חגיגות בזימבבואה: הרודן הקשיש התפטר

הנשיא המודח, רוברט מוגאבה, התפטר היום (שלישי) מתפקידו באופן רשמי. מעל מיליון תושבים יצאו לחגוג ברחובות את הפלת המשטר של הרודן ששלט 40 שנה במדינה

היסטוריה בזימבבואה: לאחר שראשי הצבא השתלטו על השלטון וביצעו הפיכה במדינה, הנשיא המודח, רוברט מוגאבה, התפטר היום (שלישי) מתפקידו באופן רשמי. בכך הסתיימה כהונה של כמעט ארבעה עשורים בשלטון.

הפרלמנט המקומי החל בהליך הדחה, אך בשלב הזה הגיש הנשיא את מכתב ההתפטרות, "אני מתפטר מתפקידי באופן מידי", כתב מוגאבי במכתב ההתפטרות שלו.

תושבים רבים יצאו לחגוג את התפטרותו של הרודן ששלט במשך עשורים ברחובות המדינה, נהגים רבים צפרו כאות שמחה על קץ כהונתו בה שלט על המדינה.

מפלגת השלטון הציבה לנשיא אולטימטום עד הצהריים כי עליו לעזוב את תפקידו. לאחר מכן, -1.5 מיליון תושבים יצאו לרחובות הבירה לחגוג את הפלת מוגאבה, "אחרי הליך ההדחה נראה את רוברט מוגאבה נלקח ומוחלף", סיפר הכתב המקומי קאסים לחדשות 2 Online. "ראינו אמש צעדות גדולות בבירה הרארה, המון אנשים שתומכים בצבא (מחוללי ההפיכה) – הם לא ספגו מכות ולא נרדפו גם כשהגיעו עד לאחוזתו של השליט".

"זו היסטוריה, דבר כזה מעולם לא קרה בזימבבואה", סיפר קאסים בהתרגשות. "אנשים רבים למעשה מהללים את הצבא, ומרגישים שלראשונה זה ארבעה עשורים תושבי זימבבואה חופשיים".

לאחר ההפיכה הצבאית שהחלה בשבוע שעבר, מוגאבה ואשתו גרייס נשלחו למעצר בית, יחד עם בכירי השלטון.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.