דרמה בקיבוץ: חלק מהתושבים רוצים להקים בית כנסת וחלק מתנגדים

דרמה של ממש התחוללה בקיבוץ אילון יום שישי שעבר, הויכוח נסוב סביב הקמת בית כנסת בקיבוץ, חלק מחברי הקיבוץ מעוניינים וחלק הרוב מתנגד, הסיפור הזה קורע את אנשי הקיבוץ שחיו יחד עד עכשיו בהרמוניה מופלאה, ועכשיו זה מאיים לגרום לפילוג קשה ביניהם.

שבוע שעבר התקיימה הצבעה האם לאשר מבנה ציבורי להקמת בית כנסת, הצעה אחת הציעה כי יוקם בית כנסת שישמש את תושבי בעיר לא רק לתפילות אלא גם לאירועים וטקסים, מנגד הובאה להצבעה ההצעה השניה שלא יוקם ולא יוקצה מקום לבית כנסת אלא כל אחד יעשה לו את אירוע השמחה הפרטי שלו בביתו ללא צורך בבית כנסת.

לאחר שנספרו הקולות התגלה כי 166 מהקולות מתנגדים להקמת בית כנסת מול 66 שהצביעו בעד, "ההחלטה החד-משמעית שהתקבלה מייתרת למעשה את המשך הדיונים בעניין", אמר עמי בלנק, יו"ר האגודה הקהילתית. "מרבית תושבי אילון אכן מתנגדים להקמת בית כנסת במבנה קיים, שטח ציבורי אינו מסומן למטרה כזו, ונכון לעכשיו לא נמשיך לדון בנושא אלא אם כן תהיה התפתחות מכיוון בלתי-צפוי".
800px-אילון

אם חשבנו שזה הסתיים הרי שטעינו, זאת לאחר שעומר מזרחי, תושב ההרחבה באילון מתנגד להחלטה ואומר: "צפינו שזה מה שיקרה", וקובל בצער ומאיים שיפנה לבית המשפט: "הקיבוץ מביא אותנו למצב של חוסר ברירה ולנקיטת צעדים כמו פנייה לבית המשפט, ואני מאוד מקווה שבית המשפט יחייב את הקיבוץ להקים בית כנסת בתחומו, זו זכות שמוקנית לנו מטעם המדינה, איננו מבינים למה ולמי זה מפריע, וקשה יהיה לחיות במקום ששולל את הזכויות הלגיטימיות שלנו להתפלל ולקיים טקסים דתיים. אנחנו רוצים בית כנסת בשטח ההרחבה ולא בקיבוץ, אבל גם לכך ישנה התנגדות. המאבק לא הסתיים".

צילום תמונות: ויקיפדיה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.