  את ברית האחים (בנט לפיד) שהפכו לשונאים.

על שאלת הכניסה לקואליציה של המפלגות החרדיות השיב, "לימדונו רבותינו שאין מטרה להיות בכנסת ולהיות שר זה רק בדיעבד. שיהיה דבר כזה נדון בכובד ראש אם יהיה אפשר לתקן במשהו את כל הגזירות הקשות ע"י כניסה לממשלה, אז צריך לדון, אך אין שום מטרה לשבת בממשלה ולהיות בכנסת".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.