חגי הוברמן מכה בשנית: לא אוריד דימעה, אם אראה בחורבן הישיבות הליטאיות- לקרוא ולהזדעזע

התבטאות קשה של חגי הוברמן, עיתונאי ואיש תקשורת, כנגד הישיבות, בטורו המתפרסם בעלון "מצב הרוח", שאותו הוא חותם במילים הקשות: "אני מודה שדמעה אחת לא תיגר מעיני, אם אראה את ישיבות פוניבז' מיר, סלבודקא וחברון גם יחד, עומדות במצבה של ישיבת חכמי לובלין בפולין".

בתחילת דבריו, קורא חגי הוברמן לחברי הכנסת של "הבית היהודי", שעליהם לדאוג למוסדות המגזר שאותו הם מייצגים ולא למוסדות החרדיים.

ומלין על כך ש "בבית היהודי התפארו בשבוע שעבר בהצלחתם להעביר תוספת של 65 מיליון שקלים לתקציב הישיבות. אלא, שרוב הכסף, מסתבר, מיועד בכלל לחרדים".

לאחר מכן ציטט את דבריה של ח"כ ציפי חוטובלי בפאנל שהנחה שאמרה "השקפתם של החרדים אינה השקפת העולם שלנו, ולכן על הבית היהודי לדאוג רק לישיבות הציוניות ולא החרדיות" וטוען על כך: "ואני באמת לא מבין, למה 'הבית היהודי' צריך בכלל לדאוג למוסדות החרדיים, בוודאי אלו המזוהים עם יהדות התורה שדובריה מחרפים ומגדפים את הציונות הדתית. הציונות הדתית צריכה ללמוד משהו חשוב מהחרדים, איך לדאוג רק לעצמה". בהמשך הטור הוברמן מפריד בין ש"ס ליהדות התורה וכותב: "יש מקום לעשות הפרדה מלאה בין ש"ס שרב בוחריה מתגייסים לצבא והם קרובים יותר בהשקפתם לציונות הדתית לבין יהדות התורה האשכנזית שבשבילה למדינה אין שום ערך".

ואז תוקף קשות את יהדות התורה:" זו שהצטרפה לפני 9 שנים לממשלת שרון תמורת אתנן של 290 מיליון שקלים, "כדי להציל את מוסדות התורה החרדים" כמו שהסביר בשעתו הרב אלישיב זצ"ל, תוך שהוא מסייע להרס וחורבן עשרות מוסדות תורה בגוש קטיף".

הוברמן חתם את טורו בדברים הקשים לעיל, שבהם מצהיר שלא יוריד ולו דימעה אחת באם יראה בחורבן הישיבות.

בעבר, עורר חגי הוברמן סערה גדולה בעקבות התבטאותו נגד מרן פוסק הדור, הרב עובדיה יוסף זצוק"ל, אותו כינה אז "בוגד", כעת ממשיך במילותיו הקשות כנגד יהדות התורה והישיבות.

מצב

9 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. ישר כוח חגי סוף סוף מישהו עומד מול החולירות הללו ומשיב להם באותה מטבע המוכרת להן

  והם עוד נעלבים

  ירמיהו |
  הגב
 2. תגובה לחרדים ולמתחזים ל"כיפה סרוגה"
  כל מי שלא מקיים תורה, מלאכה והגנת הארץ: הוא לא דתי. אלא כאילו דתי. כי שלוש מצוות הללו הן יסוד קיום האדם וחירותו עלי אדמות. וכל מי שמקיים רק "תורתו אומנותו" אין לו תורה ואין הלכה.
  ואף על פי כן-אני מוחה נגד הביטוי והדימוי של חגי הוברמן: "דמעה אחת לא תיגר מעיני, אם אראה את ישיבות פוניבז' מיר, סלבודקא וחברון גם יחד, עומדות במצבה של ישיבת חכמי לובלין בפולין"

  המוכיח |
  הגב
 3. בתכלס דבריו של חגי נשמעים דברי אמת.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. מעניין מאוד חגי הוברמן מזיל דמעה באם יסגרו את הבימה או את הקאמרי אבל על סגירת הישיבות התורניות הוא לא יזיל דמעה .צריך קצת כבוד עצמי יהודי כדי להוציא דברים כאלה לרשות הרבים ללא בושה אינך חייב להזדהות עם הציבור החרדי אבל לרדת לשפל המדרגה הזו !!!
  אכן חגי הוברמן קנית לך מקום כבוד יחד עם המשטר הנאצי ואף עם עם אחמאניגאד האירני
  .

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 5. שלום וברכה
  אני חרדי לשעבר ומכיר את העולם החרדי מבפנים
  ואני מבין את שני הצדדים מצד א' אני עם כותב המאמר בגלל כל מה שאמרו (וממשיכים לומר)החרדים על הציבור הדתי לאומי ואולי זה מה שצריך לקרות כאן כדי שהציבור החרדי יסתכל במראה ויאמר לעצמו לא הגזמתי
  וניקח דוגמא א' עשו נח"ל חרדי שכל כולו על טהרת הקודש ועדיין זה לא מספיק לחרדים ויש עוד הרבה דוגמאות
  ומי גדול מרבנו הרב קוק שלא רצה שיכתבו דברים רעים על הציבור החרדי (ואני יכול להביא לכם את הסיפור המלא)
  ומצד שני אני עם הציבור החרדי כי אני לא רוצה שיהיה פה דריסת רגל לרפורמים ואני העדפתי רב ראשי חרדי מאשר דריסת רגל לרפורמים

  וכאן המקום שלי לבקש סליחה מאבישי בן חיים שקצת פגעתי בו בערב כיפור על דברים ששלחתי לו אישית כי כנראה קצת הגזמתי והוא לא הבין אותי נכון
  בתודה יוסי לוי

  יוסי לוי |
  הגב
 6. אם הישיבות יתחזקו ויחזקו תלמידיהם להתנהג בצניעות בטוחני שתבא הגאולה לא רק גשמית אלא רוחנית

  אלא מה? לא שייך להמשיך כך: בחורים עם סיגריות פחית קולה כובע למעלה המבליט הבלורית נשותיהם לצידם ה' ישמור איך נראות????!!!!!!
  אם יש קטרוג כזה כנראה בשמים כועסים הרבה

  פשוט כל ילד רואה זאת |
  הגב