חגיגות ל"ג בעומר ללא הפסקה

ע"פ ההצעה שאושרה בקריאה טרומית יצורפו ל"ג בעומר ו'המימונה' לפורים ויום העצמאות לגבי אי-הגבלת רעש בשעות המאוחרות {הכנסת אישרה}

מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק למניעת מפגעים של חבר הכנסת מיקי זוהר (הליכוד) וקבוצת חברי הכנסת. על פי הצעת החוק, חוק הגבלת רעש לא יחול בליל המימונה ובל"ג בעומר. מוצע לקבוע כי הוראות חוק הקבועות בתקנות ומגבילות הפעלת רעש באמצעות מכשיר קול בשעות מסוימות ביממה לא יחולו על פעולה המבוצעת אגב חגיגה או שמחה בליל חג המימונה ובליל ל"ג בעומר. זאת בדומה לליל יום העצמאות, ליל חג הפורים וליל יום ירושלים.

בדברי ההסבר להצעה נכתב: "מידי שנה חוגגים יוצאי צפון אפריקה בישראל ובעיקר יהדות מרוקו, את חג המימונה שהפך לחג של כלל ישראל, חג של אחווה ורעות ומיזוג גלויות בו לוקחים חלק כל העדות בישראל. כיוון שחג זה חל במוצאי חג ובתקופת שעון הקיץ, הוא מתמשך עד לשעות הלילה המאוחרות.

מן הראוי שליל חג מיוחד זה יתווסף לרשימת המועדים שהחוק למניעת רעש אינו חל עליהם כמו יום העצמאות, ליל פורים וליל יום ירושלים ויאפשר לחגוג את החג ללא ההגבלות הקבועות בחוק.כמו כן ראוי להחריג מהחוק את ליל ל"ג בעומר שבו מדליקים מדורות והחגיגה נמשכת עד לשעות הלילה המאוחרות ולאפשר לחגוג את האירוע ללא מגבלות."

ח"כ מיקי זוהר אמר בהתייחסות להצעת החוק שהגיש כי "יש לנו מספיק צרות במדינה ורוצים לפעמים קצת לחגוג מבלי ש החגיגות יקטעו בהתחלה. אני רוצה להבהיר שזה לא חוק ליכודי, כולם ייהנו ממנו". 51 חברי כנסת תמכו בהצעת החוק שעברה ללא מתנגדים וההצעה תועבר לוועדת הפנים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.