חגי הוברמן תובע את 'המחנה החרדי' על הפרת זכויות

העיתונאי הוותיק חגי הוברמן טוען להפרת זכויות יוצרים בעיתון 'המחנה החרדי' של חסידות בעלזא: שנה שעברה פרסם 'המחנה החרדי' כתבה תחת הכותרת "מעז(ה) ולתמיד", ובה לטענת הוברמן הועתקו קטעים נרחבים מספרו ללא ציון שמו ונתינת קרדיט

העיתונאי הוותיק חגי הוברמן טוען להפרת זכויות יוצרים בעיתון 'המחנה החרדי' של חסידות בעלזא ותובע 600,000 שקל מהמגזין. בתביעה שהגיש לבית המשפט המחוזי בירושלים נאמר כי בשנת 1993 פורסם ספרו של הוברמן "יהודים בעזה" על הקהילה היהודית בעיר לאורך הדורות. בשנה שעברה פרסם 'המחנה החרדי' כתבה תחת הכותרת "מעז(ה) ולתמיד", ובה לטענת הוברמן הועתקו קטעים נרחבים מספרו ללא ציון שמו ונתינת קרדיט.

ב'המחנה החרדי' הופיעה כתבה מורחבת עם ציטוטים מספרו הידוע של הוברמן אשר לטענתו הוא בעל זכות היוצרים הבלעדי שלו. בציטוטים מהספר נעשה שימוש, ללא נתינת היתר, מבלי ששולם לו וגם קרדיט לא קיבל. לדברי הוברמן, בכך הופרו זכויות היוצרים שלו, התקיימה פגיעה בזכויות המוסריות והנתבעים התעשרו שלא כדין.

בתביעה נכתב, כי המגזין הטעה את הקוראים לסבור שהכתבה מתבססת על ידיעותיו ומקורותיו של הרב יוסף אגיב, המוצג בה כנכד למשפחה שהשתייכה לקהילה היהודית בעזה, שחקר את נושא ההתיישבות בעיר וכמקור לסיפורים, למחקרים ולציטוטים שהובאו בכתבה. עוד נטען, כי המגזין עשה שימוש בתמונת פסיפס בבית כנסת בעזה שצילם הוברמן, וגם זאת תוך הפרת זכויותיו והימנעות ממתן קרדיט. התביעה הוגשה באמצעות עו"ד אשר דל. ב'המחנה החרדי' טרם הגיבו.

"הנתבעים או מי מהם", נטען, "לא פנו מעולם לתובע, לא שלמו לו מאום, לא בקשו רשותו להשתמש בציטוטים מהספר ובתמונות ואף לא הזכירו את שמו בשום צורה שהיא, הגם שהיו ערים לכך שהוא יוצר הספר ובעל הזכויות בו או שהיו חייבים להיות ערים לכך. בעשותם כאמור לעיל הפרו התובעים את זכות היוצרים של התובע, הפרו את זכותו המוסרית, נהגו בניגוד לדין לראוי ולמקובל לגבי מתן 'קרדיט', והתעשרו על חשבון התובע שלא כדין.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.